Předchozí
1 z 8
Další

Druhá podzimní výhra byla pro oba týmy ve hře také v Řepíně. Na první domácí zápas po postupu si tam našlo cestu více než 230 diváků. Pouze z publika musel konečnou remízu dlouho sledovat i trenér Horních Beřkovic Jiří Polák.

Za poznámku „to bude ta trojka od domácích“ po jednom z výroků rozhodčího dostal na lavičce červenou. Hříšník si brzy sám uvědomil, že šlo o chybu, kterou nelze vzít zpět. Podle sudího, kterým byl Adam Kindl z Kladenska, se později přišel omluvit. V obsáhlé zprávě také zmínil, že na svůj výkon jinak slyšel z obou táborů chválu, podobný výrok z lavičky jej uráží a poškozuje celý fotbal.

I. B třída - skupina B, 3. kolo (1. hrané): Sokol Obříství - TJ Záryby (2:0), 20. 8. 2023
Infarktový závěr ve Všestudech, souboj Tauchmanů nakonec vítěze nenašel

Že to ani o patro níž nebude pro Byšice procházka, jak mohl napovídat úvodní skalp minule první Vysoké, potvrdil hned další výjezd. Kostelci stačila na výhru jediná branka, i podruhé totiž udržel vzadu nulu, z čehož musel mít trenér Kotek, někdejší obránce Sparty, velkou radost.

Na čtyři body se vyhouply i Čečelice. Byť měl kouč Kábrt k výkonu týmu proti oslabeným Tišicím výhrady, výhra nad tradičním rivalem se počítá. To hosté sčítali už před výkopem ztráty v sestavě a třeba Tomáš Prejzek jim po flastru od disciplinární komise za úder soupeře v prvním kole bude chybět celkem devět (!) kol.

Navíc ani v tradičně říznějším mači nedohráli v plném počtu, když se ještě před přestávkou dvakrát zažlutilo před očima Michala Babováka. Domácí v početní výhodě rychle pojistili své vedení z první minuty. Paráda z trestného kopu od nestárnoucího Jaroslava Škody byla z tišického pohledu už jen labutí písní. Poslední slovo měli domácí, a hned dvakrát. Na to, jak svůj náskok pojistili, se můžete podívat na videu v galerii:

Čtyři góly od stopera

Po řepínském Antonínu Kicelukovi se i ve druhém kole našel čtyřgólový střelec. Nebyl jím ale nikdo, od koho by se taková nálož dala předem tušit. Petr Šejnoha z Velkého Borku má coby stoper na hřišti zcela jiné úkoly. Proti Zálezlicím tak stihl víc gólů než za celou loňskou sezonu.

„Byl naprosto u všeho a jeho čtyři góly z pozice stopera zasluhují smeknutí. Vzadu bezchybný, důrazný v koncovce a proměněné penalty s chladnou hlavou, prostě zástupce kapitána jak má být,“ chválil hlavní postavu zápasu vedoucí Slavie Luboš Randák. Hattrickem se při vysokých výhrách svých týmů zaskvěli kapitán Vysoké Jan Rolenc a mšenský navrátilec ze Pšovky Jaroslav Martínek.

2. kolo: Kostelec n. L. - Byšice 1:0 (23. Pazderka), Pšovka B - Vysoká 0:6 (44., 66. a 75. Rolenc, 29. Tichý, 79. Kettner, 85. Gabčo), Mšeno - Vraňany 8:0 (35., 41. a 61. Martínek, 10. a 66. Stejskal, 22. z pen. Kolumpek, 39. O. Dohnalík, 76. Zajíc), Dolní Beřkovice - Libiš B 1:0 (45. J. Kmoch), Řepín - Horní Beřkovice 1:1 (59. Sítař - 80. vl. Hypša, ČK: 34. J. Polák – H. B.), Velký Borek - Zálezlice 5:2 (30., 44. z pen., 78. a 84. Šejnoha, 66. Junek - 79. a 84. I. Halas), Čečelice - Tišice 4:1 (39. a 80. Szen, 2. Douděra, 69. Černý - 50. Škoda, ČK: 36. Babovák – Tiš.)


Načítám tabulku ...

