O kocovině nebyla v úvodu článku řeč náhodou, fotbalisté Slovanu k ní měli přece jen důvod, byť na rozdíl od domácích nesouvisela s fotbalem. Jednomu z nich se totiž narodil potomek, což si žádalo patřičnou oslavu. V kombinace s početnou absencí hráčů se taková indispozice ukázala v úmorném horku jako vražedná.

Že zápas nebyl příliš o fotbale, nezastírali po vysvobozujícím závěrečném hvizdu ani samotní hosté. „Byli jsme jen takoví sparingpartneři. Šlo o to zápas jen odehrát, což nás samozřejmě neomlouvá,“ přiznal na rovinu v poločase střídající Jiří Polák.

Kralupským na druhý dvouciferný výsledek aktuálního ročníku přeboru (předtím Kostelec – Záryby B 10:0) stačila i zdaleka ne nejsilnější sestava. Mezi střelce, kterým dominoval čtyřgólový David Weiner, se proměněnou penaltou zapsal i brankář Václav Šour.

Další týmy ze špičky tabulky tak snadnou úlohu neměly. Na druhé místo se vrátil Velký Borek. Ve Klech ovšem musel dohánět už dvoubrankové manko, což slávisté stihli ještě do přestávky. Po ní srazilo akcie domácích vyloučení Viskupa, který jako poslední instance fauloval hostujícího Kováče. Jeho gólová oslava se tak dočkala pouze odkladu a přišla hned dvakrát. Páté pečeti na výhru předcházela penalta.

Podle trenéra poražených Michala Voljanského se v utkání projevila absence tréninků. „Do stavu dva-nula jsme byli lepší, soupeř nevěděl, co má hrát. Pak jsme ale přestali a soupeř po dvou našich chybách vyrovnal. Druhý poločas byl z naší strany bídný. Borek vyhrál zaslouženě.“

Před víkendem stříbrné Všestudy sice vstřelily Horním Počaplům vedoucí gól pár minut před vypršením hrací doby. Na prodloužení osmizápasového vítězného tažení na domácím hřišti to ale nakonec nestačilo. Hosté i bez náhradníků našli ve svém středu střelce v Milanu Šmejkalovi. Brankářská jednička týmu tentokrát výjimečně nastoupila v poli a gólem v devadesáté, svým druhým v utkání, poslala zápas do penalt a v nich ke druhému bodu.

Na padesátibodovou úroveň Všestud se dotáhly Tišice. Jejich výhra v Hoříně byla vykoupená nepříjemným zraněním Petra Laudy, u kterého následné vyšetření v nemocnici potvrdilo neblahé podezření na přetrženou achillovku.

Domácí se několikátým nezdarem v řadě vrátili do pozice nejžhavějšího aspiranta na zatím, zdá se, jedinou sestupovou příčku. Napomohla tomu i výhra Dolních Beřkovic v záchranářském duelu s béčkem Pšovky. Předání černého Petra přitom Hořínští nemají pouze ve vlastní moci. Poslední domácí zápas s béčkem Libiše už odehráli. K tomu, aby měli v kralupských Olších v posledním kole ještě o co hrát, nutně potřebují porážky konkurentů. Tím je vedle Dolnobeřkovických ještě rezerva Záryb, které se zápas v Libiši nepodařilo dostat pod kontrolu ani v dlouhé početní výhodě. Domácí béčko naopak i bez vyloučeného Pilaře přidalo k těsnému náskoku z prvního poločasu další dvě branky, odměnou za dřinu bylo i čisté konto.

Z nejhoršího je naopak venku Mšeno, které si zápas s Kostelcem předehrálo na přání soupeře už ve čtvrtek. Jeho jediným střelcem se stal do černého hlavičkující Gregor. „Podali jsme velmi dobrý kolektivní výkon, podpořený jistým Milerem v bráně. Rvali jsme se o každý míč a ukázali vůli, bojovnost a maximální nasazení po celý zápas. Odměnou nám jsou zaslouženě tři body,“ mohl si po dvou těsných porážkách oddechnout trenér Mšena Jiří Guttenberg.

Libiš B – Záryby B 3:0 (1:0)
Branky: 10. Pazdera, 50. Makovský, 60. Novotný, ČK: 33. Pilař (L.). Rozhodčí: Princ. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

D. Beřkovice – Pšovka B 4:1 (2:0)
Branky: 33., 38. a 75. z pen. J. Kmoch, 62. Štěpánek – 87. Jenč z pen. Rozhodčí: Toráč. Bez karet. Diváci: 50.

Hořín – Tišice 1:4 (0:1)
Branky: 85. Kettner z pen. – 26. a 75. Šulc, 61. Adámek, 74. Ďurinda. Rozhodčí: Kulhánek. ŽK: 0:2. Diváci: 50.

Kly – V. Borek 2:5 (2:2)
Branky: 10. Pechar, 17. Hyka – 67. a 75. Kováč, 28. Jeřábek, 40. Kubišta, 82. Šejnoha z pen. Rozhodčí: Šulc. ŽK: 2:0. ČK: 53. Viskup (K.). Diváci: 75.

Kralupy – H. Beřkovice 12:1 (5:1)
Branky: 10., 18., 64. a 88. Weiner, 23. a 54. Hemr, 45. a 58. Knoflíček, 60. a 8. Menčl, 36. Šour z pen., 72. Sýkora – 6. Chudoba. Rozhodčí: Moško. Bez karet. Diváci: 30.

Všestudy – H. Počaply 2:3 np (1:1)
Branky: 41. Kympl, 87. Růně – 9. a 90. Šmejkal. Rozhodčí: Blahout. ŽK: 3:3. Diváci: 95.

Mšeno – Kostelec 1:0 (0:0)
Branka: 53. Gregor. Rozhodčí: Stibůrek. ŽK: 2:1. Diváci: 50.