„Celý zápas jsme měli pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Musím kluky pochválit za přístup k zápasu. Od první do devadesáté minuty šli za vítězstvím,“ liboval si trenér vítězů Daniel Kaplan.

Domácí posadili jeho tým po zbytečné chybě do sedla už do poločasu, když nechali úplně volného Ondřeje Kučeru. V pauze se pak připravovali, jak na dynamovce vletí, ale opak byl pravdou a po dvaceti vteřinách vedli hosté už o dvě branky.

Mělnické týmy připsaly týden po vzájemném derby po bodu, Pšovka v Divišově, FC doma s Dolním Bousovem.
Mělník uhrál šestý bod a mohl i víc, Pšovku ztráta nakonec tolik nebolela

To byla sprcha, další pak přišla poté, co se nechal vytočit Andruchovič a během minuty si po dvou žlutých nechal dát červenou kartu. Hosté si tak celkem v pohodě zápas pohlídali, Doberáci měli jen platonický tlak. Větší šanci, či přímou střelu brankář Dynama Zavadil během utkání řešit nemusel, z nudy jej vytrhlo jen několik centrů.

„Je těžké něco hodnotit. Zápas se nám hrubě nepovedl a jsme hodně zklamáni,“ hořekoval kouč Čechie Karel Příhoda.

Liaz Vehlovice - ilustrační foto
Okresní jaro začalo kontumací. Lídr trojky se na start těšil marně

18. kolo: Vestec – Jíloviště 3:1 ( 46. a 52. Matysík, 8. Adámek – 42. Pospíchal), Libušín – Mníšek 2:0 (18. Křenek, 43. Portužák), Sedlec-Prčice – Klecany 0:8 (38. a 51. Urban, 81. a 83. Dudek, 21. Dvořák, 53. vl. Prchlík, 78. Svoboda, 79. Hrdina), V. Dobrá – Nelahozeves 0:3 (30. O. Kučera, 46. J. Kučera, 86. Kochman), Chlumec – Doksy 1:3 (53. z pen. Reiter – 6. Dlouhý, 12. Fišer, 14. Galbavý), Zdice – Podlesí 3:2 (49. a 85. Krůta, 63. Byba – 16. a 76. Šlapák), Votice – Nové Strašecí 1:0 (34. Navrátil)