1/6

Na cennou remízu s béčkem Kosmonos po Rejšicích tentokrát dosáhly Libčice. A to prohrávaly už o dvě branky. Z trojice nejbližších pronásledovatelů se podařilo stáhnout ztrátu pouze Rejšicím hladkou domácí výhrou nad Byšicemi. Pěčice s béčkem Velvar nehrály kvůli podmáčenému terénu a Chotětov dohnal v Mělníku pouze bod. Na páté příčce se osamostatnilo béčko Benátek, kterému stačil k odčinění týden staré porážky jediný gól.

Lužec dokázal v Zárybech smazat proměněnou penaltou pouze polovinu z nabraného manka. Úspěšný exekutor navíc v nervózním a nesmlouvavě hraném závěru viděl zbytečnou červenou kartu za nakopnutí soupeře v přerušené hře. Novému trenéru Zdeňku Antošovi tak vyšla domácí premiéra za tři body. Mladému týmu s přečkáním osmiminutového nastavení dokonce pomáhal přímo na hřišti.

Lužecký Ladislav Dolejška v Zárybech snížil v 81. minutě z penalty na konečných 2:1:

Lužecký Ladislav Dolejška snížil v 81. minuty z penalty na konečných 2:1. | Video: Luboš Kurzweil

Kromě Záryb si ve spodku tabulky pomohl i nováček z Všestud. Na hřišti posledního Bakova hosté v závěru poločasu srovnali a v nastavení druhého rozhodli. Úspěšný střelec František Šimek se přitom dostal na hřiště až v 86. minutě.

Hodnocení trenérů přinášíme na dalších stránkách ►►►

18. kolo: Bakov – Všestudy 1:2 (13. z pen. Kvapil – 45. Brázda, 90+3. Šimek), Libčice – Kosmonosy B 2:2 (36. z pen. Punčochář, 41. Paluka – 28. z pen. Strouhal, 34. Žďánský), Rejšice – Byšice 4:0 (10. Chládek, 20. Mynář, 73. Jaroš, 87. Zikmunda), FC Mělník – Chotětov 2:2 (23. Mikula, 53. Antoš – 39. a 62. Honzátko), Benátky B – Hovorčovice 1:0 (25. Lenikus), Záryby – Lužec 2:1 (26. Kril, 65. Martinec – 81. z pen. Dolejška)