Jediný a dost překvapivý tým z Mělnicka dosáhl ve třetím kole I. B třídy na tříbodový zisk. Lužci se povedl nečekaný export na půdě rezervy Ostré. Mělník s Byšicemi si ven zajely pro první klopýtnutí, a v obou případech poměrně výrazné. Vysokou a Vojkovice po velkolepém obratu domácích rozsoudil až rozstřel. Hosty poprvé vedl z lavičky Radek Šelicha.

Eletis i bez chybějících opor Lafka a Kuchaře otevřel v Ostré skóre už v deváté minutě. Vedení vydrželo až do druhého poločasu, kdy se dočkalo navýšení. Mladý domácí tým napnul síť branky až v 89. minutě. Tři body si odvezli hosté.

„Od nás velice dobrý výkon, hlavně do defenzivy. Myslím, že jsme byli po celý zápas aktivnější a zaslouženě vyhráli,“ neshodovalo se hodnocení hostujícího kouče Pavla Dohnala s pohledem domácích. Ti měli za to, že i přes jednoznačně hovořící výsledek nebyli horším celkem. „Bohužel zakončení bylo velkým problémem. Dostali jsme od soupeře lekci v produktivitě,“ mínil vedoucí Ostré B Pavel Jásek.

Ani tři vstřelené góly na hřišti soupeře nemohly nikterak zmírnit zklamání Byšic. Na hřišti dobrovického béčka brankář Hnízdil vylovil ze sítě víc úlovků než v předešlých šesti mistrácích dohromady. Porážku 3:7 neomlouval ani výrazným podílem členů třetiligového áčka domácích – Adam Fotr a Jiří Sodoma se podělili o čtyři góly. „Domácí byli dobří, ale my je špatně bránili. Dostávali jsme góly z brejků a dorážky na tyči do prázdné brány. Měli jsme hrát jinak,“ věděl Daniel Hnízdil.

KAPITÁN DOHRÁL

Před týdnem doma udělala penalta v závěru mělnickému FC radost. Ta z úvodu utkání v Holubicích, o kterou „se postaral“ nejmladší hráč hostí Motejzík, předurčila nevydařené vystoupení. Hlavně na konci první dvacetiminutovky stíhala hosty jedna pohroma za druhou. Kromě dalších dvou míčů v Chaloupkově síti i zraněný stehenní sval kapitána Miřatského. Ještě před půlí střídal i Jiskra. Mělničtí už se zápasem nesvedli nic.

Na první body v sezoně dosáhly Vojkovice. Proti „vykartované“ Vysoké představily na lavičce nástupce Josefa Košťála. Novým koučem se stal Radek Šelicha.

Pod taktovkou bývalého ligového záložníka (Neratovice, Blšany, Kladno) původem z Mělnicka hosté v poločase mířili s dvoubrankovým náskokem v zádech pro výhru v základní hrací době. Po velkolepém nástupu domácích do druhého dějství ale bylo záhy srovnáno. Rychle se domácím povedlo odpovědět i po třetím vstřeleném gólu hostí. Zápas tak rozhodly až penalty.

Vysoká – Vojkovice 3:4 np (0:2)
Branky: 48. a 76. Pražák, 49. Gabčo – 38. L. Temiak, 45. Lemarie, 71. Hynek. Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 8:3. Diváci: 80.

Ostrá B – Lužec 1:3 (0:1)
Branky: 89. Mareš – 9. P. Tauchman, 50. Kučera, 67. Levý. Rozhodčí: Filip. ŽK: 1:1. Diváci: 60.

Holubice – FC Mělník 3:1 (3:0)
Branky: 20. a 23. Valtr, 4. Rodr z pen. – 60. Mihalík. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:1. Diváci: 153.

Dobrovice B – Byšice 7:3 (4:1)
Branky: 11., 38. a 50. Fotr, 41. a 55. Cigánek, 32. vlastní, 78. Sodoma – 44. Zámečník, 54. Obusanya, 91. Kučera. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:1. Diváci: 71.