„Bylo to bouřlivé, ale to je zcela v pořádku. Po třech letech práce z nás konečně spadlo, že musíme všechno vyhrávat. Prožíváme teď příjemné období,“ hlásil v pondělí s úsměvem Jiří Kábrt, neodmyslitelný tahoun čečelického fotbalu. „Na oslavy už jsme byli trochu připravení. Poslední krok sice bývá nejtěžší a nechtěli jsme nic zakřiknout, ale zároveň jsme věřili, že to dokážeme doma rozseknout. Že bychom dva body neudělali, jsme si nepřipouštěli. I když nervozita samozřejmě byla,“ popisoval.

Jako jeden z mála členů mužstva zažil i zatím poslední působení mezi okresní elitou. Letos od něj uplynulo rovných deset let. Po penaltové výhře nad Obřístvím se tým trenéra Davida Prejzy staršího může těšit na nové.

A zcela právem. První body ztratil až v jarní části. Nenechal se ovšem vykolejit a čtyři kola před koncem má splněno.

Právě Obříství patřilo mezi nejzdatnější jarní soupeře. Vzájemný duel to ostatně potvrdil. Hosté dokonce ještě dvacet minut před koncem o gól vedli. „Zdolali jsme je na penalty, ale zápas byl hodně vyrovnaný, stejně jako ten s Liběchovem. Nevím jak Vehlovice, s nimiž jsme ještě nehráli, ale oba tyto týmy nám na jaře byly rovnocennými soupeři. Rozhodl náš famózní podzim,“ mínil znovu matador Kábrt.

close Fotbalisté Čečelic oslavili postup do okresního přeboru. info Zdroj: archiv oddílu zoom_in V celkovém součtu neměl ani tým od Labe nárok plány Čečelických překazit, jak se to v závěru loňské sezony ve vzájemném utkání podařilo Kralupům. „Loni nám to uteklo, což nás samozřejmě mrzelo. Ale teď se to povedlo,“ těší Kábrta. O to víc, že nešlo o nějaké dílo náhody.

Úspěšnému reparátu předcházelo nemálo úsilí, dřiny a potu. „Snažili jsme se pro postup dělat, co bylo v našich možnostech – od tréninkové morálky po kvalitní soupeře v přípravě. Nemyslím, že je moc týmů, které jezdí v zimě i v létě na soustředění. Pomohlo nám i to, že držíme dorost. Když bylo třeba, měli jsme tým odkud doplnit,“ nastínil.

Právě nejstarší mládežnická kategorie, kterou čeká v okresním přeboru finalový boj o prvenství s béčkem kralupského FK 1901, je pro Čečelické příslibem, že by vyšší soutěž mužů nemusela být pouze epizodní záležitostí. „Oproti postupu 2005/2006 je věkový průměr našeho mužstva daleko příznivější. Když budeme k fotbalu přistupovat jako doposud, tým omlazovat a doplňovat, jsme schopní přebor hrát,“ je přesvědčený Jiří Kábrt. „Znovu to nebude jednoduché. Ale to se teprve ukáže,“ uzavírá třiačtyřicetiletý fotbalový nezmar.