Až bude zvolen, začne likvidovat okresní rozhodčí a nehodlá s nimi spolupracovat. I takové zvěsti se k jednomu ze dvou kandidátů na nejvyšší post okresního fotbalu v uplynulých týdnech donesly. „Mým cílem není likvidace kohokoli a už vůbec ne rozhodčích. To je samozřejmě naprostý nesmysl a musím tyto řeči razantně dementovat,“ obrátil se na redakci předseda SK Mšeno a dosavadní místopředseda OFS.

„Každý, kdo mě jen trochu zná, ví, že naopak patřím mezi zastánce okresních rozhodčích a jsem ten poslední, kdo hledá na hřišti chybu u nich. Vážím si jejich nelehké činnosti a dlouhodobě se snažím o to, aby se rozhodčím zvyšovaly nejen odměny, ale i technické vybavení a především prestiž. Dlouhodobě usiluji také o navýšení počtu okresních rozhodčích. A hodlám v tom všem pokračovat i nadále. Vždy jsem byl a také nadále budu ochotný naslouchat jejich podnětům a připomínkám k fungování okresního fotbalu,“ objasnil Jiří Guttenberg v písemném vyjádření svůj postoj.

Věřit nechce ani dalším zprávám z fotbalových "tamtamů", podle kterých jsou někteří rozhodčí dokonce rozhodnutí v případě jeho zvolení do čela svazu skončit s aktivním pískáním. „Myslím, že tuto informaci někdo záměrně vypustil, aby kluby dostaly strach, že v případě mého zvolení nebude mít kdo rozhodovat zápasy okresních soutěží. S drtivou většinou rozhodčích vycházím velmi dobře a nevím o tom, že by někdo z rozhodčích měl se mnou problém,“ podivuje se Jiří Guttenberg.

Zároveň ujistil, že když nechce, aby českému fotbalu vládli lidé, jako jsou bývalí či současní rozhodčí Berbr, Blaschke, Liba, Blažej a další, s okresními rozhodčími to nesouvisí. „Aféra bývalého místopředsedy FAČR Berbra nám všem snad jasně ukázala, kam jsme s těmito lidmi ve vedení fotbalu došli,“ dodal Guttenberg s tím, že ve vedení svazu hodlá stejně jako v uplynulých šestnácti letech pracovat co nejlépe ve prospěch klubů i rozhodčích.