Stejně jako týden předtím proti Zárybům využilo jediné béčko v soutěži i na Pšovce čtyři hráče pod ligovou smlouvou. Ani jeden z nich v čele s brankářem Bačkovským ale nedokázal zabránit výbornému nástupu domácích. Jenže ti ještě do poločasu o dvoubrankový náskok přišli.

Ve druhém poločase se scénář opakoval jako přes kopírák. V samém závěru navíc hostitelé přišli o hrajícího kouče Mrvíka, který stihl v nastavení dvě žluté.

V součtu s prohraným penaltovým rozstřelem tak odcházeli ze zápasu zklamaní.

„Bod je málo,“ nepochyboval Rostislav Šmíd. Autor obou gólů z úvodní čtvrthodiny měl za to, že v obou poločasech domácí přišli o vedení velmi lacino. Poprvé vrátil hosty do hry brankář Šteiner špatným odhadem a zbytečnou penaltou.

Tu kopal po faulu na Šmída také Pokorný. Po následném zvýšení Šmejkalem na 4:2 domácí inkasovali prakticky z rozehrání. „Něco takového se nám nesmí stávat. Hloupé branky bohužel dostáváme pořád. Dnes se nám povedlo čtyři dát, ale stejně to nakonec stačilo pouze na bod,“ mrzelo aktuálně nejlepšího střelce Pšovky.

I když domácí odešli proti kvalitnímu soupeři s porážkou, diváci se za klandrem rozhodně nenudili. „Padlo osm branek, pro diváka určitě zajímavý zápas,“ souhlasil Šmíd.

Z vyrovnané nejvyšší porážky v I. A třídě právě pod Blaníkem se oklepali v Zárybech. Svižný domácí zápas s Pěčicemi vyhráli v rozstřelu. Po devadesáti minutách platil stav 1:1.

Skóre po hodině hry otevřeli hosté. Bleskové vyrovnání pro aktivnější i nebezpečnější domácí zařídil hlavou po rohu Zdeněk Antoš. Zárybský „dino Koller“ i ve třiačtyřiceti střelecky táhne tým. S pěti góly se řadí mezi nejlepší kanonýry soutěže.

Fotbalisté Dynama si v utkání s Velkou Dobrou vzali k srdci minulé výtky svého kouče, i tak ale nakonec odcházeli se svěšenými hlavami.

Sestava vyztužená na podzim poprvé o Müllera si pohlídala vstup do zápasu, a možná po vzoru minulých soupeřů sama v úvodních dvanácti minutách dvakrát udeřila. Hosté z Kladenska ale ve druhé půli dokonali na bránu „z kopce“ obrat.

Za zvýšenou aktivitu byli odměněni ještě do půle kontaktním gólem. Když Valda a ani v záloze hrající Müller nepojistili náskok, přišly ve druhé půli další dvě pohromy v Zavadilově síti. Bod už nedohnali oba ex-ligoví stopeři vysunutí na hrot, ani brankář Zavadil nabíhající na závěrečnou sérii rohových kopů.

SKUPINA A

Nelahozeves – V. Dobrá 2:3 (2:1)
Branky: 7. Dubský, 12. Janovský - 22. Hovorka, 62. Porazil, 79. Kalousek. Rozhodčí: Blatný. ŽK: 5:5. Diváci: 70.

SKUPINA B

Záryby – Pěčice 2:1 np (0:0)
Branky: 62. Antoš - 61. Šťastný. Rozhodčí: Prosr. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Pšovka - Vlašim B 4:5 np (2:2)
Branky: 5. a 15. Šmíd, 59. Pokorný z pen., 69. Šmejkal - 18. Dušek z pen., 39. a 70. Macej, 75. Motyčka. Rozhodčí: Zuska. ŽK: 5:2. ČK: 90.+3 Mrvík (Pš.). Diváci: 100.