„Některé kluky máme zraněné, dalších pět je v práci a nemáme kádr dvaceti lidí. Na zápas nás bylo jen osm,“ objasnil trenér mužstva Michal Voljanskij, proč se v Klech dobrovolně rozhodli pro porážku bez boje.

Zápas čtvrtého celku tabulky s desátým tak skončí 3:0 kontumačně ve prospěch domácího béčka. To by ovšem raději hrálo, což potvrdil i Jiří Kabyl, předseda okresního svazu, který vedení libišské rezervy informoval.

„Když jsem se dozvěděl, že některý z týmů o víkendu nenastoupí, tak mě zpočátku rozhodně nenapadlo, že půjde zrovna o Kly,“ neskrýval Jiří Kabyl překvapení.

Ve Klech totiž ještě v minulé sezoně disponovali dvěma celky, jedním v krajské I. B třídě, druhým v okresní třetí třídě. Po přihlášení jediného ale řada hráčů odešla, hned čtyři naráz v červnu v rámci takzvaných volných přestupů. Naposledy opustil kádr Ladislav Kympl, který těsně před startem jara zamířil do konkurenčních Všestud.

Necelý rok po dobrovolném odchodu z kraje tak Kelští mají problém poskládat základní jedenáctku. Pokud by se měla situace opakovat ještě dvakrát, hrozí vyloučení ze soutěže.