Vojkovice začaly přímý souboj o odraz ze dna tabulky v duchu předešlých čtyřech zápasů a v Benátkách s tamní rezervou prohrávaly po čtvrt hodině 0:2. V Tomáši Hynkovi ale v prvním poločase rovněž našli dvougólového střelce. Rozhodnutí důležitého mače vzal na svá bedra deset minut po příchodu na trávník střídající Martin Uhliar. Tým trenéra Šelichy tak oslavil první tříbodovou výhru v ročníku.

„Potřebovali jsme už udělat nějaké body. Ty tři nás znovu dostaly do hry o záchranu, protože už jsme byli pořádně namočení. Jsme rádi. Kluci jsou nadšení. Uvidíme, jestli budeme v bodovém zisku pokračovat,“ měl Radek Šelicha konečně důvod k optimismu. Do zápasu přitom jeho barvy vstoupily asi nejhůř, jak si lze představit. „Úvody míváme divoký a většinou prohráváme, pak je hrozně těžké udělat nějaké body,“ považoval si o to více výhry bývalý prvoligista.

Velkou radost udělal druhý poločas také mělnickému FC. Svěřenci koučů Zejdy a Filipoviče otočili derby v Lužci a poskočili už na druhou příčku v tabulce.

Pomohl jim i totální kolaps Vysoké ve druhém poločase utkání v Ostré. Do té doby nejvýše postavený celek z Mělnicka mířil proti mladé rezervě za další výhrou. Z tříbrankového poločasového vedení ale nebylo po dvanácti minutách druhé části zhola nic. S okamžitým protiúderem přišli domácí i po dalších dvou gólech Vysoké. Té se nakonec stal osudný zákrok Štolby na autora hattricku Mareše. Druhá proměněná penalta poslala hosty definitivně do kolen.

„Stále tomu nevěřím, ale stalo se,“ nechápal ještě dlouho po utkání Josef Gabčo, který si 16. a 17. zásahem v sezoně upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže. „Dělali jsme strašně chyb a oni to trestali. Dva góly trefili, jak už se jim asi nikdy nepovede,“ vykládal po neúspěšné rehabilitaci v dresu rezervy (v Byšicích porážka 4:10).

To úřadující přeborník Boleslavska se na hřišti soupeře o náskok připravit nenechal. Byšicím zařídil vůbec první domácí porážku v sezoně. Na svědomí ji měly standardní situace. Hosté po nich zaznamenali tři ze čtyř úspěchů, čtvrtým trestali špatnou rozehrávku.

„Soupeř nás přetlačil důrazem po standardkách, což nás trápí dlouhodobě,“ rozebíral zápas trenér Byšic Michal Hamšík a pokračoval: „Ukázalo se, jak je pro nás důležitý směrem dopředu Kuba Zámečník, který pro zranění už druhý zápas nehrál. Chotětovu gratuluji k zaslouženému vítězství.“

Lužec – FC Mělník 1:2 (1:0)
Branky: 33. Kučera – 50. Miřatský st., 61. Jiskra. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 5:3. ČK: 90. M. Kučaba (L.). Diváci: 112.

Byšice – Chotětov 3:4 (1:2)
Branky: 32. Kučera, 72. Kadlec, 79. Gögh – 19. a 38. Kořínek, 62. Koníček, 77. Pečenka. Rozhodčí: Šíma. ŽK: 2:1. Diváci: 150.

Benátky B – Vojkovice 2:3 (2:2)
Branky: 1. a 14. Jimmy – 23. a 33. Hynek, 77. Uhliar. Rozhodčí: Budař. ŽK: 0:3. Diváci: 80.

Ostrá B – Vysoká 6:5 (0:3)
B: 45 z pen., 53. a 68. Mareš, 57. Manhart, 63. Sedlák, 75. Wolf z pen. – 41. a 67. Gabčo, 12. vlastní, 20. Rolenc, 59. Prejsa.
Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 2:6. Diváci: 75.