Předchozí
1 z 8
Další

Druhý ze tří dosud neporažených celků Čečelice totiž doma mírně ubral remízou s Horními Beřkovicemi. Na dělené druhé místo se venkovními výhrami dostala dvojice favoritů Vysoká – Byšice.

Zápas obhájce prvenství v Dolních Beřkovicích přinesl navzdory rychlému vedení hostí o dvě branky drama až do konce a nakonec jen těsnou výhru. Tečku pak udělala červená karta pro domácího brankáře Ondřeje Větvičku. Beřkovický klub později protestoval, že trest zasluhoval i jeden z hostí, kterého gólman poslal rukama na trávník.

Ve třetím podzimním kole se Tomáš Fabián představil v Benátkách ještě jako soupeř.
Třaskavý přestup. Exligista po porážkách odešel k suverénnímu rivalovi

Rychlý proces učinil se soupeřem Řepín. Neporažený nováček vedl nad Vraňany po necelé čtvrthodině už 3:0. První výhry v sezoně a velmi cenné se dočkalo béčko Libiše. Výpravě s jediným náhradníkem přibalila ve Velkém Borku tři body na zpáteční cestu trefa svátečního střelce Tomáše Kletečky.

4. kolo: Kostelec n. L. - Pšovka B 9:0 (11., 13. a 72. Banga, 7. a 43. D. Novák, 19. T. Novák, 21. Kokoška, 82. Polyak, 88. Holubář), Mšeno - Byšice 1:3 (4. Heptner - 6. Gabčo, 11. Taran, 67. Gabčo), Dolní Beřkovice - Vysoká 4:5 (12. a 82. Makarenko, 50. a 62. J. Kmoch - 6. a 81. Gabčo, 4. Babovák, 24. Kettner, 66. Rolenc, ČK: 93. Větvička – D. B.), Řepín - Vraňany 6:1 (4. Kiceluk, 9. z pen. Vehle, 13. Sparco, 47. Hypša, 51. Kořínek, 64. Labuť - 55. Dyrynk), Velký Borek - Libiš B 0:1 (35. Kletečka), Čečelice - Horní Beřkovice 1:1 (39. Strapko - 59. Kratochvíl), Tišice - Zálezlice 6:2 (73. a 85. Lauda, 28. Škoda, 38. Babovák, 64. Trédl, 90+2. Brzoň - 78. I. Halas, 82. Kormosh)

Načítám tabulku ...

Kostelec n. L. - Pšovka B 9:0 (6:0)

Jaroslav Novák, vedoucí Kostelce: K zápasu jsme nastoupili s odhodláním potvrdit vítězství v Tišicích a udržet se v popředí tabulky. U B-mužstva nevíte nikdy, v jakém složení nastoupí, a proto jsme nastupovali k zápasu bez podcenění soupeře a s respektem. Po pár minutách bylo jasné, že budeme lepším mužstvem, pánem na hřišti a půjdeme za ziskem tři bodů. Už v první minutě jsme se dostali do střeleckého zakončení a jen těsně minul branku soupeře Banga. Síť hostujícího brankáře rozvlnil po krásné kombinační akci z pravé strany a po přihrávce proti noze Dominik Novák. V 10. minutě po kombinaci Novák - Novák jen těsně střílí Tomáš nad branku. V 11. už ale zvýšil Banga. Ve 13. po úniku po levém křídle a přesném stříleném centru Dvořáka před branku soupeře by bylo neuměním, aby Banga netrefil branku - 3:0. V 19. už vedeme 4:0 po šťastné dorážce Tomáše Nováka. Ve 21. zvýšil Kokoška. Ve 36. se vyznamenal gólman hostí, když vytáhl krásnou střelu Tomáše Nováka do šibenice. Ve 43. ukončil střelecké hody našeho mužstva v prvním poločase Dominik Novák a do šaten jsme odcházeli s uspokojením šestigólového vedení. Druhý poločas už nebyl gólově z naší strany tak úspěšný, zřejmě i pod vědomím dostatečného vedení. Trenér Kotek sáhl k vystřídání maximálního počtu hráčů, přesto se nám ještě podařilo soupeři vstřelit Bangou, Polyakem a Holubářem tři branky. Zvítězili jsme tak jasně 9:0. Kladem utkání nebylo pouze naše vítězství, ale i utkání bez obdržení žlutých karet.

