Konání v původním termínu 17. ledna neumožňuje současná epidemiologická situace v Česku. Výkonný výbor OFS Mělník rozhodl o odkladu přesně o měsíc na 17. února. Změní se také dějiště, kterým bude jako tradičně zasedací místnost Městského úřadu Mělník na náměstí Míru.

Program jednání a ostatní náležitosti jsou neměnné. V platnosti rovněž zůstávají kandidátky. Termín pro jejich odevzdání vypršel v neděli. Nástupcem Jiřího Kabyla, který se rozhodl na pozici předsedy výkonného výboru dále nekandidovat, se stane jeden z dvojice stávajících místopředsedů – Slavoj Tichý nebo Jiří Guttenberg.

Při volbách šesti řadových členů výkonného výboru se o přízeň oddílových delegátů budou ucházet Ivo Lorenc, Tomáš Přibík, Martin Prislupský, Jiří Kábrt, Jiří Kaiser, současný člen Jan Netolický a podle informací Deníku také neúspěšný z kandidátů na předsedu.

O práci v revizní komisi znovu projevil zájem pouze Antonín Vondráček. Pokračovat už nehodlá Jiří Hulička. Už dříve na pozici v revizní komisi rezignovala Věra Krajníková. Novým kandidátem je Jiří Zabilanský.

Z vedení zvoleného před čtyřmi lety neusiluje o obhajobu pozic kromě Jiřího Kabyla také Jaromír Hejna a Pavel Suk. Oba svou činnost ukončili v průběhu volebního období. Členem dosluhujícího výkonného výboru byl také Štefan Kúr, který v roce 2018 zemřel.