Podle trenéra Jiřího Kábrta soustředění naplnilo veškeré představy a očekávání. „Organizačně nebyl žádný větší problém. Časově i logisticky nám vše klapalo. Kluci si to doufám užili,“ pochvaloval si Jiří Kábrt letecký zájezd, jaký ze své přípravy znají hlavně hráči z profesionálních soutěží.

Na pobřeží Černého moře měla zhruba třicetičlenná výprava z Mělnicka k dispozici hřiště s přírodní i umělou trávou. „Většinu tréninkových jednotek jsme měli na skvěle upraveném a krásně zeleném přírodním trávníku hlavního hřiště tamního stadionu. Hned vedle písečné pláže. Přilehlou umělou trávu jsme ani neměli potřebu využívat. Místní klub nám po celou dobu poskytl nadstandardní zázemí, za cenu která odpovídá šedesáti minutám na umělce v Česku,“ neskrýval nadšení Jiří Kábrt.

Ladit formu na jaro mohl s týmem v o dost přívětivějších klimatických podmínkách, než jaké v posledních týdnech panovaly v Česku. „Teploty se pohybovaly od deseti do patnácti stupňů a na sluníčku překračovaly dvacet,“ přiblížil s tím, že některé odvážlivce zlákalo i devět stupňů „teplé" moře.

Jen pozitivně se vyjadřoval také o tréninkovém nasazení a přístupu hráčů. „Je jasné, že samotné soustředění nám úspěch nezaručí, ale naplňuje nás pocitem, že jdeme úspěšné jarní části soutěže naproti,“ liboval si trenér Čečelic.

Na mysli přitom neměl pouze sportovní stránku. „Ve výkonnostním fotbale je soustředění důležité i pro atmosféru v mužstvu. V širším kádru máme hráče ročníku 86 až 07 a je nezbytné, aby spolu dokázali vycházet. Soustředění je jedna z věcí, která tomu napomáhá. Základem je ochota podřídit se kolektivu a pochopit principy kolektivního sportu,“ došlo podle trenéra i na utužování party…

Zimní výjezd za teplem chtěli fotbalisté Čečelic zrealizovat už delší dobu. „Plánovali jsme něco takového už před covidem. Podařilo se nám v hráčské kase nastřádat nějaké peníze, tak jsme je do toho rozpustili,“ řekl Jiří Kábrt už dříve s tím, že hráči si museli připlatit víc než jindy za nízkonákladovou letenku. Určitě budou mít na co vzpomínat…