„Domácí“ se k utkání sešli pouze v devíti, a to ještě v bráně vypomáhal čtyřiapadesátiletý Luboš Kriml, pro kterého to byl první ostrý start po bezmála na den přesně čtyřech letech. Poražení zůstali na dvou podzimních výhrách a předposlední. Mšeno poskočilo na pátou příčku. Už v sobotu Byšice vítězným gólem v závěru přetlačily na umělé trávě ve Velvarech Velký Borek.

Takto fotbalisté Zálezlic slavili na jaře 2022 historický postup do okresního přeboru, dnešní realita tolik veselá není.
Bývalí hráči Zálezlic o odchodu: Nejsme žoldnéři, fotbal tam zabíjí někdo jiný

Sokol Zálezlice – SK Mšeno 0:9 (0:5)
Branky: 1. a 10. Dohnalík, 15. a 49. Veselý, 65. a 77. Ščasný, 38. Stejskal, 45. Zajíc, 75. Malák. Rozhodčí: Švancara. ŽK: 3:1. Diváci: 20.

Jiří Guttenberg, trenér Mšena: Domácí nastoupili pouze v devíti hráčích, a tak byl zápas pouze otázkou skóre. I po naší zasloužené vysoké výhře jsem ze hřiště odcházel hodně zklamaný. Domácí hráli hodně tvrdě a předvedli několik nevybíravých zákroků. Bylo to dáno i tím, že domácí lavička hledala chyby všude okolo a vnášela na hřiště dost nervozity. Domácí totiž neprohráli, protože byli slabší. Mohl za to rozhodčí, který trestal jenom domácí hráče a na výhru měla také velký vliv moje funkce místopředsedy OFS. Domácí činovníci by možná měli začít hledat chyby tam, kde jsou. Pak se jejich situace může zlepšit.

Předseda SKFS, člen výkonného výboru FAČR a trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann.
Šéf středočeského fotbalu promluvil o pařbě s reprezentanty: Náhodné setkání

TJ Byšice – SK Slavia Velký Borek 3:2 (1:1)
Branky: 9. Gabčo, 62. J. Vozáb, 86. Holina – 42. Lamač, 78. Mihalík. Rozhodčí: Mižič. ŽK: 2:4. ČK: 76. Lamač (V. B.). Diváci: 100.

Jan Čurda, trenér Byšic: Sobotní dohrávka s Borkem pro nás byla důležitá, abychom si udrželi kontakt s čelem tabulky. Začátek zápasu jsme nechytili, soupeř byl aktivnější a důraznější a trvalo nám, než jsme chytli tempo zápasu. Postupně jsme převzali iniciativu a byli lepší, za což jsme byli odměněni vedoucím gólem, kdy se Pepa Gabčo krásně trefil do šibenice. Bohužel i přes řadu šancí jsme dovolili soupeři vyrovnat a do šaten jsme odcházeli za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl z naší strany lepší, druhý gól dal po individuální akci Honza Vozáb, soupeř však i v deseti vyrovnal. Nakonec jsme však díky pěkné akci a náběhu Pavla Holiny strhli vedení na naší stranu a již ubránili.

O první části soutěže z byšického pohledu: Podzim jsme nakonec díky zlepšenému přístupu zvládli, ale zbytečné ztráty mě mrzí. Nenapadá mě utkání, kde by nás soupeř vyloženě přehrál, ale dopláceli jsme na chyby a v některých utkáních i na špatný přístup. Před zápasem se Zálezlicemi jsme měli v týmu pohovory, zbytek utkání jsme již zvládli, jak jsme chtěli. Za podzim bych chtěl poděkovat všem hráčům z kádru, i když někteří nehráli, tak drželi s týmem. V týdnu máme sezení s výborem, kde se o všem ještě budeme bavit a rozhodneme se, jak budeme pokračovat.

Lukáš Randák, trenér Velkého Borku: V dohrávce jsme se utkali s Byšicemi netradičně na umělé trávě ve Velvarech. Tímto bych ještě jednou chtěl poděkovat Byšicím za vstřícnost a také Velvarům za poskytnutý azyl. Nastoupili jsme s jasným úkolem, a to bylo uhlídat střelce Gabča, což se nám skoro klasicky nepovedlo a už v 9. minutě rozvlnil síť krásnou střelou. Byšice byly fotbalovější, my hrozili spíše z brejků nebo z rychlého přechodu do útoku, ale nic nám to nepřinášelo. Až do 42. minuty, kdy se Mihalik krásně uvolnil u lajny a dal přesný balon před bránu, který uklidil Lamač. Do druhého poločasu se nastoupilo za vyrovnaného stavu i hry. V 62. minutě jsme neuhlídali aktivního Vozába, a ten zvýšil na 2:1 pro Byšice. V 76. dostal Lamač po zásluze druhou žlutou kartu a šli jsme do deseti. Přesto se nám povedlo Mihalíkem srovnat. Pak se stala nešťastná událost, kdy hráč hostí rozsekl čelo Šejnohovi a pro mě nepochopitelně se nepískal ani faul. V době, kdy nás bylo na hřišti o dva méně, jsme inkasovali na 3:2. Doufám, že se nám v zimě uzdraví zranění kluci a jaro bude lepší. Všem ostatním týmům přeji to samé a také trochu toho klidu v období bez fotbalu.


Načítám tabulku …