Fotbalisté Záryb byli vůbec prvním týmem, který si po pěti měsících zahrál na opraveném stadionu Dolního Bousova. Domácí premiéru v I. A třídě si nenechala ujít početná návštěva, kterou potěšil strhující fotbal, většinu z nich už méně konečný výsledek.
Skóre se na novém hřišti měnilo už ve 2. minutě. Výběh zárybského gólmana Šulce mimo pokutové území potrestal padáčkem do opuštěné brány Ondřej Klíma. V 19. minutě Koštířův přímý kop ztlumila zeď a propadlý míč napálil do sítě Tomáš Šolc – 2:0.

Nástup Bousova však hosty nepoložil na lopatky a rychle převzali otěže zápasu. Zakončení trápilo Vytlačila, který ve třech vyložených šancích netrefil buď míč, nebo bránu. Zato právě Ježkův faul na něj způsobil penaltu, kterou proměnil Milan Soukup. Za pět minut tentýž hráč po nacvičeném signálu z rohu vyrovnal.

„Do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit podobně aktivně jako do prvního“, plánoval domácí trenér Luděk Holub. Herně se Bousovu dařilo, jenže Šulc se rozchytal a další míč nepustil. Nepřekonali ho Sedláček ani Koštíř, a když po naprázdno sklapnuté ofsajdové pasti Záryb zůstali v 67. minutě tři Bousovští sami na malém vápně, orazítkoval Sítař jen tyč. Na rohy vyhrál Bousov 11:2, většinu čase se bránící hosté však ze dvou brejků zápas otočili. Voštiarův pas do běhu proměnil ve vítězný gól Tomáš Vytlačil a v 76. minutě za přihlížení bousovské obrany dorazil dalekonosnou střelu hrdina dne Milan Soukup.

Utkání nakonec výborně odřídil teprve devatenáctiletý Jan Babák až na úvodní renonc, když hostujícímu Šaškovi udělil žlutou kartu za výrok „Co je?“, načež nechal bez trestu příval mnohem horších nadávek.

Nelahozeves znovu potvrdila, že se jí ve venkovních zápasech daří v poslední době více než doma. V Průhonicích po proměněném samostatném nájezdu Janovského vyhrála úvodní poločas. Ve druhém domácí povzbudilo vyrovnání na 1:1.

„Začali hrát útočný fotbal, vypracovali si několik šancí, které bravurně zlikvidoval brankář Zavadil,“ potvrdil trenér Daniel Kaplan na klubovém webu, že se měla jednička Dynama co ohánět, aby dovedla zápas dvou týmů z horšího středu tabulky alespoň k bodu. I pro ten druhý pak dělala maximum. „V penaltách se překonával, ale našim střelcům zvlhl trestuhodně prach,“ dodal Kaplan.

Rozstřel si po třech týdnech zopakovala i Pšovka. Na rozdíl od dvou předešlých v Mnichově Hradišti uspěla. Delší dobu navrch měli hosté i v utkání samotném. O vedení se připravili vlastním gólem Vildy zkraje druhé půle. Na začátku první střílel do správné brány Rostislav Šmíd.

„V zápase jsme měli víc šancí než soupeř. V první půli jsme měli vést vyšším rozdílem a pak si dáme vlastní gól…,“ litoval aktuálně už šestigólový nejlepší střelec mužstva, který kvitoval alespoň vyhrané penalty. „Bod navíc jsme si určitě zasloužili.“

SKUPINA A

Průhonice – Nelahozeves 2:1 np
Branky: 57. Bereš – 22. Janovský. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 5:4. Diváci: 78.

SKUPINA B

D. Bousov – Záryby 2:4 (2:2)
Branky: 12. Sítař, 19. Šolc – 27. z pen., 32. a 76. Soukup, 52. Vytlačil. Rozhodčí: Babák. ŽK: 2:1. Diváci: 220.

M. Hradiště – Pšovka 1:2 np
Branky: 46. vlastní – 4. Šmíd. Rozhodčí: Pudil. ŽK: 1:1. Diváci: 140.