Kdo byl o víkendu zvědav při prvním kole mistrovských soutěží na góly SK Slaný, nedočkal se. Po remíze A týmu v divizi s Českým Brodem přišel výsledek 0:0 také v nedělním střetnutí I. A třídy Slaný B – Kralupy 1901.

„Výsledek stejný byl, ale zápas rozdílný. U áčka málo šancí a nekoukatelný zápas, ten náš přinesl vzruch i šance a patřil oběma brankářům. Každý chytil tak tři jasné góly,“ vysekl domácí trenér Radim Vavroch pochvalu strážcům svatyně Petru Junkovi a hostujícímu veteránovi Petru Víškovi.

Na dost hrbolatém a po sobotě rozoraném hřišti scházeli Slaňákům pořád důležití hráči jako Mareš, Volek, Vimr nebo Herčík. Ale zase pomohli všichni kluci z áčka, kteří v sobotu nehráli nebo měli menší minutáž. A s borci jako Pospíšil, Touré či Novotný domácí právem pomýšleli na to, že tabulkově lepšího soka (čtvrtého) mohou potrápit.

V sestavě hostí, kteří na podzim uhráli o deset bodů více, chyběla jejich velká zimní posila. Exligový útočník Pavel Šultes se zatím nezapojil z rodinných důvodů.

Vyhrát mohly oba týmy. Domácí v jejich největší šanci obral o gól Víšek, když po krásném voleji Papuánce Tourého do šibenice naskočil na eskalátor a po něm se vytáhl ke zdánlivě nechytatelnému balonu. Vzápětí na druhé straně měli už hosté ruce nad hlavami, když Junek bagrem vyplácl jasný gól pro změnu ze slánské klece.

„Šancí tam bylo víc, zhruba stejně na obou stranách, takže remíza je asi spravedlivá a my ji bereme. Oproti přípravě měla naše hra už hlavu a patu,“ dodal Radim Vavroch.

Kouč Kralup Tomáš Hunal měl na zápas rozdílný pohled, šance neviděl. „S obrannou fází jsem byl na devadesát devět procent spokojený. Soupeř se nedostal k nějaké vážnější vyložené šanci. Směrem dopředu jsme však měli velké nedostatky. V první půli jsme šli sice dvakrát sami na bránu, ale nevyřešili jsme to dobře. Druhá půle už byla v tomhle směru lepší a dostávali jsme se na dostřel brány, měli jsme i nějaké standardní situace,“ hodnotil s tím, že podobné utkání víceméně i očekával.

Mimo jiné i kvůli přechodu z umělé trávy. „Kluci byli poprvé na přírodní trávě, proti umělé je to někdy docela rozdílný sport, co se týká pohybu. Domácí navíc měli i nějaké doplnění z A-týmu,“ přidal bývalý ligový obránce aspekty bezgólové plichty.

SK Slaný B – FK Kralupy 1901 0:0
Rozhodčí: Brožek. ŽK: 2:2. Diváků: 54.
Slaný B: Junek – Beneš (58. Németh), Volgner, Řehák, Zelenka – Veselý (87. Kopřiva), Pospíšil, Marek, Říčka (75. Kejkrt) – Touré, Novotný.
Kralupy: Víšek - Řenč, Mařík, Hemr (84. Houžvička), Krejza (78. Zabilanský), Culek, Petr, Houška, Janíček (65. Pakandl), Řezníček (16. Glogas), Emmer.

Přestřelka končila pro Dynamo smutně, Zavadil nedochytal

Předposlední Dynamo Nelahozeves v úvodním jarním kole I. A třídy na body nedosáhlo. Na hřišti šesté Kosoře od 11. minuty dohánělo ztrátu a v těsném zápase nakonec podlehlo 2:3.

Hostům nevyšel vstup do utkání. Křemen si obloučkem à la Poborský doslova vychutnal brankáře Zavadila, jehož rozehrávku předtím zablokoval. O vyrovnání se ještě před půlí rovněž parádní individuální technikou postarala nová útočná akvizice Nelahozevsi Tryhuk.

Hosté byli následně nucení vystřídat brankáře Zavadila, pro kterého to byl první start po vážném zranění. Fiala inkasoval do půle ze skrumáže po rohovém kopu. Po změně stran domácí pomocí nechtěného zásahu jednoho z bránících protihráčů dotáhli brejk. Kapitán Buldra v závěru přesnou placírkou k tyči už jen korigoval.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...