1/7

Více než polovinu zálezlického mužstva totiž tvoří v letošní sezoně fotbalisté ukrajinské národnosti a ti dali v sobotu odpoledne přednost podpoře vlastní reprezentace v kvalifikačnímu utkání o evropský šampionát na pražské Letné.

„Od 15 hodin šli fandit Ukrajině, tak nemohli hrát od půl čtvrté ve Vysoké. Zkuste jim to zakázat, když jste někde dva roky a přijede hrát váš nároďák. Pod smlouvou je nemám, takže jim mohu těžko poručit,“ řekl předseda Sokola Jan Ulrych k netradičnímu důvodu pro neodehrání zápasu, které bude mít za následek kontumační výsledek ve prospěch domácích.

Vysoká se tak udrží v kontaktu s čelem tabulky, z něhož tentokrát odpadly Čečelice. Jejich porážka na béčku Pšovky byla překvapivá hlavně proto, že domácí na podzim zabodovali teprve podruhé. Oproti minulým kolům ale doplnili své řady a soupeře dokázali v úvodních minutách hned třikrát a dokonale zaskočit.

Na dělené čtvrté místo už se dotáhly Horní Beřkovice, které si v "nerovném" derby na Vraňanech (domácí se sešli v devíti) vylepšily skóre o třináct gólů. Jediná remíza se zrodila ve Mšeně, kde domácí proti Velkému Borku ztratili v každém z poločasů těsné vedení.

Jednoznačně na stranu hostů z Tišic se po vyloučení kapitána domácích převážilo v té době srovnané skóre zápasu v Byšicích. V Libiši béčko vyhrálo nad Kostelcem první poločas, ve druhém ale střídající hráči zařídili lídrovi obrat a další tři body.

Další výhru zapsal nováček z Řepína. V Dolních Beřkovicích byla těsná a ne po úplně hvězdném výkonu, v tabulce pomohla k osamostatnění se na druhém místě.

9. kolo: Libiš B - Kostelec n. L. 1:2 (43. Plaček - 71. Banga, 90. Hájek), Vraňany - Horní Beřkovice 0:13 (7. z pen., 21. a 58. Kopecký, 22. a 85. L. Polák, 31. a 61. Slavíček, 40. a 50. M. Polák, 10. Němec, 17. Novák, 64. z pen. Vandas, 72. Husák), Vysoká – Zálezlice nehráno, Byšice - Tišice 1:4 (52. z pen. Gabčo - 39. a 82. Novák, 69. Wulkan, 90. Pasovský, ČK: 67. P. Svačina – 90+3. Zeman), Pšovka B - Čečelice 3:1 (5. Havel, 6. Svoboda, 12. Svoboda - 34. Lauda), Mšeno - Velký Borek 2:2 (3. Dvorný, 75. Veselý - 39. Lamač, 80. M. Junek), Dolní Beřkovice - Řepín 2:3 (46. Kvída, 75. Průša - 37. Kiceluk, 63. Sítař, 79. Kořínek, ČK: 90. Štěpánek ml. - D. B.)