V Čečelicích se šlo na nejvyšší okresní soutěž po deseti letech. Domácí fotbalisté naznačili, že o třídu výš nehodlají hrát druhé housle a vyšlápli si rovnou na čtvrtý nejlepší tým uplynulého ročníku. K výhře nad Velkým Borkem po bezbrankovém poločase zavelel Jiří Szen. Poté, co napnul síť nechytatelnou hlavičkou po rohu, vyzval ke skórování skvělou přihrávkou i Černého. Hosté bojovný zápas ještě zdramatizovali a ve hře alespoň o bod nakonec byli až do závěrečného hvizdu.

Podle trenéra Slavie Zbyňka Štrupla ale domácí vyhráli zaslouženě. „Chtěli víc. My jsme si přišli zahrát. Bez emocí a vůle po vítězství to nepůjde a budeme mít problém všude. Gratuluji domácím ke třem bodům a chci poděkovat rozhodčím za výborně odpískané utkání,“ hodnotil.

V ZÁRYBECH ROZHODLA PENALTA V NASTAVENÍ

Obříství, které v soutěži zaujalo místo dobrovolně uvolněné sousedy z Kel, si obnovenou premiéru mezi okresní elitou odbylo na stejném hřišti, kde se na jaře 2018 loučilo. V Zárybech tamnímu béčku také tentokrát nastřílelo tři góly. Obrat nepříznivého stavu ale svěřencům hrajícího trenéra Libora Tichoty mladšího nakonec radost nepřinesl.

Domácím se povedl stejný kousek. Za smazání dokonce dvoubrankového manka byli odměněni vítěznou trefou z penalty v nastaveném čase.

Na své si přišli také diváci v desetibrankovém duelu mezi Dolními Beřkovicemi a Tišicemi. Hosté v soutěžní pauze zdvojnásobili svou palebnou sílu jménem Ďurinda a nezměrné zkušenosti přišly s ex-ovčárskou dvojicí Ondrák – Pechar.

Zápas se také déle než poločas hrál podle tišických not, než do něj za stavu 0:3 výrazně promluvil domácí kapitán Petr Menčl. Po jeho druhém čtyřgólovém představení během roku a čtvrt Tišičtí rázem drželi jen nejtěsnější náskok. „K podcenění se přidalo několik chyb,“ objasňoval trenér Tišic Josef Miler zahrávání si s vítězstvím. Utnula jej až pojistka Andreje, kterou bratři Ďurindové zkompletovali společný hattrick.

V Libiši měli od začátku herně navrch hosté ze Mšena, jenže překonat brankáře Škrnu se jim ani z největších šancí nepodařilo. Domácí tak do půle utekli na 2:0 a ve druhé už výraznější komplikace nepřipustili. Na 4:1 hosté korigovali až v závěru. U třech branek vítězů asistoval kapitán Ondřej Eisner.

„Druhý poločas už jsme začali o mnoho lépe a hosty už k ničemu moc nepouštěli. Připadalo mi, že odcházeli fyzicky. Neměli jsme sice nějaký obrovský tlak, ale za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme měli dost šancí a proměnili jen dvě,“ dodal k utkání trenér béčka Blahoslav Urbanec.

Úvodní tři body zůstaly i v Horních Počaplech, přestože hosté z Horních Beřkovic hráli dlouho v početní výhodě. Brzy střídající Hanuš nakopl jednoho z protihráčů a zápas pro něj skončil vyloučením ještě před půlí. Domácí ale rozhodli ve svůj prospěch i v deseti. Svým druhým gólem při premiérovém startu za Počaply se o to postaral na jaře ještě dorostenec Dolních Beřkovic Marek Minář. Kromě něj domácí nasadili i David Tauchmana a Dominika Dzimka, posily z Lužce, respektive Vysoké.

„Na můj vkus až příliš tvrdé, ale jinak vyrovnané utkání, které mohlo skončit plichtou,“ sdělil k utkání domácí Pavel Dohnal, který pro zranění nedohrál. Náladu mu zvedlo alespoň vítězství. „Na začátek soutěže cenný a důležitý výsledek. V následných kolech nás čekají těžké zápas ve Mšeně a s Všestudy.“

Jediný střelec zařídil také vítězný vstup Všestud, za které hattrickem odrovnal Kostelec Marek Faigl.

VOJKOVIC SE UJAL RODINNÝ KLAN

Ve Vojkovicích po sestupu z kraje museli přeladit nejen na jinou soutěž. Tým po návratu Radka Šelichy do Klíčan vede také nový trenérský tandem. A dokonce rodinný. Pavlu Heimrathovi staršímu dělá asistenta jeho otec. Nejmladší z rodu pak vše jistí z brány.

V otvíracím duelu s Pšovkou B inkasoval pouze jednou a až za stavu 2:0. Předtím se mohl ve dvou případech spolehnout i na dobře postavené tyče. „Do čtyřicáté minuty jsme byli jasně lepší, pak se síly vyrovnaly, k žádnému zvratu ale nedošlo,“ viděl zápas ze svého pohledu Pavel Heimrath nejmladší.

Vojkovice – Pšovka B 2:1 (2:0)
Branky: 11. Juklíček, 19. Pražák – 68. Antonín. Rozhodčí: Demeter. ŽK: 2:1. Diváci: 55.

Libiš B – Mšeno 4:1 (2:0)
Branky: 35. a 63. Douša, 16. Makovský, 68. Škoda – 88. Valenta. Rozhodčí: Hamšík. ŽK: 0:2. Diváci: 50.

Čečelice – V. Borek 2:1 (0:0)
Branky: 56. Szen, 60. Černý – 70. Kováč. Rozhodčí: Eder. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

D. Beřkovice – Tišice 4:6 (0:3)
Branky: 52. z pen., 63., 72. a 74. Menčl z pen. – 21. a 36. L. Ďurinda, 27. Šulc, 57. Prejzek, 67. Lovíšek, 81. A. Ďurinda. Rozhodčí: Stibůrek. ŽK: 4:3. Diváci: 80.

H. Počaply – H. Beřkovice 2:1 (1:1)
Branky: 26. a 54. Minář – 16. Husák. Rozhodčí: Princ. ŽK: 3:6. ČK: 38. Hanuš (H. P.). Diváci: 120.

Všestudy – Kostelec 3:1 (1:0)
Branky: 27, 56. a 75. z pen. Faigl – 58. Taras. Rozhodčí: Blahout. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

Záryby B – Obříství 4:3 (1:1)
Branky: 3. a 70. Antoš, 82. Popelka, 90.+2 F. Valentin z pen. – 39. Tláskal, 56. Franz, 63 Kudela. Rozhodčí: Šulc. ŽK: 1:0. Diváci: 140.