„Rozcházíme se v dobrém, jako kamarádi. Taková rozhodnutí nejsou nikdy jednoduchá, ale nakonec jsme se po dohodě ve výboru rozhodli tento krok udělat,“ vyjádřil se k trenérské změně předseda klubu Pavel Havel.

V Libiši nejde v posledních letech o první tak rychlou výměnu po startu sezony, potažmo její druhé části. Právě zkušený Luboš Urban střídal při svém návratu ke kohoutům zkraje letošního jara svého předchůdce Miroslava Kratochvíla. Na změnu došlo po dvou odehraných odvetách. Předešlý stratég Miroslav Jíra přetáhl z jedné sezony do další o pět kol.

Luboš Urban začal ve staronovém působišti slibně. Po pěti výhrách z úvodních sedmi zápasů ale přišla černá šňůra šesti porážek, která zpečetila sestup. V létě následoval odchod více než desítky hráčů.

Oslabenému týmu, doplňovaném za pochodu (Moravec, Kortiš, Satrapa, Savulkin a Tsopa) a také hráči z béčka, se pak nevydařil ani vstup do nižší soutěže. Po úvodním nezdaru 0:3 v Poříčanech přišel další hned o týden později doma. Proti Sokolči k bodům nepomohla ani brzká vedoucí trefa Stibory. Hosté ve zbylém čase otočili na 3:1.

„Upozorňoval jsem hráče, že soupeř neměl dobrý vstup do utkání minulý týden v prvním zápase a podařilo se nám toho využít, ale je škoda, že jsme vedení neudrželi,“ litoval ještě po utkání Luboš Urban. V neděli už komentoval svůj konec na lavičce: „Po dohodě s vedením klubu jsem ukončil své působení u A-mužstva, které potřebuje změnu a nový impuls. Děkuji všem za spolupráci,“ vzkázal prostřednictvím klubového webu. Vedení klubu na stejném místě přislíbilo oznámit jméno nového kouče v nejbližších dnech.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...