Hodně kuriózní pohled nabízel zápis o utkání, do kterého proti sobě nastupovaly týmy s nejhorším a nejlepším startem do soutěže. Zatímco na kostelecké straně se Novákové postarali o šest z celkem sedmi vstřelených gólů. U hostů o sobě dvojice hráčů stejného příjmení dala vědět i jinak než střelecky.

Lukáš Ďurinda byl rozhodčím Ederem odeslán pod sprchu po vražení do protihráče po necelé půlhodině. Jeho starší bratr Andrej opouštěl scénu patnáct minut před koncem. Původně jako střídající, ale nakonec rovněž jako vyloučený.

„Při odchodu rukou plácl rozhodčímu do notýsku,“ popsal sudí důvod pro druhou žlutou. Vyloučení mělo nejlepšího střelce soutěže rozběsnit natolik, že jej podle Edera musel držel kapitán Prejzek.

Podle Tišických ale rozhodčí, na kterého v podzimní části narazili už potřetí, vedl zápas zcela podle svých not. „Lukáš odstrčil protihráče v chumlu, který se seběhl na Andreje, když atakoval gólmana. Jeden ho možná i nechtěně nakopl do hlavy. Pokud červená, tak na obě strany. Andrej, kterého jsme střídali právě, aby nedostal červenou, jen máchl rukou. Vyražení notesu z toho udělal pan Eder,“ přišel s odlišnou verzí Petr Lauda.

Dlouhodobě zraněná opora hostí, která mužstvu pomáhá alespoň jako asistent trenéra, zároveň sympaticky přiznala, že k samotné výhře Kostelci rozhodčí nepomohl. „Kostelec si zasloužil vyhrát,“ potvrdil Petr Lauda, že svůj den neměli ani hosté.

Domácí naopak znamenitý. Především pak dvojice, kterou navzdory shodnému příjmení nepojí příbuzenský vztah. Dominik Novák nečekanou kanonádu načal a zpečetil, Tomáš brzy navázal druhým gólem. Hlavní slovo si pak vzal nedlouho poté, co se hostům podařilo i v deseti srovnat na 2:2. Čistým hattrickem v závěrečných minutách poločasu zápas prakticky rozhodl. Ve druhé půli hostitelé náskok ještě nepatrně vylepšili.

„Pro nás je takový výsledek malou záchranou. Znovu prohrát, už bychom se v tom malinko topili,“ ulevil si s důležitou výhrou v kapse předseda SK Labský Stanislav Říha. Hosté se podle něj porazili tak trochu sami. „Po našich dvou rychlých gólech byli nervózní, vůči rozhodčímu měli neustále nějaké výtky a dělali chyby, které zúročili oba Novákové.“

Uvolněnou pozici na čele tabulky zaujala o skóre před dalšími dvěma devítibodovými celky rezerva Libiše. Také v jejím utkání s Horními Počaply byl k vidění rekordně rychlý hattrick. Vlažnější vstup do utkání rázně ukončil Jan Matucha, který vystřílel základ pro pohodovou výhru během tří minut.

Ve vodách, na které nejsou z minulých sezon zrovna zvyklí, se pohybují fotbalisté hornobeřkovického Slovanu. Třetí výhru přidali v derby s Dolními. Nad soupeřem měli navrch v utkání, ve kterém „kanonýři“ obou celků předváděli výprodej šancí ve velkém.

Kromě poražených se dnu tabulky přiblížil i Velký Borek a možná ještě překvapivěji Vojkovice. Na jaře B-třídní tým zradila ve Mšeně koncovka, což po utkání připustil i trenér domácích Jiří Guttenberg: „Hosté byli herně lepším týmem a měli i více šancí, ale fotbal se hraje na góly a my dali o jeden víc,“ připomněl známou fotbalovou pravdu a chválil svůj tým za bojovnost. „Makal a dřel od první do poslední minuty. Odměnou nám jsou tři body.“

Obříství – Čečelice 2:0 (1:0)
Branky: 45. Tichota, 85. Nepil. Rozhodčí: Driml. ŽK: 2:3. Diváci: 135.

Všestudy – Záryby B 1:0 (0:0)
Branka: 77. Loškoski. Rozhodčí: Demeter. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

Mšeno – Vojkovice 1:0 (0:0)
Branka: 77. Zajíc. Rozhodčí: Pixa. ŽK: 4:3. ČK: 87. Dvorný (Mš.). Diváci: 50.

Libiš B – Horní Počaply 6:1 (3:0)
Branky: 25., 26. a 27. Matucha, 65. Milner, 76. Malík, 89. Pilař – 85. Žídek. Rozhodčí: Hampl. ŽK: 0:1. Diváci: 51.

Kostelec – Tišice 7:3 (5:2)
Branky: 12., 42., 44. a 45. T. Novák, 8. a 82. D. Novák, 52. Doubek – 23. L. Ďurinda, 37. Prejzek, 65. A. Ďurinda. Rozhodčí: Eder. ŽK: 1:6. ČK: 27. L. Ďurinda, 73. A. Ďurinda (oba Tiš.). Diváci: 120.

Pšovka B – V. Borek 3:0 (1:0)
Branky: 16. Šimandl, 81. Chytil, 85. Miřacký. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:0. Diváci: 120.

H. Beřkovice – D. Beřkovice 3:1 (0:0)
Branky: 56. a 66. Chudoba, 90. Němec – 59. J. Kmoch. Rozhodčí: Šulc. ŽK: 4:2. Diváci: 100.