„Plácli jsme si s útočníkem s ligovou zkušeností, ale jméno prozradíme až v následujících dnech. Vše je podepsané, teď to musíme administrativně dotáhnout,“ navnadil nedlouho před startem přípravy předseda kralupského FK Luboš Černý.

Borce s profesionální minulostí se klubu z Olší daří v poslední dekádě získávat do sestavy pravidelně. Z jmen jako Luděk Zelenka, Tomáš Hunal, Jiří Novotný setrval zatím nejdéle Richard Culek, který byl i v devětačtyřiceti na podzim neodmyslitelnou součástí základní jedenáctky. Odehrál vůbec největší porci minut a nechyběl ani v jednom zápase. Zmínit je v této souvislosti nutné samozřejmě i nedávný návrat Tomáše Hunala, tentokrát do role trenéra.

Nyní se může nejen on, ale i příznivci těšit na další zvučnější posilu. Podle informací Deníku by se mělo jednat o hráče, který už ve druhé nejvyšší středočeské soutěži v minulosti kopával a v posledních sezonách působil za hranicemi Česka.

Kromě toho chtějí v Kralupech do kádru áčka zapracovat další dorostence, prostor ukázat se v přípravě dostanou i někteří hráči z třetitřídní rezervy. Sestavu, která se po podzimu dělí o čtvrté místo, by jinak měla zůstat pohromadě. Ve hře je podle Luboše Černého odchod snad jen jediného hráče, jasněji prý bude až na startu přípravy.

Druhá A-třídní sezona v řadě jinak zatím plyne víceméně podle kralupských představ. „Stanovený cíl být do pátého místa zatím plníme,“ hodnotí kladně Luboš Černý průběžnou čtvrtou pozici, za níž se skrývá především neporazitelnost na domácí stadionu.

Nebýt remízy se Sedlcem-Prčicemi, byla bilance dokonce stoprocentní. Kromě ní nejvíce mrzí ztráty na Kladně (2:3), v Jílovišti (2:4) a Tuchoměřicích (0:1). „Tyto zápasy jsme měli bodově lépe zvládnout,“ míní s odstupem Luboš Černý.

Vedle vítězné domácí jízdy vyzdvihl i zapracování dorostenců, příchod trenéra Hunala a aklimatizování letních posil. Většina z nich na sebe strhla nějakým způsobem pozornost. Ex-neratovický Petr Kalabiška si hned v prvním kole zle pochroumal koleno a podle aktuálních informací bude mimo hru nejspíš i celé jaro (stejně jako Jan Víteček).

Brankář Petr Víšek se podle očekávání chopil role jedničky. Neméně zkušený útočník Tomáš Petr byl se šesti trefami druhým nejlepším střelcem mužstva za Lubošem Krejzou (12 branek). Spolu s Tomášem Chlapcem se ale o část podzimu připravili vyloučením v závěru utkání ve Vestci. Stoper si dokonce poslední z šesti zápasů trestu nese do jara, které začne 10. března.

Do té doby budou Kralupští pracovat na fyzické kondici a herním projevu. Přípravu zahájí ve čtvrtek 18. ledna výběhem. K lednovým tréninkům využijí i venkovní sportoviště v areálu zimního stadionu. Od 6. února budou zhruba měsíc trénovat dvakrát týdně na velké umělce ve Velvarech. Loňské zimní soustředění ve Smržovce se naopak vzhledem k velkému množství omluvenek pokračování nedočká.

Od druhé poloviny února tým otestuje herní formu v zápasech s Roudnicí, Neštěmicemi a Žatcem. První mistrovská odveta přijde na řadu ve Slaném proti béčku. „Cíle pro jaro budou stejné. Zůstat v tabulce do pátého místa a pokusit se alespoň zopakovat bodový zisk z podzimní části,“ dodal Luboš Černý.

Na podzim nastoupili za Kralupy 1901 A: Miloslav Houška (15 zápasů/4 branky), Richard Culek (15/0), Luboš Krejza (14/12), Jakub Řezníček (14/2), Jaroslav Emmer (14/0), Petr Víšek (14/0), David Hemr (14/0), Tomáš Petr (13/6), Štěpán Janíček (13/1), Stanislav Mařík (10/3), Tomáš Chlapec (10/2), Jiří Kabyl (10/1), Michael Glogas (10/0), Matěj Řenč (10/0), Vojtěch Pakandl (6/2), Dominik Neumann (6/0), Oliver Čejka (6/0), Jan Víteček (5/0), Kamil Šídlo (2/0), Vasyl Vynohrad (1/0), Matyáš Svoboda (1/0), Jáchym Kulhavý (1/0), Petr Kalabiška (1/0)

Podzimní výsledky Kralup


Načítám tabulku ...