Čtyři podzimní výhry, dvě remízy a sedm porážek není zrovna na vyskakování. Tím spíš, že nejnižší krajskou soutěž čeká reorganizace a dolů tak pomaže více týmů než obvykle. Ve Všestudech si „dluh“ z podzimu velmi dobře uvědomují.

„Start v srpnu nám nevyšel a vše jsme museli dohánět v průběhu podzimu. I přáním hráčů bylo udělat zimní přípravu trošku náročnější. Odpovídají tomu i délky tréninků, trénujeme i 105 minut a kluci to pociťují,“ přiblížil kouč, který spíše už jen výjimečně zaskakuje i přímo na hřišti.

Autobus v klubových barvách FK Neratovice-Byškovice
Na venkovní zápasy v klubových barvách. Ex-ligový autobus oblékl žlutomodrou

Minimálně třikrát v týdnu je všestudská parta v zápřahu od poloviny ledna. Hřiště s umělou trávou zpočátku střídal atletický ovál v Kralupech, došlo i na kulisy zámeckého parku v sousedních Veltrusech. „V přípravě nám pomáhá i atletický trenér a také bývalý ligový hráč Tomáš Rada - bratr našeho hráče Michala,“ prozradil Ivo Lorenc.

Borec s více než 250 prvoligovými starty za Plzeň a Slovácko asistuje tréninkům na hřišti. „Tým, který máme, je už léta pohromadě, tak chceme i takový pohled zvenčí. Ukázat klukům chyby i ty, které mi nevidíme, a dostat z nich to nejlepší. Na trénincích to teď i dost jiskří. Každý se chce ukázat,“ popsal Ivo Lorenc.

Mimochodem mladšího sourozence nejstaršího člena podzimní všestudské sestavy se už dříve pokoušeli zlanařit. I na amatérské úrovni jej ale provází to, co v profi kariéře – smůla na zranění. Poslední zápas tak čtyřicátník odehrál v pražském přeboru za Hostivař už před více než dvěma lety.

SK Kladno B ( v modrém) porazil v přípravě Pšovku Mělník 5:1.
Libiš po porážce lanařila jednoho ze soupeřů, Pšovka chytila bůra od béčka

Ale zpět do Všestud, kde mají podle trenéra našlápnuto k povedené přípravě. „Od začátku trénujeme ve velkém počtu a pak je to na hráčích hodně znát, že je to i více baví,“ pochvaluje si.

Zapojily se i nové tváře, které mají zvýšit konkurenci v týmu a posílit jej. „Jediné jméno, kterého mohu říct, je Jiří Mikula z Pěnčína. Ostatní si necháme ještě pro sebe. Na dalším posílení stále pracujeme,“ zmínil Ivo Lorenc šestadvacetiletého hráče, který začínal na Mělnicku, ale v posledních několika letech nastupoval v krajských soutěžích na Liberecku.

Před vskutku ostrou jarní premiérou na hřišti neporaženého Lužce odehraje předloňský okresní přeborník se Střešovicemi, Báští a béčkem Velvar ještě tři utkání nanečisto. To úvodní s Bohušovicemi stíhačkou ve druhém poločase zremizoval na 3:3. „Od samotného úvodu bylo znát, že se nejedná o nějakou lehkou přípravu a celých devadesát minut to hodně jiskřilo,“ vrátil se Ivo Lorenc na velvarskou umělku, kde tým z Mělnicka rychle vedl, špatná koncovka spolu s nedůrazem ale umožnila soupeři obrat na 1:3.

Ze zimní přípravy fotbalistek FK Mělník 1909
Netradiční příprava fotbalistek z Mělníka, spojení s žáky trenéra překvapilo

O tom, na čem hlavně zapracovat, mají ve Všestudech jasno: „Vytvořili jsme si během jedenácti minut snad šest gólových šancí,“ žehral Lorenc na proměňování, které se částečně zlepšilo po změně stran a výměně na pěti postech.

„Prostřídání bylo na našem pohybu znát. Jak snížení, tak vyrovnání byly nádherné góly a škoda, že zůstalo jen u nich. Druhou půlku měl soupeř jen jednu šanci,“ viděl posun kouč, byť využít se nepodařilo zdaleka všechny šance. „Zápas nám hodně ukázal, teď je na nás to dobře projít a do dalších zápasů se na to připravit. Jaro bude náročné, ale my se chceme o záchranu poprat. Věříme, že budeme připraveni,“ uzavřel.


Načítám tabulku ...