„Prakticky celý únor jsme se věnovali běžecké přípravě v kombinaci se silovou a gymnastickou průpravou,“ přiblížil trenér Čečelic Jiří Kábrt po druhém z celkem tří přípravných zápasů.

V prvním, který přidal k nabírání fyzičky konečně i herní praxi, na konci února čtvrtý tým okresního přeboru remizoval 2:2 s Beznem. „Protočili jsme celý širší kádr, což je dvacet hráčů, i oba brankáře. Pro většinu to byl první kontakt s míčem po třech měsících,“ řekl Jiří Kábrt ke konfrontaci s účastníkem stejné soutěže na Boleslavsku.

S březnovým zlepšením počasí přišla konečně i možnost trénovat s míčem. O uplynulém víkendu Čečelice odehrály přátelské utkání proti béčku Velvar. Loni ještě účastník B-třídy a nyní přední tým přeboru Kladenska na své umělce vyhrál rozdílem třídy 5:1.

„Soupeři jsme se vyrovnali běžecky, ale rozdíl byl v kvalitě na míči. Tam byl soupeř jasně lepší i přesnější. Přes prohru 1:5 hodnotím utkání pozitivně. Většina času utkání probíhala z obou stran ve vysokém tempu a nasazení,“ pochvaloval si Jiří Kábrt a zmínil i poněkud odlišné tréninkové možnosti rezervy top klubu třetí ligy.

V tomto týdnu kompletní kádr a realizační tým Čečelic odjede na soustředění do sportovního centra v Čáslavi. „Chceme doladit kondici, nabrat herní praxi, a jak to bývá, i utužit kolektiv,“ popsal Kábrt náplň soustředění navazujícího na loňský společný pobyt v Bulharsku.

Týden před otevřením jarní brány přeboru tým odehraje poslední utkání nanečisto proti B-třídnímu Chotětovu. Kouč věří, že do Tišic pak pojede k tradičně těžkému derby pro body.

„Nemohu si stěžovat na špatnou tréninkovou morálku, počet hráčů na tréninkových jednotkách jen zřídka klesá pod šestnáct. Jako každý tým máme i chronické tréninkové lajdáky, ale to má každý tým na výkonnostní úrovni, s tím se musí žít,“ hodnotí Jiří Kábrt dosavadní průběh přípravy.

Ve druhé polovině soutěžního ročníku má jeho klub hned dva cíle. „Áčko“ udržet v tom šestce přeboru, jak se to s výjimkou minulého ročníku (7. místo) daří po postupu z třetí třídy. Ta je nyní jednoznačnou jarní metou pro společný tým se sousedními Všetaty. Pokud naváže na podzim, kdy v devíti zápasech neztratil ani bod, měl by slavit s předstihem. „Čas ukáže, jak jsou naše cíle realistické,“ uzavřel Jiří Kábrt.