Po dvou sezonách v kraji se mezi okresní konkurenci vrátil Sokol Tišice. Sestup ukázal mimo jiné na nutnost rozšíření hráčského kádru. Navíc se do znovu konkurenčního Kostelce vrátili Pajkrt s Vostřelem.

Povedla se ale dotáhnout řada příchodů. A nejen na hřiště. Trenérského žezla se ujal třiatřicetiletý bývalý třetiligista Zdeněk Zmeškal. Dalšími novými tvářemi jsou Martin Zeman z rozpuštěného neratovického béčka, Ondřej Pokorný z Třeboradic, Robert Samek z Tuhaně, Dušan Radl a Radek Strapko ze Všetat a brankář Milan Fábera z Předboje.

Ve Klech po nepřihlášení I. A třídy skládali kádr pro přebor ze dvou týmů, i když z prvního zmizely opory jako Jeník, Mihalík či Miřatský. Jedinou posilou „zvenku“ se stal Antonín Antonín z mělnického FC. Trenér Michal Voljanskij nemá z obměny sestavy strach. „Myslím, že jsme sloučením týmů udělali dobře. V kádru je momentálně dvacet lidí a všichni na tréninku makají,“ pochvaloval si před úvodním mistrákem.

Třetím nováčkem, který budí nemenší pozornost, je kralupský FK 1901. Ve vyšší třídě se hodlá nadále opírat také o bývalé ligisty na čele s autorem bezmála padesáti loňských gólů Pavlem Mrázem (49). Odchody Petra Gabča a „futsalisty“ Lištvána násobně přebíjí počet noviců.

„Přivedli jsme devět nových posil ve věku 19 až 27 let,“ komentoval předseda FK Luboš Černý seznam čítající Adama Knoflíčka, Filipa Šmolíka a Martina Friče ze Sazené, Miloslava Švancaru ze Všestud, Václava Lorence z Neratovic, Jakuba Válka z Černuce, Jakuba Spurného z Varnsdorfu, Ondřeje Hampla, který obnovil hráčskou činnost, a brankáře Martina Kopoloviče (naposledy Velvary).

Kromě obvyklých cílů nováčků se v Olších netají ani těmi méně skromnými. „Myslíme si, že máme kádr, abychom se pohybovali v horní polovině tabulky, třeba do pátého místa. Už před sezonou hlásíme, že pokud by nastala možnost postoupit do I. B třídy, tak nabídku okamžitě přijmeme,“ ujasnil Luboš Černý.

Velký Borek, stříbrný tým loňského ročníku, získal sedmnáctiletého odchovance Horních Beřkovic Lukáše Bryslivce a Jana Friče z Vraňan. Z Kel se vrátil Miroslav Mihalík. „Ze zdravotních důvodů nezačal Tomáš Krajník. Jinak příprava byla v pohodě, kluci chodili trénovat. Uvidíme, jak to bude fungovat. Samozřejmě chceme vyhrávat, ale to ostatní taky,“ vyhlížel sezonu trenér Zbyněk Štrupl.

Mezi medailové celky se v uplynulých dvou letech řadily také Všestudy. Ve čtvrté přeborové sezoně se Viktorie pokusí udržet vysoko nastavenou laťku bez už zmíněného Švancary, ale také Podivínského (Velvary) a Švejcara (Vraňany). Jisté náhrady Dominik Čermák z Velvar a Petr Vágner z Dynama Nelahozeves by podle zpráv z klubu ještě nemusely znamenat v posilování konečnou. „V přípravě se na nás bohužel lepila smůla na zranění,“ uvedl brankář Ivo Lorenc s tím, že nejhůře dopadl Roman Samek s vážně zraněným kolenem.

Víceméně „vše při starém“ hlásí ze Mšena. Kouč Jiří Guttenberg už proti jaru zase může počítat s Valentou. Pozvolna se na trávník vracejí také zranění Stejskal s Guttenbergem mladším. Z mělnického FC zamířil zpět Dvorný.

„Ambice máme tradičně vysoké. Chceme hrát o čelo tabulky, ale vše se bude samozřejmě odvíjet od toho, jak rychle se marodi dají dohromady a na spoustě dalších okolností. Kvalitních týmů je v přeboru mnoho a každý zápas bude těžký,“ doplnil Jiří Guttenberg starší.

Minulá dvanáctá, tedy první nesestupová příčka, je výstrahou pro Horní Beřkovice. Ve Slovanu mají v plánu nejen klidnější střed tabulky, ale také vylepšení trávníku. Obstarat by jej mělo zamýšlené nové zavlažování. Samotné mužstvo se sice nevyhnulo odchodům některých hráčů, podle už uzdraveného kapitána Jiřího Poláka ale neoslabilo. Vedle Michala Slabého z Litoměřicka a Jiřího Lauka by další posily měla dodávat vyprazdňující se marodka.

Program 1. kola: Kly – Hořín, D. Beřkovice – V. Borek, Mšeno – H. Beřkovice, Záryby – H. Počaply, Pšovka B – Kostelec, Kralupy 1901 – Libiš B, Všestudy – Tišice.