Nejstarší fotbalový klub na okrese v neděli bojoval o prvenství dokonce na dvou frontách. Jeden z jarních šlágrů přeboru odehrál jen se dvěma mladíky na lavičce a bez největších osobností. Kromě distancovaného nejlepšího střelce soutěže Mráze nebyli u bezprostředních oslav návratu do kraje (po pěti letech) ani Zelenka s Hunalem.

Kralupské plány nakonec nenarušilo ani brzké vedení domácí Slavie. K obratu zavelel svým druhým gólem po návratu do týmu Lištván. Po změně stran se přidali hráči, kterým by vzhledem k jejich věku měla patřit nejbližší budoucnost mužstva z Olší.

Weiner, Hemr mladší a Menčl se remízovému králi soutěže postarali o první jarní porážku v základní hrací době. Paradoxně ještě s jejím vypršením platil nerozhodný stav 2:2. V nastavení ale našli více sil hosté a po chybě domácích v rozehrávce rozhodli. Získali tím na druhého už nedostižný náskok.

„Gratuluji Kralupům k postupu. Naši kluci neskutečně dřeli,“ uvedl trenér Slavie Zbyněk Štrupl k utkání, které v domácím táboře hodnotili jako kvalitní a férový souboj.

Los o víkendu svedl ke vzájemnému měření i dvě mužstva z úplného dna tabulky. Vítězně z konfrontace s Dolními Beřkovicemi vyšla zárybská rezerva, přestože v utkání prohrávala už dvoubrankovým rozdílem. Obrat zvládla dokonce ještě v řádné hrací době. Na definitivní potvrzení výhry si ovšem musela počkat až do rozstřelu, a soupeři tak utekla jen o bod. Hvězdou se stal Vladimír Mikšovský. Čtvrtý muž, který hájil bránu rezervy v posledních čtyřech kolech, ukončil penalty tygřím skokem k tyči proti střele jednoho z hostů.

Výhra Záryb nepotěšila Hořín nebodující už popáté v řadě. V Horních Beřkovicích na tom měl podíl i kanonýr Chudoba, který si po střeleckém koncertu v Tišicích schoval část munice i pro domácí příznivce.

Právě Tišice dostaly šanci na reparát znovu doma a proti v tabulce sousednímu béčku Libiše přišel návrat na vítěznou vlnu. Hostům stejně jako v minulých zápasech nevyšel úvodní poločas. Dvoubrankovou ztrátu i přes kontaktní gól a zlepšení hry nesmazali. Podruhé se prosadili až v závěru, kdy bylo po dalších dvou úspěších domácích o bodech rozhodnuto. Kouč hostí Urbanec se ve svém hodnocení na webu Sokola ostře opřel hlavně do střídajících hráčů, kteří podle jeho slov neodevzdali stoprocentní výkon.

SPLAŠENÉ KOPAČKY

Po Chudobovi našla soutěž čtyřgólového střelce i tentokrát. Velmi nečekaně se jím stal Jan Studený z Kel. Hráč uznávaný hlavně pro svůj přehled a schopnosti na stoperské pozici v Horních Počaplech exceloval ve středu záložní řady. Do obratu z 0:2 na 7:2 se mu vložil pouze Kohout, který se s Hykou přidal ještě v závěru.

„Trochu se mi splašily kopačky,“ usmíval se pak nad svým zdaleka nejpovedenějším střeleckým dnem v kariéře zkušený borec. „Dostal jsem se do šancí a podařilo se mi je proměnit. Domácí ve druhé půli odešli fyzicky, přestali hrát a hodně nám to ulehčili. Mohli jsme dát klidně ještě pět gólů,“ dodal.

„Po našem velmi dobrém začátku nás Kly ve druhém poločase přehrály. Využily našich chyb v defenzivě. Mají zásluhou hráčů z Ovčár velmi dobře poskládaný tým. Vůbec jsme to nezvládli,“ popsal překvapivě vysokou porážku domácí a rovněž ex-ovčárský Pavel Dohnal.

Obavy z těžkého zápasu se na Pšovce vyplnily Mšenu, kterému k zisku nepomohla ani neproměněná penalta domácí rezervy. Ta se i bez pojistky hubeného vedení dočkala tří bodů. „Zápas jsme sice odehráli s nasazením, ale scházelo více klidu a fotbalovosti. Výhra domácích je tak zasloužená,“ uznal kouč poražených Jiří Guttenberg.

Minulou kanonádou do sítě Pšovky zřejmě vyplýtvaly góly Všestudy. V Kostelci si na výhru musely počkat až do rozstřelu, přestože v závěru měly po dvou žlutých faulech střídajícího Polyaka krátkou početní výhodu.

Horní Počaply – Kly 2:7 (2:1)
Branky: 22. Žídek, 30. Kaňka – 35., 53., 63. a 77. Studený, 62. a 86. Kohout, 90. Hyka. Rozhodčí: Kulhánek. ŽK: 1:1. Diváci: 60.

H. Beřkovice – Hořín 3:1 (1:1)
Branky: 8. a 49. Chudoba, 77. Doležal z pen. – 39. Polanský. Rozhodčí: Driml. ŽK: 1:0. Diváci: 80.

Kostelec – Všestudy 0:1 np
Rozhodčí: Hampl. ŽK: 3:2. ČK: 85. Polyak (K.). Diváci: 60.

Záryby B – D. Beřkovice 4:3 np (1:2)
Branky: 44. a 62. J. Šťovíček, 54. Fabián z pen. – 2. a 63. J. Kmoch, 41. Makarenko z pen. Rozhodčí: Moško. ŽK: 2:1. Diváci: 40.

Pšovka B – Mšeno 1:0 (1:0)
Branka: 38. L. Krejčík. Rozhodčí: Eder. ŽK: 5:3. Diváci: 50.

V. Borek – Kralupy 1901 2:4 (1:1)
Branky: 3. Šimral, 70. vlastní – 23. Lištván, 57. Weiner, 90. Hemr, 90. Menčl. Rozhodčí: Blahout. ŽK: 3:2. Diváci: 130.

Tišice – Libiš B 4:2 (2:0)
Branky: 62. a 73. Prejzek, 11. Karlík, 31. Lauda – 51. Makovský, 89. Eisner. Rozhodčí: Demeter. ŽK: 2:1. Diváci: 100.