Klub z Brandýska působil v nejvyšší soutěži Mělnicka v posledních třech sezonách. Ta nedohraná dala partě okolo nejstaršího hráče přeboru Sedláčka svým anulováním šanci na pokračování, byť v podzimní části uhrála dvanácti body nejméně ze všech.

V Zárybech se jí ovšem sami vzdali a přihlásili pouze čtvrtou třídu. V méně náročné soutěži tým nejspíš čeká generační obměna, jak o ní po zrušení jarního programu mluvil pro Mělnický deník právě hrající sekretář Boris Sedláček. ČTĚTE ZDE

Po letech mezi elitu

Uvolněné místo vyplní Liběchov, který se mezi okresní elitu podívá poprvé od „epizodní“ sezony 2012/13. Po podzimu ve třetí třídě výše umístěné celky Lobkovic a Vehlovic nabídku dodatečného postupu odmítly. V novém ročníku se ve trojce potkají i s oběma lídry čtvrté třídy.

Kýženou tečku nakonec dostala dobře rozehraná sezona nejen pro Zálezlice (za Liběchov), ale také pro Vraňany. Ty potěšila zpráva z Vysoké, kde se (půl)roční zkušené rozhodli znovu stáhnout o patro níž.

„Personálně se na třetí třídu necítíme. Očekáváme, že za B-mužstvo budou hrát starší hráči a dorostenci,“ objasnil předseda klubu Václav Řízek.

Nováček z Kladenska

Kromě obou rezerv se soupeři ve čtyřce mohou těšit i na jeden zbrusu nový tým. Nejnižší soutěži na Mělnicku dali před třetí na Kladensku přednost borci Sokola Uhy. Podle jednoho z nich, Martina Valera, se tak stalo z racionálního důvodu.

„Odešli nám tři čtyři hráči, kteří drželi tým na vodou. Celkově máme tým z hráčů čtyřicet a výš,“ poukázal mimo jiné i na návrat ostrostřelce Michala Pekárka do Dynama Nelahozeves. Pro sousední region pak rozhodly dojezdové vzdálenosti k venkovním zápasům. „Ležíme na konci okresu Kladno, kde je pouze jedna čtvrtá třída a za soupeři bychom jezdili dál. Na Mělnicku je více týmů a všechny z jedné skupiny v našem okolí. To rozhodlo,“ dodal Martin Valer.

Meziokresní měření čeká také starší žáky. V jejich přeboru, který se stejně jako v kategorii dorostu poprvé odehraje na zkráceném hřišti pouze se sedmi hráči v poli, figurují mezi šestnácti přihlášenými celky také ty z Klíčan, Klecan, Měšic a Mratína. V dorostenecké kategorii upravený hrací model zvýšený počet týmů zatím nepřivál, přebor se tak nejspíš odehraje znovu v šesti.

Klubům účastnícím se v loňské sezoně mládežnických soutěží už svaz podle svého předsedy Jiřího Kabyla předal poukázky na nákup sportovního vybavení v celkové hodnotě 255 tisíc korun. Další podporou, tentokrát v souvislosti s koronakrizí, je pokrytí startovného pro příští ročník ze zdrojů OFS. Oddílům tak v celkovém součtu zůstane navíc k dispozici 215 tisíc korun.