Právě Libiš se na úvod blýskla skalpem vedoucích Kralup. V Kostelci ale další body nepřidala, přestože se zkraje druhého poločasu dostala do vedení. Kostelečtí zvládli obrat a z domácího utkání po týdnu opět vytěžili výhru 2:1.

Podle trenéra poražených Blahoslava Urbance zaslouženou: „Domácí měli větší vůli po vítězství. Nám se nedařila kombinace na velmi tvrdém a hrbolatém trávníku a neseděla nám hra domácích, kteří nás zasypávali nákopy až k naší bráně,“ hodnotil zápas.

Kralupy se podruhé v řadě představily venku a ve Klech se jim zpočátku připomněl scénář z Libiše. Soupeř totiž na jednobrankové vedení reagoval vyrovnáním. Ve druhém poločase ale hosté nenechali nikoho na pochybách, že by zápas neměli zvládnout za tři body. Po vítězném gólu, který Menčlovi z rohu posadil na hlavu neúnavný fotbalový nezmar Mráz, hosté demonstrovali navrácenou pohodu ještě čtyřikrát.

„Oproti Libiši, kde jsme zaslouženě prohráli, se naše hra zlepšila o sto procent,“ těšilo předsedu vítězů Luboše Černého. „Po třetím gólu už domácí odpadli i fyzicky. Na druhou půli chceme navázat i v nedělním utkání s Všestudy,“ odkázal na šlágr dalšího kola.

Odměnou byl pro lídra o bod vylepšený náskok na druhého. Na svědomí ho měl zárybský Miloslav Machka, který v předposlední minutě základní hrací doby vystřelil rezervě alespoň remízu s Velkým Borkem. Hosté jen chvíli předtím dokonali proti soupeři ze suterénu tabulky obrat. Zklamání si částečně kompenzovali v rozstřelu, v němž se ani potřetí v sezoně nemýlili.

„Domácí hráli houževnatě, bránili v deseti na své polovině a byli stoprocentně produktivní, i když škoda vyrovnání v 90. minutě z rohu, ale tak to někdy je. Kluky bych pochválil, nebylo to jednoduché utkání," bral i dvoubodovou výhru trenér Slavie Zbyněk Štrupl.

Také Všestudy musely proti o záchranu bojujícímu Hořínu doma otáčet. Po proměněné penaltě hosté drželi povzbudivý výsledek ještě necelých dvacet minut před koncem. Naděje jim vzala až trefa třetího nejlepšího střelce soutěže – aktuálně patnáctigólového Patrika Koudelky. Na snahu o vyrovnání tým od soutoku doplatil v závěru ještě jednou.

„Všestudy byly po většinu oboustranně bojovného zápasu lepším týmem. Nám chyběli dva lidi ze základu, což byl proti minulému týdnu velký rozdíl,“ řekl k utkání kapitán a autor obou gólů Hořína Zdeněk Cífka.

Tišice mají na jaře šest bodů, o které se střelecky zasloužil jediný hráč. Andrej Ďurinda také ve Mšeně prokázal, že bude v přeboru nadstandardním hráčem. Domácím se dvoubrankovou ztrátu nabranou v úvodním poločase podařilo stejně jako týden předtím v Beřkovicích jen zkorigovat. I s přispěním zákroků brankáře Milera pak zůstali ve hře o remízu až do konce.

„Tišice vyhrály zaslouženě, po většinu zápasu byly lepším týmem. My jsme se snažili, ale na vyrovnání jsme bohužel nedosáhli,“ shrnul zápas hrající kouč a jediný střelec poražených Jiří Guttenberg starší.

Kly – Kralupy 1901 1:6 (1:1)
Branky: 36. Hyka – 56. a 75. Menčl, 28. Řenč, 64. Knoflíček, 82. Mráz, 88. Weiner. Rozhodčí: Horvát. ŽK: 2:2. Diváci: 70.

D. Beřkovice – H. Beřkovice 3:4 np
Branky: 39. a 90. J. Kmoch, 4. Minář, – 54. a 78. J. Polák, 76. Chudoba. Rozhodčí: Blahout. ŽK: 1:2. Diváci: 55.

Všestudy – Hořín 4:2 (1:1)
Branky: 26. Faigl, 46. Vágner, 75. Koudelka, 92. Kympl – 20. a 52. z pen. Cífka. Rozhodčí: Obrajtr. ŽK: 1:1. Diváci: 75.

Kostelec – Libiš B 2:1 (0:0)
Branky: 64. Vostřel, 79. Šťastný – 56. Mündl. Rozhodčí: Kortanová. ŽK: 0:4. Diváci: 110.

Mšeno – Tišice 1:2 (0:2)
Branky: 55. Guttenberg st. – 28. a 33. Ďurinda. Rozhodčí: Eder. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Pšovka B – H. Počaply 1:2 (1:1)
Branky: 13. L. Krejčík – 12. Trubička, 83. Fišer. Rozhodčí: Votruba. ŽK: 4:1. Diváci: 70.

Záryby B – V. Borek 2:3 np (1:0)
Branky: 12. Antoš, 89. Machka – 55. a 82. Kováč. Rozhodčí: Demeter. ŽK: 0:1. Diváci: 100.