Předchozí
1 z 7
Další

SK Labský si šestibodový náskok na druhou Vysokou podržel vítězstvím nad Velkým Borkem. Na umělce v Brandýse, kam zápas přesunul podmáčený trávník hřiště u Labe, sice jako první udeřili hosté ze Slavie, „domácí“ ale zvládli otočku ještě do přestávky a i s přispěním dvou penalt vyhráli rozdílem třídy.

Během prvního poločasu rozhodla o své výhře také Vysoká, která hostovala ve Vraňanech. Pro poslední domácí může být po minulé osmnáctce povzbuzením těsně vyhraný druhý poločas.

I. B třída - skupina B, 1. kolo (12. hrané): SK Bakov n. J. - Sokol Pěčice (0:1), 4. 11. 2023
Prvního nespasila proti poslednímu ani penalta, Mělník v přesilovce pouze lovil

Návrat do pohody hlásí Čečelice. V jejich zápase s Řepínem padly čtyři z celkem pěti gólů v rozmezí patnácti minut, které orámovaly přestávku – a většina do sítě hostů.

Že byla porážka znovu jen ojedinělým výpadkem, potvrdily Horní Beřkovice zdoláním béčka Pšovky. Minulý přemožitel Slovanu – Byšice – pokračuje už tři kola ve stejném módu: vzadu zavřeno, vepředu dva příspěvky od nestárnoucího Gabča staršího. V Libiši vsítil oba z penaltového bodu, z šancí ze hry vycházeli na obou stranách vítězně gólmani.

Divize B - 14. kolo: Meteor Praha - FK Neratovice-Byškovice (3:2), 5. 11. 2023
Neratovice na Meteoru dvakrát vyrovnaly, položilo je až zaváhání brankáře

Personální krize po čase znovu dolehla na Dolní Beřkovice, v Tišicích vzdorovaly v devíti a výsledek podle toho vypadal. Zálezlice si proti Mšenu zakopou v náhradním termínu na hřišti v Dřínově, to u Vltavy bylo o víkendu po deštích hraní nezpůsobilé.

12. kolo: Kostelec n. L. - Velký Borek 5:1 (29. z pen. a 69. z pen. Banga, 16. D. Novák, 22. Holubář, 43. Toman - 4. T. Nesládek, ČK: 65. D. Procházka – V. B.), Čečelice - Řepín 4:1 (39. a 73. Palička, 33. Černý, 48. Lauda - 38. Kiceluk), Tišice - Dolní Beřkovice 8:1 (2. a 14. Pasovský, 65. a 79. Zeman, 24. Lauda, 41. Trédl, 67. Babovák, 83. Blechta - 39. Štěpánek ml.), Zálezlice - Mšeno odloženo pro nezpůsobilý terén, Horní Beřkovice - Pšovka B 2:0 (11. a 40. L. Polák), Libiš B - Byšice 0:2 (55. z pen. a 82. z pen. Gabčo), Vraňany - Vysoká 2:5 (21. a 49. z pen. Bambas - 22. a 39. Kettner, 2. vl. Kešek, 28. Finkous, 37. Kos, ČK: 80. Březina – Vr.)

Načítám tabulku ...

Kostelec n. L. - Velký Borek 5:1 (4:1)

