Právě loňský nováček se blýskl zatím nejvýraznější výhrou, od toho letošního z Liběchova se nedočkal výraznějšího odporu. Polovinu z šesti gólů vstřelil Pavel Douděra, jedna z mladých pušek Čečelic. Vedení tamního Sokola dobrý start do soutěže rozhodně nepřeceňuje. I trenér Jiří Kábrt má v živé paměti dvanáct let starou historii. Také tehdy tým vstoupil do soutěže slibně, pak se ale dostavila krize, která vedla až k sestupu do třetí třídy.

To Kostelec musel o stoprocentní bilanci zabojovat na Pšovce o poznání víc. Z šancí úvodního dějství se ujala pouze ta domácí. Ve druhém poločase hosté zosnovali obrat, který nepřekazily střely namířené jen do brankové konstrukce, ani závěrečná čtvrthodina v početní nevýhodě.

Počaply si po týdnu zopakovaly těsnou výhru 2:1, tentokrát doma nad Vojkovicemi. Z úvodního nástupu domácí vytěžili vedení. Chyba v rozehrávce ale nabídla rychlé vyrovnání Kettnerovi. Mladá letní posila Vojkovic se uvedla povedeným lobem. Rozhřešení po nevyužitých šancích střídajícího Dzimka přinesla až další hrubka, tentokrát od hostů. Autor vedoucího gólu Kaňka se po ní ocitl sám před brankářem a nezaváhal.

Druhá výhra byla ve hře také v souboji Velkého Borku a Tišic. Už tradičně vyhecovaný mač dvou nejlepších týmů loňského podzimu skončil v základním čase na vlas přesně jako před rokem. Pod remízou 2:2 se na každé straně podepsalo po jednom hráči. S domácím střelcem Jaroslavem Kováčem držel krok Miroslav Vávra, který tak ozdobil svůj první start za Tišice po přestupu z Báště. V rozstřelu se tentokrát vedlo lépe domácím.

„Očekával jsem, že přijede největší favorit soutěže, a to se potvrdilo,“ ocenil soupeře Zbyněk Štrupl, trenér lídra tabulky nedohraného ročníku, a navázal: „Od začátku byli hosté na míči a neskutečně nebezpeční dopředu. Podařilo se nám sice vstřelit dvě branky, ale během tří minut bylo vyrovnáno.“

Další změny skóre už se návštěva víkendu (180 diváků) v jinak atraktivní podívané nedočkala. „Do poločasu jsme nějak přežili, druhý jsme se v poli trochu srovnali a v devadesáté minutě nedali stoprocentní šanci. V penaltách se ukázalo, že máme nejlepšího brankáře přeboru. Dva body beru, mužstvo Tišic bylo vynikající. Pochválit chci rozhodčí, místy vyhecovaný zápas zvládli výborně,“ dodal Štrupl.

Hostující Michal Kurucz hodnotil utkání jako po všech stránkách velmi kvalitní. Spolu s gratulací soupeři k bodu navíc přidal i určitou výtku a nejen směrem k domácím. „Druhý poločas zřejmě nastoupili s taktikou, která jim nakonec vyšla, rozhodit a nakopat naše nejlepší hráče. Po dvou kolech máme pět zraněných hráčů,“ uvedl. „Rozhodčí by měli fotbalisty více chránit, jinak půjde úroveň přeboru hodně dolů a tak kvalitních zápasů už příliš neuvidíme, což je škoda,“ dodal. Přestože hlavní Hamšík i podle něj zvládl utkání velmi slušně, měl trenér Tišic připomínku k samotné delegaci. „Vím, že rozhodčích je málo, ale vadí mi, a nejsem sám, že někteří pískají zápasy konkurentů týmů, za které sami hrají.“

Mimochodem právě na "Hamšíkovy" Počaply narazí Tišice hned v dalším kole.

Bez bodu je kromě Liběchova, Vojkovic a Pšovky B překvapivě i rezerva Libiše. Ta zahájila beřkovický dvojboj porážkou na půdě Horních. Domácí načali soupeře hned v úvodní minutě. Hosté vytěžili z převahy a šancí jediný gól a až za stavu 3:0.

Zle narazil minulý přemožitel kohoutů. Obříství rovněž zakusilo, jaké je to schytat bůra na vlastním hřišti. Mšeno si po porážce od Čečelic spravilo u Labe chuť opakováním vzájemného výsledku z loňského podzimu (tehdy vyhrálo 5:0 doma). Trenér Jiří Guttenberg mluvil o sebevědomém a týmovém výkonu. Domácí uznali, že přes snahu na soupeře recept nenašli.

13. kolo (2. hrané): Pšovka B – Kostelec 1:2 (26. Pokorný – 60. Holubář, 69. Školák, ČK: 75. Chvátal – K.), V. Borek – Tišice 2:2 pen. 4:3 (17. a 20. Kováč – 24. a 25. Vávra), H. Počaply – Vojkovice 2:1 (25. a 68. Kaňka – 29. Kettner), Čečelice – Liběchov 6:0 (22., 49. a 81. Douděra, 40. a 52. Černý, 90. Palička), Obříství – Mšeno 0:5 (36. R. Kolumpek, 51. Veselý, 67. Valenta, 76. Chorouš, 81. z pen. O. Kolumpek), H. Beřkovice – Libiš B 3:1 (1. L. Polák, 43. Kopecký, 60. z pen. Doležal – 65. Buzek), D. Beřkovice – Všestudy 5:3 (21. a 73. Kmoch z pen., 65. Menčl, 68. Kvída, 71. Makarenko – 57. a 59. Faigl, 48. Šimek).