Vysoká na podzim protočila už třetího brankáře a až Pavel Chaloupka se ve svém prvním utkání po návratu mohl pochlubit vychytanou výhrou. Jeho spoluhráči začali s odčiňováním týden starého debaklu v Libčicích velmi záhy.

Když hostující Petr Hyka po necelé půlhodině oslavil svůj první gól za Byšice, měl už domácí Jan Rolenc ze dvou třetin našlápnuto k hattricku a mezi střelci nechyběl ani Josef Gabčo. Snížení navíc domácí z míry prakticky nevyvedlo a do poločasu utekli na 5:1.

„Po minulém týdnu jsme věděli, že takhle hrát nemůžeme. Na Byšice jsme šli s tím, že na ně vlítneme, což se nám povedlo. Zaslouženě jsme vyhráli,“ liboval si muž zápasu Rolenc a podíl na svých gólech připisoval celému, dle něj výborně hrajícímu mužstvu.

Ve druhém poločase kanonáda nepokračovala. Ze dvou zápisů hostí byl gólový pouze jeden. Marek Koštíř dodržel svou normu na zápas i poté, co druhá žlutá pro kapitána Jiřího Laudu poslala Byšické do deseti. „Druhou půli už jsme přestali malinko hrát a hlídali vedení. Čekal jsem, že na tom Byšice budou lépe, ale víc než fotbalu se věnovaly rozhodčím,“ popíchl Jan Rolenc soupeře.

Hosté věděli, že si zápas prohráli výkonem v prvním poločase. „Jako mužstvo jsme špatně bránili a útočícím hráčům soupeře dopřávali příliš prostoru. Zápas jsme si prohráli sami,“ mrzelo Petra Hyku, který na mistráky dojíždí až z Aše.

Kralupy před vlastními diváky chytily šestku

V kralupských Olších po relativně vyrovnaném prvním poločase, kdy si šance vytvořila obě mužstva a hrál se pěkný fotbal, dokázaly svou sílu v rychlých brejcích využít Libčice. Hosté před návštěvou více než 250 diváků pustili domácí ke slovu až dvě minuty před koncem na konečných 1:6.

V 7. minutě u rohového praporku vybojoval téměř ztracený míč hostující Paluka, poslal krásný čechraný centr do velkého vápna, na který si skvěle naskočil Michal Punčochář a hlavou otevřel stav utkání.

Ve 22. Kralupy zahrávaly rohový kop, který ovšem nedopadl nejlépe. Odražený míč si na půli hřiště dostal až k Ondřeji Hrdinovi, ten se s ničím nemazal a zamířil si to padesátimetrovým sprintem rovnou až k brankáři Javůrkovi. Čtveřice domácích hráčů ho stíhala marně. Hrdina poslal střelu k pravé tyči – 0:2.

I Kralupy měly šance, které zaváněly brankou, zejména v 16. minutě ze standardní situace a rovněž ve 30. minutě, kdy hlavou zakončoval Pakandl těsně nad hostujícího brankáře Michovského. V samotném závěru poločasu hosté mohli ještě navýšit skóre, v tom jim ale zabránil Martin Javůrek, výborně chytající dorostenec v brance Kralup.

Druhá půle byl po úvodní desetiminutovce už pouze v režii Libčických, kteří domácí už k ničemu vážnějšímu nepustili. Na branku Kralup se valil jeden útok za druhým. V 60. hostující Jeřábek prostrčil mezi čtveřicí domácích hráčů míč na Paluku, který v těžké pozici před Javůrkem zvýšil na 0:3.

O chvíli později Libčice znovu utekly brankou Tenkla, ke kterému se dostal odražený míč po zahraném trestném kopu. V 70. minutě hrubou chybu domácího kapitána Davida Hemra v rozehrávce před vlastní brankou využil důrazný Kamil Klempt – 0:5.

V 75. Minutě se valil na domácí branku další útok, který zakončoval střelou k pravé tyči opět Michal Punčochář - 0:6. Dvě minuty před koncem utkání domácí Hemrem pouze zkorigovali na 1:6.

„Katastrofální výkon, to co předvedli naši svěřenci, vypadalo spíš, že se potulují ještě někde v okresním přeboru. Soupeř spolu hraje tři roky, jsou sehranější. Vždycky jim unikl těsně postup, tak snad se jim to letos povede,“ smiřoval se s vysokou porážkou trenér David Hemr starší.

Podle hostujícího Jaroslava Hamouze zaslouženě vyhrál lepší tým. „Na domácí tým jsme se pořádně nachystali. Na jejich zápase jsme se byli podívat. Věděli jsme, že mají zkušené hráče. Chtěli jsme to mít vzadu zavřený. Naše mužstvo využilo brejky, protože na to máme typologickej mančaft, kluci jako Ondra Hrdina nebo Michal Punčochář, který naráží balony. Dneska rozhodli naše rychlé kraje. Vítězství jsme si zasloužili.“

Kralupy 1901 – Libčice 1:6 (0:2)
Branky: 88. Hemr – 7. + 75. Punčochář, 22. Hrdina, 60. Paluka, 62. Tenkl, 70. Klempt. Rozhodčí: Kuba. ŽK: 1:3. Diváci: 255.

Vysoká – Byšice 5:2 (5:1)
Branky: 8., 23. a 44. Rolenc, 17. Gabčo, 37. Pražák – 28. Hyka, 81. Koštíř. Rozhodčí: Burian. ŽK: 4:7. ČK: 74. Lauda (B.). Diváci: 60.

Kosmonosy B – Lužec 2:1 np (1:1)
Branky: 29. Beran – 9. Bernard. Rozhodčí: Benátk. ŽK: 2:3. ČK: 88. Lafek (L.). Diváci: 100.