Jaroslav Novák, vedoucí Kostelce: Utkání, do kterého jsme nastoupili s odhodláním potvrdit vítěznou šňůru, pro nás nezačalo dobře. Začali jsme aktivně a zatlačili soupeře před jeho bránu. Jenže ve 4. minutě, při prvním útoku hostů, jsme faulovali asi 30 metrů od naší branky. Centrovaný oblouček bohužel brankář kvůli slunci zřejmě neviděl a lehký balon zapadl za jeho záda. Nic však nezměnilo náš přístup k zápasu. Dominik Novák v 16. minutě a Marek Holubář o pět minut později pohotově vrátili míč do sítě poté, co střely našich hráčů hostujícímu brankáři vypadly z ruky, a obrátili jsme stav v náš prospěch. Naše mírná převaha pokračovala i nadále. Po úniku po levé straně byl faulovaný Dvořák v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil ve 28. minutě Banga. Poločasový stav upravil na 4:1 ve 42. minutě krásnou střelou z hranice velkého vápna kapitán Toman. Ve druhém poločase udělal trenér opět několik změn v sestavě, ale obraz hry se vyjma prvních pěti minut, kdy jsme ještě asi byli v kabině, nijak nezměnil. Měli jsme stále mírnou převahu a hru pod kontrolou. Když nebyl uznán gól Hlavatému, protože se náš útočník přiznal, že střelu mírně tečoval v postavení mimo hru, dal výsledku konečnou podobu náš nejlepší střelec Michal Banga. Po samostatném průniku do pokutového území byl při snaze vystřelit faulovaný, nařízený pokutová kop si sám opět postavil na značku a bezpečně zavěsil. Děkuji klukům, že se po brzké obdržené brance od takového mužstva, jakým stále Velký Borek je, což dokazuje i postavením v tabulce, nepoložili a obrátili výsledek v naše vítězství, které bylo asi zasloužené.

Luboš Randák, vedoucí Velkého Borku: Úvodem chci pogratulovat Kostelci nejen k vítězství, ale především ke hře, kterou celý zápas předváděli. Pro mě jsou už nyní jasným favoritem na postup, protože při vší úctě k ostatním týmům z okresního přeboru jsou o parník jinde a myslím že i v B třídě budou tvrdým oříškem pro každého soupeře. Výborní ve hře jeden na jednoho, velmi dobrá kombinace a rychlost, to vše nám dělalo velké problémy. Sice jsme vedli, kdy střela z dálky doplachtila až do sítě Kostelce, ale celkově měli domácí zápas pod kontrolou. Našim klukům nemohu nic vytknout, dali do zápasu úplně všechno, ale prostě to nestačilo. Škoda jen vyloučení Dominika Procházky po druhé žluté, kdy hasil kiks spoluhráče a "povedlo" se mu to tak dokonale, že vyfasoval druhou žlutou a následně červenou. Takže jsme si ještě střihli asi třicet minut v deseti, ale to už se víceméně jen dohrávalo. Příští kolo hostíme Čečelice, dalšího soupeře ze širší špičky, a budeme se těšit na podporu našich fanoušků, která bude proti tomuto těžkému soupeři potřeba.

Čečelice - Řepín 4:1 (2:1)

Jiří Kábrt, trenér Čečelic: Vrátili jsme se k povedeným výkonům na domácím hřišti. Do utkání jsme šli s respektem k soupeři, ale i s velkým nasazením a touhou po vítězství. Na podmáčené, ale regulérní hrací ploše jsme byli pohyblivější a více jsme drželi míč. V defenzívě jsme hráli zodpovědně a jednoduše. Dařilo se nám v dostatečném počtu a rychlosti chodit do ofenzívy, kde jsme byli efektivní v zakončení. V závěru utkání jsme prodali lepší fyzickou kondici a výsledek si pohlídali. Skvělý týmový výkon a i díky soupeři kvalitní zápas.

Tišice - Dolní Beřkovice 8:1 (4:1)

Michal Vítovec, trenér Tišic: Zápas nelze moc hodnotit. Soupeř přijel jen v devíti lidech, ale celý zápas odehráli aktivně. Klobouk dolů, že to nezabalili.

