Zárybští se v případě výhry mohli dotáhnout na svého soupeře z Divišova. Kdo ale na utkání zavítal třeba až o přestávce, nestačil se divit. Krajně nepříznivý stav 0:4 měl ovšem logické zdůvodnění: domácí hráli od 23. minuty bez Reisingera, který za zastavení unikajícího Pekárka uviděl rovnou červenou.

V oslabení Zárybští udrželi proti kvalitnímu soupeři bezbrankový stav jen malou chvíli. Právě Pekárek jim později nasázel hattrick a prosadili se i další.

Domácí měli o stěžejním momentu jasno. „Zápas značně ovlivnila červená – podle mě hodně přísná. Náš hráč se snažil vyhnout, ale zavadil o soupeře,“ vrátil se brankář Petr Vlk k vyloučení.

Vzápětí modré srazil ještě níž první gól. „Stál přede mnou hráč. Rozhodčí místo ofsajdu gól uznali. Nevzpamatovali jsme se a během dvaceti minut dostali čtyři góly,“ popisoval Petr Vlk.

Osmý tým podzimní tabulky po přestávce udržel zásluhou standardních situací krok a rozdíl už alespoň nenarostl. „Byl to zápas blbec, jak se říká. Někdy se to nepovede. Na druhou stranu se mi především útočná hra Divišova hodně líbila. Ve finále si výhru i zasloužil, i když ne tak vysokou,“ hodnotil s nadhledem čtyřiačtyřicetiletý gólman, podle kterého byl závěr podzimu pro klub náročný. „Máme hodně zraněných. Pomáhá se B-mužstvu. Není to legrace.“

Pšovka nad hladinou

Konce sezony naopak mohou svým způsobem litovat na Pšovce. V závěru se tým okolo hrajícího trenéra Mrvíka potkal se zatím nejlepší formou. Výhra nad béčkem Čáslavi byla třetí v řadě. Soupeře navíc ve vyrovnané tabulce dostali pod sebe, sami se vyhoupli na nesestupovou jedenáctou příčku.

Mělničtí se stejně jako v předešlých kolech mohli opřít o svého nejlepšího střelce. Rostislav Šmíd se dalšími dvěma zásahy udržel mezi nejlepšími kanonýry soutěže. Soupeři uštědřil důležitý druhý a třetí gól.

Hosté, kteří podle slov svého kouče Svobody dohrávali pouze se sedmi zdravými hráči, dokázali před poločasem snížit. Vzápětí se ještě dostali k pokutovému kopu, naložili s ním ale stejně bídně jako domácí ještě za bezbrankového stavu.

Štědrá rozlučka

V Nelahozevsi bylo o štědrou rozlučku s podzimem postaráno už v týdnu před výkopem utkání s Vestcem. Jeden z patriotů Dynama Josef Koubek totiž posbíral se svou rodinou prakticky veškeré ceny v Tip lize našeho Deníku. Těmi hlavními byly třicetilitrové soudky piva Gambrinus, o oba se šťastný vítěz podělil právě s fotbalisty Dynama. „Jeden by byl pro dvacet lidí málo,“ usmíval se Josef Koubek. „Bylo veselo, akorát se tedy prohrálo.“

Tým z Prahy-západ dirigovaný ex-ligovým duem Novotný – Bílek (za domácí nastoupil pouze Vorel) si schoval jediný gól do závěrečných minut. „Dostali jsme takový blbý gól. Jinak se hrálo vyrovnané a docela pěkné utkání. Hosté mají dobrý tým. Opírají o ty své zkušené hráče. Našim mladým chyběla důraznější střelba,“ podělil se o své postřehy podzimní král okresních tipérů.

I přes závěrečný nezdar ale mohou být v Nelahozevsi s návratem do I. A třídy spokojení. V poločase soutěže uzavírají s 21 body lepší polovinu tabulky.

SKUPINA A
Nelahozeves – Vestec 0:1 (0:0)
Branka: 86. Zvěřina. Rozhodčí: Klápa. ŽK: 1:1. Diváci: 53.

SKUPINA B
Záryby – Divišov 3:7 (0:4)
Branky: 50. Vytlačil, 71. Soukup, 89. Šašek – 33., 46. a 58. Pekárek, 43. a 54. Lehán, 25. Srb, 29. Hanuš. Rozhodčí: Hes. ŽK: 2:3. ČK: 23. Reisinger (Z.). Diváci: 65.

Pšovka – Čáslav B 3:1 (2:1)
Branky: 37. a 85. Šmíd, 35. Dohnal – 42. Ronovský. Rozhodčí: Benák. ŽK: 4:1. Diváci: 70.