Pro kralupského nováčka se nedaleké Všestudy staly vůbec prvním výjezdem ve vyšší soutěži. A nakonec i velmi příjemnou destinací. Hosty nesrazil brzy inkasovaný gól a ani druhý do šatny. Na každý našli odpověď. Za stavu 2:2 do té doby otevřený zápas zlomili ve svůj prospěch. V závěru udělal kanonýr Mráz dvěma góly z výsledku dokonce jednoznačnou záležitost.

„Celkem dobré utkání před super návštěvou. Nepodařilo se nám pohlídat Mráze, soupeř má body zaslouženě,“ přijímal porážku všestudský Ivo Lorenc.
V hostující sestavě se po více než třech měsících objevil i Luděk Zelenka: „Soupeř slušnej, ale naivně bránil. My se v první půli trochu hledali. Ve druhé jsme přežili dvě šance a pak udeřili. Kvalita se nakonec projevila, ale bolelo to. Umíme hrát lépe,“ glosoval derby.

MIHALÍK OTÁČEL SÁM

Borečtí na mělnické Pšovce prohrávali dokonce už dvoubrankovým rozdílem. Po změně stran ale zaúřadoval Miroslav Mihalík. Jeden ze zkušenějších hráčů v sestavě kouče Štrupla se třikrát zjevil na správném místě a hattrickem zařídil obrat.

Po utkání mluvil o značně vydřených třech bodech. „Všichni jsme šli do druhého poločasu s tím, že chceme zápas zvrátit, a to se povedlo. Celý tým makal na sto procent,“ vyzdvihl a potvrdil, že první poločas nezastihl jeho tým v nejlepším rozpoložení. „Na začátku jsme se jenom bránili, šance žádné. Nic se nám nedařilo. Jsem rád, že jsme to otočili. Je krásný, že jsme ještě neztratili.“

U LABE NEROZHODNĚ NA GÓLY I VYLOUČENÉ

Stoprocentní bodovou bilanci už drží Borek jako jediný. Horní Počaply urvaly v Kostelci po vyrovnání ve druhé části výhru až v rozstřelu. Na tom, že v normální hrací době skončí zápas dělbou, nezměnilo nic ani vyloučení hráče na každé straně po vzájemné strkanici. „Na to, že jsme tam byli bez tří lidí a dva se během hry zranili, jsme to zvládli,“ považoval hostující Pavel Dohnal dva body za zasloužené.

Posledním čekatelem na odměnu naopak překvapivě zůstává Hořín. Porážka ve Mšeně byla tou zatím nejtěsnější. Jediným gólem se o ni postaral nejmladší ze tří Kolumpků v domácí sestavě. Podle kouče vítězů Jiřího Guttenberga staršího byl gól logickým vyústěním dění na hrací ploše.

„V první půli jsme byli jasně lepší a z mnoha našich šancí bohužel využili jedinou. Hosté hrozili pouze z individuálních akcí, které jsme dokázali včas eliminovat,“ popisoval zápas šéf Mšena. Druhá půle už změnu skóre nepřinesla. „Hosté zvýšili aktivitu a nám začala váznout finální fáze. I tak jsme si vytvořili obrovské šance, které jsme ale nevyužili. Naše pozorná obrana hostům neumožnila víc než náznaky šancí, a tak jsme zápas dovedli k zaslouženému vítězství,“ dodal Guttenberg.

Kostelec – H. Počaply 1:2 np (1:0)
Branky: 18. Novák – 60. Slezák. Rozhodčí: Eder. ŽK: 6:2. ČK: 72. Taras – Slezák. Diváci: 120.

Mšeno – Hořín 1:0 (1:0)
Branka: 41. O. Kolumpek. Rozhodčí: Kulhánek. ŽK: 3:3. Diváci: 60.

D. Beřkovice – Tišice 3:2 (3:1)
Branky: 7. a 12. Menčl, 37. Kmoch – 30. Šulc, 68. Novák. Rozhodčí: Slavkovský. ŽK: 1:5. Diváci: 35.

Kly – Libiš B 2:1 np (1:0)
Branky: 30. Hanzlík – 49. Novák. Rozhodčí: Princ. ŽK: 2:4. ČK:83. Pospíšil. Diváci: 40.

Záryby B – H. Beřkovice 2:1 (1:1)
Branky: 16. Blanár, 73. Antoš – 21. Polák. Rozhodčí: Driml. ŽK: 1:2. Diváci: 70.

Pšovka B – V. Borek 2:3 (1:0)
Branky: 36. Pokorný, 47. Kühnel – 49., 58. a 83. Mihalík. Rozhodčí: Horvát. ŽK: 5:3. ČK:90. Krejčík (Pš.). Diváci: 250.

Všestudy – Kralupy 1901 2:5 (2:1)
Branky: 9. Koudelka, 44. Neuman – 81. a 88. Mráz, 30. Řenč, 61. Hemr, 75. Menčl. Rozhodčí: Demeter. ŽK: 1:1. Diváci: 255.