Petr Štěpánek, jeden z trenérů Dolních Beřkovic: Do Tišic jsme jeli bohužel pouze v devíti. Hráči chyběli většinou z pracovních důvodů, i když jeden byl třeba na výletě s rodinou. Bohužel jsme dostali gól prakticky z první akce domácích a do poločasu ještě tři. Jediný náš dal Štěpánek, který z poloviny hřiště prošel asi šest protihráčů a mazácky zakončil. Ve druhém poločase pokračovala převaha domácích a my se dostali jen k asi třem čtyřem samostatným únikům hlavně v podání Tomáše Kvídy, ale většinou chyběla přesnost a i štěstí. Jsme rádi, jsme to odehráli bez zranění a snad trochu se ctí, i když osm gólů je i v devíti hodně.

Horní Beřkovice - Pšovka B 2:0 (2:0)

Záznam utkání:

Zdroj: Youtube

Jiří Polák, trenér Horních Beřkovic: Beru to jako povinné vítězství. Fotbalové to moc nebylo, divák si pár věcí v zápase našel, ale přísnější měřítko by nás vrátilo do třetí třídy. Nám se v první půli povedly dvě pěkné kombinace a finální prostrčení mezi obranou dokázal Lukáš Polák vždy zužitkovat. Druhý poločas se spíše udržoval stav a jen se dohrával. Jsem rád, že jsem do hry mohl prostřidat všechny hráče.

Karel Vlasák, hráč Pšovky: Asi celkem nudný zápas. Beřkovice lepší, my jsme směrem do útoku neměli co nabídnout a za celý zápas si vytvořili snad jednu jakžtakž šanci. Domácí jich měli určitě víc, ale taky žádná uplně exhibice.

Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Lysá nad Labem (4:1)
Z vedení nebylo nic, Pšovku dvakrát ztrestal nejlepší střelec soutěže

Libiš B - Byšice 0:2 (0:0)

Ondřej Eisner, hrající trenér Libiše B: V prvním poločase to bylo na šance 3:4 ve prospěch Byšic, ale skóre nerozhodné. Ve druhém prakticky totéž, ale hostům jsme darovali dvě penalty, které proměnili. Byl to svižný a důrazný zápas, i přes pár hádek, které k fotbalu v emocích patří, zároveň férový. Vyzdvihl bych výkon obou brankářů, kteří zlikvidovali samostatné nájezdy a ustáli i další šance. Bohužel, pokud nejsme schopni proměnit jedinou z pěti šesti šancí za zápas, když z toho čtyřikrát jsme sami před brankou, nemůžeme pomýšlet na výhru. Přál jsem si zakončit podzim doma vítězně i pro Lukáše Svobodu, pro kterého to byl poslední zápas v našem dresu, ale bohužel nám to nestřílí. Soupeři gratulujeme k vítězství.

Jan Čurda, trenér Byšic: K zápasu v Libiši jsme chtěli přistoupit jako k poslednímu domácímu s Horními Beřkovicemi, bohužel se tak úplně nestalo. První poločas byl z naší strany bez patřičného nasazení, přesto jsme mohli vstřelit minimálně tři góly, možná i více. Nakonec jsme však byli rádi, že jsme ještě v poločase neprohrávali, protože jsme soupeři darovali vyloženou gólovou šanci, kterou však Dominik Hnízdil chytil. Druhý poločas byl opět ve znamení našeho neproměňování šancí. Soupeř zlobil rychlými brejky, většinu jsme však zvládli zachytit. Spasila nás penalta, z mého pohledu zcela jasná, stejně jako druhá. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali, ale nakonec máme výhru s čistým kontem. Domácí za bojovný výkon musím pochválit, jako jeden z mála týmu s námi vydržel fyzicky.

Vraňany - Vysoká 2:5 (1:5)

Martin Štolba, hrající trenér Vysoké: V zápase proti nejslabšímu týmu soutěže jsme splnili povinnost výhry. Trošku jsme nechali odpočívat některé hráče, což se trochu projevilo v našem herním projevu. Vraňan je škoda, celkem nás proháněly. Ale jestli někdo čekal dvacet gólů v síti soupeře, tak byl zklamaný. Nehráli jsme tak dobře, ale na výhru to stačilo.