Kostelec n. L. - Byšice 1:0 (1:0)

Jaroslav Novák, vedoucí Kostelce: V utkání se opět projevila naše smůla při nevyužití jasných gólových šancí. Tak jako minulý týden s Čečelicemi jsme i v tomto zápase neproměnili velký počet jasných gólových příležitostí. Především v prvním poločase, kdy jsme soupeře přehrávali po všech stránkách a byli jasně lepším týmem se podařilo skórovat pouze Lukáši Pazderkovi a tento gól rozhodl celé utkání. Šance Dvořáka, Tomáše Nováka a Pazderky by se měly proměňovat a nemuseli bychom se bát o výsledek až do konce zápasu. V poločase jsme měli vést 5:0 a bylo by rozhodnuto. Ve druhém jsme již neměli takovou převahu, ale musím klukům poděkovat za předvedenou hru a získání zasloužených tří bodů.

Jan Čurda, trenér Byšic: Zápas se mi nehodnotí lehce. První poločas jsme prospali, z naší strany bez nasazení, důrazu a kvality. Domácí hráli jednoduše a bojovně, i když jsem na to kluky připravoval, absolutně jsme propadli. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, domácí jsme mačkali, ale bez efektu. Mrzí mě, že jsme neprodali, co jsme udělali v létě. I přes několik náznaků šancí jsme nedali gól, asi by zápas vypadal jinak, protože domácí odpadli fyzicky. Nezbývá než zabrat doma.

Pšovka B - Vysoká 0:6 (0:2)

Jan Netolický, vedoucí Pšovky: Do zápasu jsme vstoupili aktivně a měli několik šancí. Myslím si, že i v dalším průběhu utkání jsme se hostům herně vyrovnali. Ale hosté nás vyškolili v produktivitě zakončení. My jsme naše šance neproměnili, hosté svoje šance využili.

Mšeno - Vraňany 8:0 (5:0)

Jiří Guttenberg, trenér Mšena: Hosté přijeli pouze s deseti hráči do pole a já jsem se bál, abychom utkání nepodcenili a netrápili se, což proti oslabeným soupeřům umíme. Kluci ale k zápasu přistoupili zodpovědně, soupeře jsme od začátku do konce přehrávali a ani na chvíli nebylo pochyb o tom, kdo dnes bude brát tři body. Výsledek mohl být klidně dvouciferný. Musím pochválit kluky za kvalitní trpělivou a zodpovědnou hru po celý zápas. Hosty za to, že zápas odehráli se ctí, bez jakýchkoli excesů. Obávám se ale toho, aby Vraňany sezonu vůbec dohrály. My jsme si užili krásné sobotní fotbalové odpoledne. Ale teď už musíme přepnout hlavy na těžkého soupeře, který nás čeká v dalším kole.

Dolní Beřkovice - Libiš B 1:0 (1:0)

Ondřej Eisner, trenér Libiše: Z naší strany to byl jednoznačně lepší výkon oproti úvodnímu utkání se Mšenem. Zaprvé jsme díky návratu Petera Chorváta do sestavy byli v obraně důraznější a kompaktnější, díky čemuž se nám, až na pár výjimek, dařilo zastavovat klasické akce domácích po nákopech na Tomáše Kvídu a Jardu Kmocha. Zadruhé jsme byli aktivnější a nebezpečnější směrem dopředu. Vytvářeli jsme si mnohem zajímavější šance, měli jsme i mnohem víc střeleckých pokusů zpoza vápna. Ale naše efektivita byla nulová a pravděpodobně bychom nedali gól až do nedělního rána. Můžeme se zlobit na rozhodčí kvůli neodpískané jasné penaltě ve druhém poločase, ale chyby děláme všichni. Šancí na vstřelení minimálně tří gólů jsme měli dost i tak. Čtyři hráči byli v pátek s áčkem v Poříčí nad Sázavou, z toho Radek Havlíček odehrál oba celé zápasy a Vojta Plaček 85 a 60 minut. V těch vedrech odehrát během nějakých patnácti hodin dva zápasy, je obrovská porce. Kluci jsou sice mladí, ale hrát dvě soutěže ve dvaceti lidech dál dlouhodobě nejde. Odneseme to všichni. Příští týden hostíme silný Řepín, ale věřím v zisk prvních bodů v sezoně.

