Svěřenci trenéra Václava Řízka ztráceli na hřišti Slavoje poločasové dva góly ještě na začátku závěrečné čtvrthodiny. Pak za to ale útočná trojka Prejsa - Gabčo - Rolenc pořádně vzala. Dokonání obratu nezhatilo ani vyloučení smolaře zápasu Martina Štolby.

Autor vlastního gólu z úvodu se pakoval po druhé žluté. Při odchodu z placu si měl podle rozhodčího ulevit „agresivním“ nakopnutím ohrazení hřiště. Hosté se ovšem proti takovému tvrzení rázně ohradili.

„Nedokážeme si vysvětlit, proč rozhodčí do zápisu uvedl něco, co neviděl a ani vidět nemohl, neboť se to nestalo,“ uvedl v oficiálním protestu trenér a předseda FK Vysoká Václav Řízek.

Vyloučený si prý jen pomohl hlučnějším zalomcováním při napoprvé neúspěšném otevírání kovové konstrukce. „Do branky nekopl a nic neničil,“ zastal se hráče Řízek.

TJ Sokol Pěčice "A" - FK Pšovka Mělník.
Karetní úroda na Dynamu. Kuriózní žlutá neminula ani hvězdného Pitáka

ROZHODČÍ VYLUČOVAL ZA PALEC NAHORU

V plném počtu nedohrály ani další okresní celky. V Lužci se pět minut před koncem červenal náhradník. Posledním, čím se dvacetiletý Pavel Kerpl zapsal do historie zápasu s Bakovem, byl palec zdvižený nahoru. Ještě o několik měsíců mladší rozhodčí Malý si jej rozhodně nevyložil jako chválu, ale jako ironickou kritiku vlastního výkonu. Na výsledku, který nedlouho předtím určila v neprospěch Eletisu penalta odpískaná po kontaktu brankáře Rolla s protihráčem, se už nic nezměnilo.

„Nepředvedli jsme sice dobrý výkon, spíš to bylo remízové utkání, ale co v tomhle případě písknul rozhodčí, je neuvěřitelné. Takovou penaltu jsem ještě neviděl,“ divil se dlouho po utkání kouč Lužce Pavel Dohnal.

Na rozdělení bodů nejspíš nemělo vliv ani údajné oplácení vojkovického Kobery v závěru prvního poločasu duelu v Milovicích.
Hosté v té době ztráceli na domácí čtyři branky. V deseti paradoxně už rozdíl nenarostl a Vojkovičtí dokonce přerušili třízápasový střelecký půst.

Fotbalisté Neratovic (v modrém) v předehrávce 8. kola divize B porazili po bezbrankovém průběhu Motorlet Praha na penalty.
Nejtvrdší podzimní direkt. Neratovice schytaly čtyřku

ÁČKAŘ DOBROVICE OTRÁVIL MĚLNÍK

Zápas, na který budou chtít co nejrychleji zapomenout, odehráli také fotbalisté mělnického FC.

Jako první se sice na hřišti dobrovického béčka prosadil Vernek, do poločasu ale kapitán Lomský vylovil ze sítě šest gólů, hned pět od třetiligového „áčkaře“ Dominika Kostky. A to ještě domácí neproměnili penaltu. Dohrávka po trojnásobném poločasovém průvanu v hostující sestavě sice přinesla dílčí těsné vítězství ve druhé části, hořkost z porážky 3:7 (stejnou před měsícem utrpěly ve městě cukru i Byšice) ale jasně převážila.

Kromě Vysoké na výhru dosáhly už jen Byšice. Proti Libčicím se do základu vrátil poprvé od úvodního kola David Gögh a právě zkušená posila vykouzlila z přímého kopu vítězný gól, který pět minut nato pojistil rovněž po standardce Hrodek.

Šance ze hry zůstaly neproměněné. Do finále nedotáhli své úniky domácí Lokša, Kučera, Kadlec, ani rychlonohá hrozba hostů Hrdina.

St. Boleslav – Vysoká 3:5 (2:0)
Branky: 1. vlastní, 6. Bušínský z pen., 55. Komárek - 54. a 85. Rolenc, 81. a 90. Gabčo, 77. Prejsa, Rozhodčí: Brýl. ŽK: 3:6. ČK: 83. Štolba (V.). Diváci: 55.

Lužec - Bakov 0:1 (0:0)
Branka: 76. Vaněk z pen. Rozhodčí: Malý. ŽK: 5:1. ČK: 85. Kerpl (L.). Diváci: 65.

Byšice – Libčice 2:0 (2:0)
Branky: 25. Gögh, 30. Hrodek.
Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 1:3. Diváci: 220.

Milovice - Vojkovice 6:2 (4:0)
Branky: 8. a 32. Dlouhý, 29. a 66. Koštíř, 1. Tangl, 82. Müller - 60. Hynek, 86. Lemarie.
Rozhodčí: Nerad. ŽK: 5:2. ČK: 42. Kobera (V.). Diváci: 115.

Dobrovice B - FC Mělník 7:3 (6:1)
Branky: 20., 24., 25., 26. a 35. Kostka, 40. Cigánek, 72. Kopecký - 8. Vernek, 56. Mrázek, 83. Mihalík. Rozhodčí: Špidra. Bez karet. Diváci: 80.

Fotbalisté Libiše (v modrém) prohráli ve sváteční předehrávce 8. kola divize B s vedoucími Zbuzany 0:3.
Premiéru nového kouče Libiše pokazila teč