1/8

Elitní soutěž Mělnicka má od sobotního odpoledne nového lídra. Čečelice už během prvního poločasu (3:0) výrazně vykročily za skalpem loňského mistra z Vysoké. Na prvním místě pak zůstaly i po utkání dosud vedoucího Kostelce. SK Labský poprvé v sezoně ztratil v domácím utkání, jediná branka nedlouho před koncem přisoudila všechny body Horním Beřkovicím.

Svou bilanci nevylepšily týden před očekávaným derby přes kopec (s Čečelicemi) ani Byšice. Ve Velkém Borku vyšly bez některých hlavně ofenzivních opor naprázdno bodově i střelecky, což se jim stalo naposledy v úvodním jarním kole s Kostelcem.

Pomalejší rozjezd do utkání dokázal odčinit Řepín, který proti béčku Pšovky otáčel. Tečku za výsledkem udělal gólem z penalty hostující brankář Jenč. Výsledek 10:0 svítil už v poločase na světelné tabuli v Tišicích. Proti posledním Vraňanům skórovala téměř celá sestava, tři nejaktivnější dokonce třikrát. Ve zcela jednostrannou záležitost se naopak po změně stran stal zápas Dolních Beřkovice a Mšena. Největší podíl na devíti výlovech domácích měl hostující kanonýr Martin Veselý, který zavěsil čtyřikrát.

Gólovou explozi svým způsobem zažily také Zálezlice. První střelecké úspěchy jara přinesly předposlednímu týmu tabulky hned i plný bodový zisk. Libiš B se stala třetím soustem loňského nováčka v sezoně a prvním od říjnové výhry nad Vraňany.

20. kolo: Kostelec n. L. - Horní Beřkovice 0:1 (77. Hladík), Zálezlice - Libiš B 3:1 (1. Plicka, 60. Vrtiška, 83. Chika - 31. Havlíček), Tišice - Vraňany 15:0 (7., 11. a 61. Karlík, 15. z pen., 44. a 53. Lauda, 40., 49. a 55. z pen. Temiak, 9. a 20. Kozák, 1. Vostřel, 16. Oplt, 28. Škoda, 66. Zeman), Čečelice - Vysoká 3:0 (3. Černý, 19. Palička, 45. Szen, ČK: 60. Čermák – 31. Dzimko), Velký Borek - Byšice 2:0 (13. Šejnoha, 58. M. Junek), Řepín - Pšovka B 4:2 (45. z pen. Sítař, 54. Sparco, 62. Labuť, 70. Kiceluk - 36. Svoboda, 90. Jenč), Dolní Beřkovice - Mšeno 0:9 (29., 55., 66. a 81. Veselý, 51. a 57. Zajíc, 15. Stejskal, 74. Kolumpek, 88. Ščasný)