Pšovka na domácím hřišti přetlačila v tabulce výše postavenou Sokoleč. Jedinou branku utkání vstřelil v první minutě druhého poločasu Dvorný. „Zápas byl velmi náročný, Sokoleč má kvalitní mužstvo. Kluci ho odmakali,“ těšil se z tříbodové odměny trenér vítězů Jan Studený.

Jeho tým opakovaně koketoval s vedoucí brankou už v prvním poločase, ale dočkal se až těsně po návratu z kabin. „Využili jsme chyby hostující obrany,“ vrátil se Studený k nakonec zlatému gólu. Na tom, že zůstane vítězný, měl podíl i brankář Šanda, jehož druhá podzimní nula nebyla bez zásluh. „Hosté měli dvě velké šance, při kterých nás podržel,“ vyzdvihl kouč mladou jedničku.

„Není se na co vymlouvat. Zahráli jsme sice bojovně, ale to nestačilo. Chyběla nám kvalita, a proto z těch dvou, tří šancí jsme ani gól dát nemohli,“ okomentoval utkání trenér sokolečského mužstva Robert Jirák. Hodně rozladěný byl z terénu na Pšovce. „Jenom si říkám, proč se u nás staráme o trávník jako o královské zahrady a na Pšovce nebyl válec asi nikdy,“ kroutil nevěřícně hlavou.

Stále stejnou a ne zrovna zvučnou písničku pro své barvy jede po postupu mělnický FC. V zápasech nebývá herně horším celkem, ale neproměňuje šance a dopouští se chyb, které soupeři s chutí trestají. Nejinak tomu bylo doma proti Divišovu.

Smutnými hrdiny zápasu se z domácího pohledu stali Jakub Jiskra s Martinem Veselým. Právě zaváhání zkušených borců předcházela úvodním dvěma gólům hostů. „Namazal jsem útočníkovi přímo do kecky,“ popsal svou slabší chvilku druhý z nich. „Myslím, že nás to položilo,“ uvědomoval si, přestože poté proměněnou penaltou vrátil na dosah alespoň remízu.

Na srovnání už ale příliš času nezbývalo. Navíc napínání sítí soupeřů je pro tým na podzim skoro neřešitelným rébusem. Sobotní gól byl při šestém utkání teprve třetí. „Od začátku sezony se trápíme v koncovce. V každém zápase si vytvoříme spoustu šancí, ale nedaří se je proměnit. Pokud se v tomto nezlepšíme, vyhrávat nebudeme,“ má jasno Veselý, jehož tým v závěru inkasoval ještě ránu z milosti.

BEZ RADOSTI TŘI KOLA

Střelecky i bodově jen o málo lépe jsou na tom Záryby. V Luštěnicích natáhly své čekání na gól už na tři kola a po trefě domácích ze závěru jim unikla i remíza, kterou by alespoň částečně odčinily týden starý výbuch s Jesenicí.

„Herně jsme podle mého měli navrch, ale co je nám to platné, když nedáme gól. Měli jsme dvě jasné šance. Domácí vystřelili jednou na bránu,“ přiblížil zápas kapitán hostů Daniel Krulich.

Dva týdny starý scénář z Podlesí si v Jílovišti zopakovalo nelahozeveské Dynamo. Radost z vedoucí branky zanedlouho střídalo naštvání z vyrovnání a obratu. V očích trenéra Daniela Kaplana zůstala klíčovým momentem penalta předcházející prvnímu gólu soupeře.

„Penalty nekomentuji. Venku musíme dát alespoň dvě branky, když chceme něco uhrát,“ nechtěl se vracet do 73. minuty. Ještě na lavičce si ale ulevil hozenou lahví s pitím. Od rozhodčího za to viděl žlutou kartu. V závěrečných minutách zápas zhořkl po dalších dvou trefách soupeře ještě o dost víc.

Dynamo tak nedotáhlo k zisku ani třetí venkovní zápas, a v každém vedlo. Kde je problém, když doma boduje pravidelně? „Prohráváme asi fyzicky, v soubojích a domácí nás vždy nějak přetlačí. Teď se nám navíc zranil Dubský (střídal o půli kvůli naraženému ramenu),“ nabídl Daniel Kaplan vysvětlení po podle něj vyrovnaném utkání. „Nedostali jsme se ale do tolika šancí, abychom se více utrhli. Po vyrovnání už jsme se báli o výsledek,“ uzavřel.

SKUPINA A

Jíloviště – Nelahozeves 3:1 (0:0)
Branky: 73. z pen. Šorna, 81. Siegl ml., 90. Volf – 52. Jindřich. Rozhodčí: Sandev. ŽK: 4:1. Diváci: 50.

SKUPINA B

FC Mělník – Divišov 1:3 (0:0)
Branky: 79. Veselý z pen. – 49. M. Vondrák, 64. J. Vondrák, 88. Vávra. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 3:2. Diváci: 80.

Luštěnice – Záryby 1:0 (0:0)
Branka: 84. Grus. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

Pšovka – Sokoleč 1:0 (0:0)
Branka: 46. Dvorný. Rozhodčí: Asník. ŽK: 0:1. Diváci: 80.