V Lobkovickém klubu má tak trochu pověst „samorostu“, u kterého si do poslední chvíle nemůžete být jistí, že na zápas skutečně dorazí. Kromě práce občas upřednostní i mimofotbalové aktivity. Když se ale na hřiště přece jen dostane, rozhodně nebývá jen do počtu.

„Dobrý fyzický fond, houževnatost, perfektní zakončení,“ vyjmenovává činovník Lobkovic Tomáš Přibík hlavní přednosti nositele na Neratovicku známého fotbalového jména.

Jako trenér či později vedoucí některého z lobkovických mužstev má o Tomášově kariéře přehled. Jasno tak má i v tom, že kdyby se fotbalu věnoval na sto procent, mohl být ještě lepší. „Už od dorosteneckých let jej brzdí jeho bohémská povaha, kdy často dostávaly jiné koníčky přednost před fotbalem,“ mrzí trochu Přibíka.

Kladné fotbalové stránky Tomáše mladšího ale přesně korespondují s tím, jak si pamětníci mohou z přelomu tisíciletí vybavit jednoho z nejúspěšnějších odchovanců v sestavě tehdejší Spolany.

V top okresním sousedním klubu to před lety zkoušel i junior. Zůstalo ale nakonec u jediné sezony v krajském přeboru starších žáků. Od patnácti pak Tomáš už znovu v Lobkovicích nahlížel mezi dospělé. V áčku si dokonce zahrál společné zápasy s tátou. Ten právě v červenobílém dresu kariéru dohrával. Před covidem vedl tým dokonce jako trenér.

Nyní už je jediným pokračovatelem Tomáš mladší. Tedy alespoň na trávníku. Děda Jiří je jedním z nejvěrnějších fanoušků oddílu. I přes svůj pokročilý věk se účastní takřka všech zápasů, včetně venkovních! Nechyběl tak ani u sobotního gólového představení svého vnuka.

„Měl z toho velkou radost. Jako každý zápas si přišel se všemi kluky z týmu plácnout a pogratuloval jim k vítězství,“ potvrdil Tomáš Přibík. Že šlo v utkání i přes početnou marodku favorita víceméně jen o splněnou povinnost, nemohlo na téhle radosti zkazit vůbec nic…