Nováček z Vysoké měl šanci stanout alespoň na den v čele tabulky. Potřeboval k tomu ovšem v přímém souboji porazit za tři body béčko Dobrovice. To se po dvou brankách v úvodu jevilo snadné, jenže domácí pak během jediného okamžiku přišli o dva hráče základu. Kvůli zranění museli z placu Rolenc i Tomáš Skopka. Hosté záhy snížili a v 62. minutě i srovnali.

„Od našeho nuceného střídání byla Dobrovice lepším mužstvem. Zejména ve dvaceti minutách druhé půle jsme se nezmohli na nic a byli rádi, že to ubránili,“ glosoval zápas trenér Vysoké Václav Řízek. „S remízou a bonusovým bodem z penalt jsme spokojení. Nahráli jsme komplet a navíc proti mužstvu, které je první,“ dodal.

S brzkou ztrátou v sestavě se za pochodu museli vypořádávat také v mělnickém FC. Zápas s béčkem Ostré skončil hned v úvodních minutách pro Vojtěcha Antoše. Jeden z mnoha domácích mladíků byl po nekoordinovaném dopadu na zem otřesen, a i když chtěl sám pokračovat, lavička jej raději stáhla a odeslala na vyšetření.

JÁ NA TÁTU, TÁTA NA MĚ

Uvolněné místo „nouzově“ zaujal Radek Miřatský starší a okamžitě smazal těsnou ztrátu ve skóre. Ve druhém poločase se rychlá odpověď na vedoucí branku povedla i hostům. Poslední a rozhodující slovo si vzal opět Radek Miřatský, ale tentokrát junior. „Prosazování se kluků z dorostu vidíme při trvajících absencích jako hlavní pozitivum,“ uvedl Željko Filipovič, jeden z trenérů. Mělničtí odčinili výprask z Dobrovice a ze čtvrtého místa se přiblížili na dva body čelu tabulky.

Na stejné úrovni mohly být i Byšice, pokud by dotáhly slibně rozehraný zápas v Bakově. Čurda je u Jizery poslal po rozehrání nepřímého volného kopu za chycení malé domů do vedení. Druhý poločas ale patřil domácím. Za zvýšenou aktivitu byli odměněni vyrovnáním a necelé dvě minuty před koncem i vítěznou brankou. Její autor, zahraniční akvizice Takáč, byl v té době na hřišti sotva pět minut. Za probuzení ve druhé půli chválil kouč vítězů Kamenický celý tým.

Hostující Michal Hamšík byl naštvaný ještě hodně dlouho po závěrečném hvizdu a mluvil o nejhorším výkonu podzimu. „Druhý gól jsme dostali po špatném vyběhnutí gólmana, kdy ho domácí hráč přeloboval do prázdné. Celkově jsme nehráli jako tým,“ zlobil se. Navíc se mu opět zranil některý z hráčů, tentokrát Zámečník (tříslo).

Na kdyby se fotbal nehraje, ale pokud by se hosté z Lužce utrhli v Chotětově na 0:2, mohl skončit jejich zápas na půdě nováčka nejspíš jinak než porážkou. Šanci k tomu měli luxusní. Nedovolené hraní na Roučku v pokutovém území ale zůstalo bez trestu. Domácí si z protiútoku řekli rovněž o penaltu a naložili s ní o poznání lépe. Rychlá odpověď se jim povedla také po gólu Kučery. Ve druhé půli už stříleli pouze oni.

U dna tabulky zůstávají po čtvrté porážce v řadě Vojkovičtí.

Vojkovice – Libčice 0:3 (0:2)
Branky: 21. Hrdina, 29. Paluka, 54. vlastní. Rozhodčí: Dragoun. ŽK: 4:0. Diváci: 60.

Vysoká – Dobrovice B 3:2 np
Branky: 4. Gabčo, 13. Rolenc – 22. Konečný, 62. Jílek. Rozhodčí: Slepička. ŽK: 4:3. Diváci: 85.

Bakov – Byšice 2:1 (0:1)
Branky: 55. Vaněk, 88. Takač – 18. Čurda. Rozhodčí: Brýl. ŽK: 2:2. Diváci: 120.

Chotětov – Lužec 4:2 (2:2)
Branky: 14. z pen. a 88. Beneš, 32. a 60. Koníček – 8. Polák, 29. Kučera. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 3:2. Diváci: 35.

FC Mělník – Ostrá B 3:2 (1:1)
Branky: 19. Miřatský st., 60. Mihalík, 76. Miřatský ml. – 14. Dozorec, 63. Kouba. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:3. Diváci: 45.