Záznam z utkání:

Zdroj: Youtube

Řepín - Horní Beřkovice 1:1 (0:0)

Adam Sítař, autor vedoucího gólu Řepína: Zápas byl z mého pohledu vyrovnaný, i když více šanci jsme měli přece jen my. V první půlce jsme mohli jít do kabin klidně za stavu 2:0, nejdřív jsme trefili tyč, krátce poté šel sám na brankáře náš rychlík, ale bohužel ani z toho branka nepadla. Ve druhé půli jsme se konečně prosadili, a to ze standardní situace. Pak jsme soupeře dostali pod tlak a byly z toho dvě velké šance, kdy jsme prakticky nedali prázdnou bránu. Soupeři se podařilo vyrovnat v závěru utkání, po nedůrazu v naší obraně a z následné střely jsme si dali vlastní gól. Hosty tenhle gól nakopl a posledních deset minut posílali nebezpečné centry do vápna, ale obrana si poradila. A tak zápas s kvalitním soupeřem skončil remízou. Třeba pochválit i rozhodčí, kteří zápas zvládli s velmi kvalitním výkonem. Jedinou kaňkou zápasu bylo nepříjemné zranění hostujícího hráče, pro kterého musela přijet sanitka. Hráči přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště.

Jiří Polák, trenér Horních Beřkovic: Těžké utkání. Myslím, že bod je spravedlivý. Hráči obou týmů nic nevypustili. Od nás ale čekám víc.

Velký Borek - Zálezlice 5:2 (2:0)

Luboš Randák, vedoucí Velkého Borku: Kdybych měl zápas hodnotit jednou větou, napsal bych, že vše zařídil Péťa Šejnoha. Byl naprosto u všeho a jeho čtyři góly z pozice stopera zasluhují smeknutí pomyslného kloboučku až k zemi. Vzadu bezchybný, důrazný v koncovce a proměněné penalty s chladnou hlavou, prostě zástupce kapitána jak má být. Co se týče zápasu, nastoupili jsme oslabeni o další dva hráče základní sestavy, přesto hra nevypadala špatně. Vše řídil Mirek Mihalík ze středu zálohy a celkově byl projev plný pohybu se snahou jít do koncovky, a kdyby jsme v ní nebyli tak jaloví (naše klasika), mohlo být po první půli rozhodnuto. Mimo dvou branek jsme minimálně dalších pět šest tutovek spálili. Na hostech bylo hodně vidět, že dávají tým dohromady za pochodu. Ve druhém poločase bohužel kvalita naší hry klesla do průměru, vzadu vymýšlíme nesmysly a výsledkem byly dvě inkasované branky, se kterými Prochi v bráně nemohl nic dělat. Pohříchu to byly jediné dvě šance, co hosté měli. Naštěstí jsme je inkasovali za rozhodnutého stavu. Jinak jsme nadále měli převahu, pozitivem byla určitě hra všech tří dorostenců, kteří nastoupili, a už zmiňovaný výkon Petra Šejnohy.

Čečelice - Tišice 4:1 (2:0)

Jiří Kábrt, trenér Čečelic: Narazili jsme na soupeře, se kterým se nám dlouhodobě výsledkově nedaří. Myslím, že jsme neodehráli příliš pohledné a herně povedené utkání, ale výsledkově jsme zápas zvládli nadstandardně. Příliš se nám nedařila výstavba hry, kombinace i koncovka nebyla přesná. V naší hře jsem postrádal více pohybu a dynamiky. Proti Tišicím jsme v minulosti podali mnohem líbivější výkon, ale body jsme nezískali. Teď to tak dobré nebylo, ale máme tři body, a to se počítá. Domnívám se, že body nám přinesla lepší kondice a individuálním výkony některých hráčů.

Podívejte se na galerii z utkání včetně videa, jak fotbalisté Čečelic ve druhém poločase pojistili své vedení až na 4:1:

Michal Vítovec, trenér Tišic: Do zápasu jsme vstoupili špatně a hned z prvního útoku dostali branku. Poté byla hra vyrovnaná až do 36. minuty, kdy dostal Babovák druhou žlutou a my zase museli dohrávat o deseti. Soupeř ihned přesilovku využil. My bohužel své šance neproměnili. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a Škoda krásným trestňákem snížil. Bohužel postupem času nám docházely síly a soupeř své vedení navýšil.