Mezi šťastnou trojicí kromě Všestud a Obříství překvapivě patří i Horní Počaply. Ne snad že by pro souseda v tabulce Vojkovice bylo domácí prostředí až takovou výhodou, výprava od elektrárny se ale k utkání sešla pouze v deseti. Ani to ale Počaplům nezabránilo, aby odvezly nesmírně cenné vítězství 3:1.

„Pro nás to jsou strašně cenné body a kluci to tentokrát na hřišti odmakali,“ považoval si kapitán Počapel Roman Vilánek. Jeho tým nastoupil bez jedenáctého hráče na jaře už podruhé. Zatímco v Čečelicích z toho byl sedmigólový náklad, ve Vojkovicích plná nůše bodů.

„A to se ještě ve dvacáté minutě zranil David Suchomel, který si natáhl sval a zbytek zápasu dohrával na půl plynu. Paradoxně zápas po hrubce domácí obrany rozhodl,“ prozradil Vilánek, podle kterého stály za absencemi nejvíce pracovní důvody a rozsáhlá marodka. „Doufám, že se nám brzy vyprázdní a budeme konkurenceschopní v bojích o záchranu,“ připomněl, že s týmem má nadále o co hrát. Právě vojkovické tři body jej aktuálně dělí ode dna tabulky.

Fotbalisté Byšic otočili domácí utkání s Bakovem a na jaře poprvé oslavili tři body.
Byšické pohovory zabraly, dosud nejlepší utkání jara odehrály i Kralupy

Poslení příčku si v posledních kolech předávají Horní Beřkovice a nedaleké Vraňany. Slovan na jaře nepřestává udivovat. Po Kostelci totiž doma zdolal už druhého lídra, tentokrát v rozstřelu Čečelice.

Jejich trenér Jiří Kábrt sympaticky vyzdvihl formu týmu, který už stihl v odvetách více než ztrojnásobit svůj podzimní zisk. „Narazili jsme na soupeře s nejlepší sportovní formou v jarní části, který podle mého názoru unikne sestupovému pásmu,“ mínil Jiří Kábrt, jehož jedenáctka přenechala soupeři body po dlouhých osmi kolech.

Na utkání a především nasazení hráčů bylo patrné, že oba týmy mají o co hrát. „Neodehráli jsme špatné utkání. I přes naši ztrátu dvou bodů v závěru je remíza zasloužená,“ uvedl s tím, že kvalitní a korektně vedené utkání nabídlo ke spokojenosti více než sto padesáti diváků pohledné fotbalové momenty.

Z fotbalového utkání I.A třídy Slovan Poděbrady - Pšovka Mělník
Čížkovi zrušil skvělou sérii spoluhráč, Pšovka po dvanácti zápasech přemožena

Pouze bod připsal i druhý Kostelec, na který se tak dotáhly Všestudy. Mšeno hostům od Labe oplatilo podzimní penaltovou porážku, podle svého trenéra mělo v utkání i na víc. Hráči se prý ale věnovali nejen hře.

„Pokud bychom poslechli hlavní pokyn v kabině, který zněl nediskutovat se soupeřem a s rozhodčím, uspěli bychom,“ měl jasno Jiří Guttenberg. „Hosté si nedokázali vytvořit žádné velké šance a prosadili se pouze díky našim chybám. Bohužel jsme se nechali strhnout jak hostujícími hráči, tak i jejich trenérem ke slovním přestřelkám, a to nás stálo bod,“ dodal.

18. kolo: Mšeno – Kostelec 2:2 pen. 4:3 (8. Dohnalík, 65. M. Zajíc – 49. D. Novák, 51. Pajkrt), Libiš B – Pšovka B 1:1 pen. 2:4 (39. Přibyl – 18. Barac), Všestudy – Vysoká 8:3 (3. a 20. Brázda, 41. a 59. z pen. a Růně, 39. Horák, 56. vl. Tichý, 69. Kympl, 86. Douša – 17. a 49. Rolenc, 47. Kettner), D. Beřkovice – Tišice 1:1 pen. 6:5 (78. z pen. J. Kmoch – 63. Prejzek), H. Beřkovice – Čečelice 1:1 pen. 4:1 (89. L. Polák – 65. Černý), Obříství – Vraňany 4:3 (47. P. Sus, 48. M. Sus, 29. Pivarči, 78. Tláskal – 20. z pen. Vyšata, 26. Motejzík, 31. M. Páko), Vojkovice – H. Počaply 1:3 (54. z pen. Matějík – 11. a 45. Žídek, 79. Suchomel)


Načítám tabulku …