Tohle už snad nemůže být náhoda! Nové posily fotbalistů Byšic nadále přitahují zranění jako magnet. V závěru až nezvykle poklidného vzájemného zápasu v Lužci postihl „malér“ Romana Letka. Letní posila z Vyšehořovic sotva doléčila svalové zranění a už usedla na marodku znovu. Vykloubené rameno po krkolomném pádu na trávník si vyžádalo okamžitý transport do nemocnice.

Podle kouče Michala Hamšíka snad nepůjde o nic vážnějšího. Ale aby se už pomalu bál přivést do týmu někoho nového. Letko totiž není zdaleka prvním případem. Zranění zbrzdilo už v zimě Kučeru. V nové sezoně Hrodka, Lokšu i aktuálně i Gögha, který by se měl po měsíci vrátit na příští kolo. „Pořád se to opakuje. Když už si myslím, že mám kluky pohromadě, vždycky se něco stane,“ kroutí Hamšík hlavou.

V derby u Vltavy Byšičtí začali lépe. Obránce Čurda se po gólu z přímého kopu nachomýtl ve druhém poločase také k vyrovnání, když ve vlastní šestnáctce nešťastně zahrál rukou. Ve hře to do brány nepadlo ani jednomu týmu. V rozstřelu mířili domácí až příliš přesně a trefovali brankovou konstrukci.

„Dva body dobré, ale jeli jsme pro tři. Opět nás zradila koncovka, ale musím pochválit domácího brankáře Tomáše Prislupského,“ dodal kouč Byšic. Podle domácího Pavla Dohnala dělba odpovídala dění na hřišti. „Byšice byly aktivnější první půli, my druhou. Kučera ale řešil naše šance, jak je řešil. V penaltách byli hosté o něco šťastnější.“

Fotbalisté mělnické Pšovky (v modrém) brali v souboji s béčkem Vlašimi bod po divokém výsledku 4:5 po pokutových kopech.
Zklamaná Pšovka: chabá odměna za čtyři vstřelené góly

OSLABENÍ NEVADILO

Vysoká na druhý pokus po návratu do kraje přivezla tři body zvenku. V Milovicích dala domácím několik šancí, aby zápas skončil jinak než 0:3. Ti ale pohrdli penaltou nařízenou ještě za bezbrankového stavu za faul Matiho i dvojnásobnou početní výhodou v závěrečné půlhodině. „Domácí hráli rychlý útočný fotbal a měli převahu úplně ve všem. Kdyby proměnili penaltu, mohlo to být úplně jinak,“ odtušil stoper Vysoké Slavoj Tichý.

V době pětiminutové karetní vložky, v níž rozhodčí Stejskal tahal žlutá a následně i červená esa pro Tomáše Skopku a Michaela Pražáka, Vysoká vedla Válovým gólem do šatny. Zvrat v utkání ale nepřišel. Naopak hosté i v devíti utekli až na tříbrankový rozdíl. Se všemi střeleckými pokusy soupeře si poradil brankář Michovský.

„Jestliže tým nedokáže porazit soupeře, který téměř celý poločas hraje díky dvěma vyloučením v devíti hráčích, nemá jakékoli hodnocení smysl,“ byl po utkání stručný trenér Milovic Pavel Pavlíček.

První plusové body do tabulky pravdy naskočily také mělnickému FC. Zápas v Benátkách byl pro hosty o to náročnější, že domácí před ním sáhli po špatném vstupu do soutěže k trenérské změně. O tom, že si na celku z Podolí bilanci nevylepší, rozhodla po standardce v závěru poločasu gólová hlavička Jana Verneka. Zastoupil tak absentující útočné opory Miřatského s Veselým.

V úvodu druhého dějství navíc viděl červenou kapitán Benátek Langšádl, který jako poslední instance před brankářem nedovoleně zastavil unikajícího Mihalíka. Hosté vedení uhájili.

„Zápas jsme zvládli taktickou a zodpovědnou hrou. Domácí mají šikovné mladé kluky, ale hráli jen po vápno,“ mluvil o zasloužené výhře Željko Filipovič, jeden z trenérů hostí.

Tatran padl i s Libiší a stále čeká na první body.
Nejen soupeři, i Libiš umí obracet zápasy v závěru

Milovice - Vysoká 0:3 (0:1)
Branky: 45. Vála, 61. Gabčo, 87. Rolenc. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:6. ČK: 52. T. Skopka, 56. Pražák (oba V.). Diváci: 110.

Lužec – Byšice 1:2 np (0:1)
Branky: 67. Kučera z pen. - 24. Čurda. Rozhodčí: Obrajtr. ŽK: 3:2. Diváci: 90.

Holubice - Vojkovice 4:0 (3:0)
Branky: 19. a 56. Ježek, 7. Pilík, 43. Rodr. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Benátky B - FC Mělník 0:1 (0:1)
Branka: 41. Vernek. Rozhodčí: Šesták. ŽK: 1:3. ČK: 52. Langšádl (B.). Diváci: 80.

Divize: Neratovice (ve žlutém) - Velvary
V neratovickém blackoutu udržel naděje Dědek