Stačily dva zápasy a nálada v kabině Dynama je k nepoznání lepší. Přestože i tentokrát bylo hostů tak akorát, protože minulé tahouny Vorla a Vymětalíka nepustil do hry zdravotní stav, podařilo se týmu trenéra Daniela Kaplana urvat druhou venkovní výhru. Celkových devatenáct bodů a desáté místo nejsou do odvet špatným základem.

„Šesti body jsme se dostali zezadu skoro doprostřed tabulky, což je úžasné. Proti Kosoři z nás spadla deka. Dostali jsme se naštěstí z nejhoršího. S devatenácti body je celkem spokojenost na to, jak se to na podzim vyvíjelo,“ liboval si po utkání na Příbramsku trenér Dynama Daniel Kaplan.

Do utkání jeho tým vstoupil dobře a Kochman po akci Kučery a Simona brzy otevřel skóre. „Prvních třicet minut jsme byli o malinko lepší a zaslouženě se dostali do vedení. Pak se bojovalo uprostřed bez šancí,“ přiblížil trenér první poločas, v jehož závěru hosty o vedení připravila špatně zahraná malá domů.

Radost ale domácím vyprchala zkraje druhého poločasu. Havelka pokračoval v řečnění na rozhodčího i po udělení žluté a následovala druhá. „Nesmyslný zkrat,“ komentoval červenou Kaplan. Trest přišel vzápětí, když Holý na zadní tyči halfvolejem uklidil pod břevno rohový kop Kučery. Ten si po utkání vysloužil od trenéra chválu. „Na podzim hrál ve výborné formě a hodně nám pomohl,“ podotkl Daniel Kaplan.

V závěrečné půlhodině už branka nepadla. „Po gólu na jedna-dva jsme se bránili a chodili pouze do brejků. A buďme rádi, že domácí nevyrovnali. My už jsme je nedokázali z žádného útok potrestat, i když jsme šli i sami na gólmana,“ oddechl si Kaplan.

Radost z konce náročného podzimu kalil snad jen nedělní termín, se sobotním to i přes dohodu s domácím klubem nakonec neklaplo. Tradiční dokopnou si tak v Nelahozevsi budou muset naplánovat na později. „Určitě něco vymyslíme,“ usmíval se kouč. Hlavním úkolem nejbližší doby ovšem bude rozšíření kádru, aby Dynamo na utkání nejezdilo ve dvanácti, byť v Podlesí to nakonec nevadilo.

Kralupští nemuseli za svým soupeřem až do Slaného, zápas s tamním béčkem hostila v pátečním podvečeru umělka ve Velvarech. Vyrovnaný duel nováčků rozštípl necelých deset minut před koncem parádní ranou zpoza šestnáctky kapitán hostů David Hemr. Trenér vítězů Karel Kristen byl rád za tři body dodávající větší klid do přípravy na jarní odvety. Soupeř podle jeho slov rozhodně nepředvedl výkon hodný týmu z konce tabulky.

„Překvapili nás aktivní hrou a pohybem. Do utkání jsme vstoupili vlažně. Postupem času jsme přebírali iniciativu a zlepšeným pohybem bez balonu si vytvořili i šance, které jsme bohužel neproměnili. O poločase v kabině jsme si říkali, že rozhodne jeden gól a díky nádherné střele se povedl našemu kapitánovi,“ komentoval utkání kouč Kralup.

Výhrou se celek z Olší vyhoupl na páté místo. Se čtyřiadvaceti body vévodí střední části tabulky (uzavírá ji Dynamo), kterou směr ke stupňům vítězů i pásmu sestupu dělí vždy pět bodů. „Sezonu hodnotím kladně, i když doteď nemohu skousnout zápas v Milíně. Ale každý tým má den blbec. Celkově musím kluky za výkony v podzimní části pochválit,“ uzavřel Karel Kristen.

15. kolo: Chlumec – Vestec 2:1 (13. Šedivý, 32. Dobiáš – 90+3. vl. Pokorný), Kosoř – Klecany 2:2 (9. Novotný, 65. Černý – 16. Urban, 50. Hrdina), Podlesí – Nelahozeves 1:2 (41. Vohradský – 11. Kochman, 55. Holý), Slaný B – Kralupy 0:1 (82. Hemr), SK Rakovník – Kladno B 1:3 (85. Valcha – 46. a 78. Šnobl, 88. Chvojka), Nové Strašecí – Králův Dvůr B 1:1 (9. Sklenka – 25. vl. Sklenka), Velká Dobrá – Milín 0:7 (16., 69. a 75. z pen. Kunc, 25. Rom, 42. Šilhavý, 71. Gabriel, 85. Zákoucký), Jinočany – Jíloviště 1:1 (4. Macek – 49. Janoušek)


Načítám tabulku ...