První zápas s jistým titulem půlmistra mužstvu postavenému okolo několika ex-ligových hráčů ani trochu nepovedl. Tišicím, které se po rozpačitém vstupu do soutěže rozehrály do výborné formy, nedokázali Mráz a spol. vstřelit ani gól. Sami vylovili tři.

„Mysleli jsme si, že se zápas vyhraje sám,“ pálil po utkání do vlastních řad předseda FK 1901 Luboš Černý. Katastrofální byl podle něj především výkon v prvním poločase, v němž se hosté ujali vedení. „Chyběla bojovnost i fotbalovost,“ zmínil.

Zlepšení nálady v domácím táboře nepřineslo ani druhé dějství. „Hned jsme dostali druhý gól, nedali dvě šance a od té doby byly na hřišti už jen Tišice. Prezentovaly se jako jednoznačně nejlepší soupeř v přeboru,“ pochválil Černý zaslouženého vítěze, který v šesti uplynulých kolech ztratil pouhé tři body. „Prohrát jsme asi jednou museli, bohužel to bylo doma po tak ostudném výkonu,“ mrzelo Černého.

JELI JSME PRO VÝHRU, ZNÍ Z TIŠICKÉ KABINY

Hrající kouč Tišic Zdeněk Zmeškal prozradil, že si s týmem mířil na půdu lídra pro výhru. „Samozřejmě jsme věděli, že Kralupy neprohrály a dávají hodně gólů. Vyhecovala nás slova na nějaké diskusi, že si jedeme pro pětku. To jsme skutečně jeli, ale nakonec jsme dali jen tři góly,“ užíval si další tři body.

Ne všechno z návštěvy nejstaršího okresního klubu ovšem zanechalo v Tišických pozitivní dojem. „Kvůli katastrofálnímu hřišti nebyl moc vidět kombinační fotbal, ale spíše souboje. Domácí se navíc prezentovali jako záludný tým. Neunesli, že prohráli,“ řekl Zdeněk Zmeškal.

Kritický byl ovšem i sám k sobě, přesněji ke své střelecké produktivitě. „Měl jsem tam nějaké šance. Koncovka nás nadále tlačí, i když už proměňujeme alespoň polovinu šancí,“ potvrdil zlepšení, které přišlo po utkání v Počaplech. „Všechno jsme si vyříkali. Kluci plní, co říkám, a šli ohromně nahoru.“

Druhé místo uhájily v přímém souboji Všestudy. Odměnou za vítězný gól v devadesáté minutě bylo pro Viktorii nejen cenné vítězství nad Velkým Borkem, ale také snížení ztráty na čelo na tři body. Kouč hostí Zbyněk Štrupl kromě nezvládnutého rohu v závěru neměl svým hráčům co vytknout. Zápas, v němž dohrávali poslední čtvrthodinu bez vyloučeného Pavlíka, podle něj odmakali.

Na šest zápasů prodloužili svou bodovou šňůru béčkaři z Libiše. Hořín si vzali do parády Pavlové Novotný a Douša. První nahrával, druhý stihl hattrick ještě do přestávky. Hosté přitom zvládli reagovat jen na první trefu.

Po víkendu se navíc propadli na poslední příčku. Sympatické povzbuzení se jim dostalo od kouče libišské rezervy Blahoslava Urbance. „Doufám, že se vzpamatují a bude se jim dařit jako dřív. Myslím, že patří k tomu lepšímu v okrese,“ vzkázal po vítězství, které po změně stran pečetil už desetigólový střelec Matucha.

Dokonalý odpustek za odfláknutý zápas si i v oslabené sestavě zajistilo Mšeno. I bez distancovaného kapitána Romana Kolumpka a absentujícího nejlepšího střelce Wasyliwa SK přemohl Horní Počaply navlas stejným výsledkem 4:0, jakým minule padl v Kostelci. „Celý zápas jsme bojovali jako tým a zaslouženě bereme tři body. Skvěle se ukázal na poslední chvíli povolaný dorostenec Zajíc,“ chválil trenér vítězů Jiří Guttenberg. Nepotěšilo jej jen odkulhání jeho syna.

BEŘKOVICE SI PO VÝHŘE STĚŽUJÍ NA SUDÍHO

SK Labský tentokrát vyšel naprázdno v důležitém záchranářském souboji. Dolní Beřkovice si po vítězství postěžovaly oficiální cestou na rozhodčího Stibůrka. Podle jejich tvrzení se neobjektivním výkonem snažil ve druhém poločase domácí poškodit. V zápise mluví o nedůvodném prodloužení zápasu o osm minut a viditelném rozhodování pro hosty. Ještě na hřišti si k tomu za cenu druhé žluté řekl své nejlepší střelec mužstva Petr Menčl.

Plný bodový zisk na hřišti soupeře si poprvé v sezoně vychutnalo béčko Pšovky. O poznání starší sestavu Záryb zřejmě definitivně zlomil druhý gól. Nekompromisním zakončením přečíslení jej Urban vstřelil v poslední minutě úvodní půle. Po změně stran hosté svůj náskok ještě zdvojnásobili.

Libiš B – Hořín 4:1 (3:1)
Branky: 19., 34. a 40. Douša, 61. Matucha – 32. Nouzák. Rozhodčí: Kympl. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

Mšeno – H. Počaply 4:0 (2:0)
Branky: 30. a 40. Guttenberg ml., 54. Valenta, 64. O. Kolumpek. Rozh.: Princ. ŽK: 5:3. Diváci: 25.

D. Beřkovice – Kostelec 4:2 (3:1)
Branky: 40. a 90. J. Kmoch, 22. Menčl z pen., 39. Březina – 15. Taras, 46. T. Novák. Rozhodčí: Stibůrek. ŽK: 5:3. ČK: 90. Menčl (D. B.). Diváci: 50.

Kly – H. Beřkovice 2:3 np (0:2)
Branky: 48. Hanzlík, 64. Hrstka z pen. – 16. Doležal z pen., 37. Novák. Rozhodčí: Hamšík. ŽK: 0:3. Diváci: 50.

Kralupy 1901 – Tišice 0:3 (0:1)
Branky: 24. a 47. Radl, 67. Toman. Rozh.: Štolba. ŽK: 2:4. Diváci: 90.

Záryby B – Pšovka B 0:4 (0:2)
Branky: 44. a 58. Urban, 15. Kühnel, 67. Řehák. Rozhodčí: Eder. ŽK: 1:2. Diváci: 40.

Všestudy – V. Borek 1:0 (0:0)
Branka: 90. Neuman. Rozhodčí: Pixa. ŽK: 3:5. ČK: 75. Pavlík (V. B.). Diváci: 100.