Restart nového týmu dospělých, nazývaný Galaktikos, souvisí s odstěhováním se A-třídního áčka do Klíčan. „Hrozilo, že na Dynamu nebude dospělá kategorie. Jelikož má Dynamo velmi silnou mládežnickou základnu, byl úkol celkem jasný,“ říká k tomu za Dynamo B jeden z jeho členů Michal Žambůrek.

Přestože o spojení áčka se „spícím“ klíčanským fotbalem dospělých se v kuloárech spekulovalo už nějakou dobu, po jeho realizaci museli v Nelahozevsi jednat v otázce béčka velmi rychle. „Moc času do přihlášení soutěže nebylo,“ potvrzuje Michal Žambůrek.

Dlouholetá tradice klubu, jenž nosí ve znaku letopočet 1930, ledacos usnadnila. „Nebyl problém oslovit pár lidí a domluvit strategii. Do příprav se zapojili funkcionáři i bývalí hráči,“ popsal Michal Žambůrek bleskový rozjezd akce Galaktikos s jasnou vizí: „Hrát by měli odchovanci, místní a lidé, kteří mají k Dynamu kladný vztah.“

Tahounem číslo jedna se v tomto směru stal Vladimír Vymětalík. Jeden z trenérů mládeže a na jaře ještě pevná součást kádru Daniela Kaplana začal se skládáním týmu. „Nejprve oslovil veterány staré gardy, kteří mu slíbili pomoc a postupně se soupiska začala plnit. Kostru tvoří zkušení hráči, kteří mají něco odkopáno ve vyšší třídě za A-mužstvo Dynama a budou své umění předávat mladším klukům,“ upřesnil Michal Žambůrek. Na Dynamu se tak nadále bude chodit na borce jako Petr Dubský, Zdeněk Kratochvíl, Michal Pekárek, či Jan Vorel.

Přípravy neprobíhaly pouze na „papíře“. Hned v první herní prověrce na turnaji v Nové Vsi si tým se zkušenostmi na rozdávání došel pro druhé místo. V posledním utkání nanečisto béčko vyhrálo 5:4 ve Veltrusech.

Malá změna přišla také v hracím dnu. Oproti tradici se na utkání mužů bude na Dynamu chodit v neděli – poprvé hned 27. srpna od 17 hodin proti rezervě Vojkovic. „Pevně věříme, že si na fotbal najde cestu co nejvíce fanoušků a svou podporou poženou Galaktikos k postupu ze čtvrté třídy,“ shoduje se parta v čele s Michalem Žambůrkem a Vladimírem Vymětalíkem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...