1/4

Sportfotbal okresní přebor

Týmy z pomyslných stupňů vítězů v desátém kole nezaváhaly. Obříství a Vysoká přivezly kompletní bodový zisk ze hřišť soupeřů. Těžší to měl lídr na hřišti čtvrtého Kostelce, kde dvě letní posily zajistily nakonec těsnou výhru ještě do půle. Gabčo a spol. si v Zálezlicích od začátku nedělali problém a vysoké vítězství ozdobili i prvním čistým kontem. Nováček se tak po výhře z Vraňan vrátil na zem.

Fotogalerie: Okresní přebor: Kostelec - Obříství

Po dvou porážkách zabral druhý Velký Borek. Hosté ze Mšena se potýkají s absencemi a na Slavii musel po pár minutách na hřiště i jejich kouč Guttenberg. Přestože se spoluhráči bojoval na hranici svých možností, favorit zasadil v závěru poločasu dva údery a další už nepadly.

Hned desítka gólů byla k vidění na hřišti posledních Vojkovic – většina ale do sítě domácích. A hned pět v podání jediného hráče. Na podzim už svůj další plodný zápas odehrál pšovecký dorostenec David Svoboda. Béčku tak ani nevadilo, že po vyloučení dohrávalo více než poločas v deseti. Na lavičce Mělnické vedl Libor Tomášek, který v nedávné minulosti na Pšovce už trenérsky působil. Podle informací z klubu ale šlo pouze o záskok.

K nejvyšší výhře v sezoně se doma propracovaly Čečelice, a to i zásluhou Jiřího Laudy, který v závěru zkomletoval hattrick. Stabilní formu znovu prokázal kapitán Dolních Beřkovic Tomáš Kvída. Ty právě jeho zásluhou zdolaly jedinou brankou rivala z Horních. Tým okolo korunovaného nejlepšího hráče minulé sezony vyhrál po špatném startu už potřetí v řadě a právě Kvída zůstává jedním z tahounů. Do střelecké listiny se zapsal ve čtvrtém utkání v řadě a celkem posedmé. Dokonce čtyři výhry po sobě zaknihovalo béčko Libiše. V Tišicích se hostující mladíci nenechali rozhodit ani rychlým vyrovnáním domácích, vedení si brzy a už nadobro vzali zpět.

10. kolo: Velký Borek – Mšeno 2:0 (37. Jindřich, 42. Lamač), Kostelec – Obříství 1:2 (62. Holubář – 33. Pávek, 40. Novotný), Zálezlice – Vysoká 0:7 (2. a 51. Kettner, 29. a 60. Finkous, 5. Prejsa, 42. Gabčo, 67. Douděra), Čečelice – Vraňany 7:1 (42., 87. a 89. Lauda, 20. z pen. Palička, 44. Zeman, 50. Szen, 54. Černý – 15. Motejzík), Tišice – Libiš B 1:5 (18. Vávra – 13. a 30. Faigl, 24. a 88. Čepec, 71. Tsopa), Vojkovice – Pšovka B 2:8 (23. Kobera, 38. Matějík – 5., 10., 17., 52. a 56. Svoboda, 24. Mrvík, 65. Klenotič, 74. Krejčík, ČK: 37. Strnad – Pš.), Dolní Beřkovice – Horní Beřkovice 1:0 (41. Kvída)