Pšovka po dvou venkovních porážkách zabrala. O důležité vyrovnání se v Čáslavi postaral Rostislav Šmíd.
Střelecký tahoun Pšovky je zpět, v Čáslavi mu stačila i čtvrthodinka

Mšeno - Byšice 1:3 (1:2)

Jiří Guttenberg, trenér Mšena: Debakl z Vysoké jsme chtěli odčinit v domácím zápase, jenže nás čekal další těžký soupeř – Byšice. Začali jsme velmi dobře a už ve 4. minutě míč parádně zatáhl Veselý, z jehož centru se na zadní tyči prosadil Heptner - 1:0. Bohužel naše vedení vydrželo pouze chvíli. Po zbytečném rohu nejdříve zahrozily Byšice střelou zpoza vápna, kterou vytěsnil Miler na roh. Opakovaný roh jsme si po nedůrazné hlavičce sami srazili do branky - 1:1. Aby toho nebylo málo, tak o pět minut později Miler podběhl míč a hostující hráč neměl problém zavěsit - 1:2.Od té doby hrály Byšice víc na míči a Miler předvedl několik skvělých zákroků nebo šance hostů zblokovala obrana. My jsme mohli vyrovnat těsně před pauzou, kdy z dorážky mířil Veselý pouze nad branku. Ve druhé půli se nám nedařilo a my jsme měli mnoho zkažených nahrávek. Hosté se prosadili potřetí opět po naší chybě, když jsme špatně zahráli ofsajd systém - 1:3 Vytvořili si i další šance, ale ty opět pochytal Miler nebo včas zasáhla obrana. Dnešní zápas rozhodly naše hrubé chyby, jaké soupeř kvality Byšic nemilosrdně trestá. Bohužel se nám již podruhé za sebou stalo, že po obdržené brance absolutně zpanikaříme a nedokážeme hru zklidnit. V rozhodujících fázích utkání nám schází individuální kvalita a kvůli tomu se nám pak nedaří ani týmově. Zápas sice všichni odmakali naplno. Ale na soupeře jako jsou Byšice to stačí pouze tehdy, když neuděláme žádnou chybu. My udělali tři a to je moc.

Jan Čurda, trenér Byšic: Chtěli jsme potvrdit tři doby z domácího zápasu s Pšovkou. I když jsme se připravovali na začátek, opět jsme brzy inkasovali po našich hrubých chybách, kdy jsme nedostoupili centrujícího hráče a nechali jít domácí snadno do vedení. Vyrovnat se nám povedlo za krátký čas po dobře zahraném rohovém kopu Lukášem Majzlerem a otočit stav po chybě domácího brankáře, kdy Josef Taran využil špatného vyběhnutí a uklidil balón do prázdné brány. Ve druhém poločase jsme se soustředili na navýšení náskoku, aby byl druhý poločas klidnější, což se nám povedlo. Domácí byli nepříjemným, důrazným a běhavým soupeřem, takže za tři body zvenku jsem moc rád. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Pár pasáží z naší strany bylo velmi dobrých a začínáme předvádět, co trénujeme. Výsledek mi kalí zranění bratrů Svačinových a Josefa Tarana. I když nám chybělo několik hráčů, dokázali jsme vyhrát. Ostrou premiéru si odbyl David Ploc, kterého jsme zaregistrovali v týdnu a bez jediného tréninku zvládl celý zápas. Velmi dobrý výkon předvedl i Honza Vozáb, který svou technikou a rychlostí dělal domácím velké problémy. Výsledek pro nás mohl být příznivější, ale tři body bereme.

Dolní Beřkovice - Vysoká 4:5 (1:3)

Martin Štolba, hrající trenér Vysoké: Hráli jsme hrozně. Nulový pohyb. Spousta chyb. Kdyby měl Kmoch trošku větší podporu, tak jsme prohráli. Výhru 5:4 bereme a mizíme o dům dál.

Řepín - Vraňany 6:1 (3:0)

Adam Sítař, hráč Řepína: Povinné tři body, jinak bych tenhle zápas nehodnotil. Po patnácti minátách bylo prakticky rozhodnuto. Bohužel za stavu 3:0 jsme dost polevili a přizpůsobili hru. I tak jsme ale soupeře přehrávali a vytvořili si spousty šancí, které jsme však neproměnili. Soupeř v závěru, po naší nezodpovědné hře, mohl upravit skóre, ale v zakončení na tom nebyl nejlépe. Myslím si, že Vraňany budou mít s touhle hrou velký problém se v soutěži udržet. My do příštího týdne budeme muset hodně zabrat a zlepšit mezihru.

Velký Borek - Libiš B 0:1 (0:1)

Lukáš Randák, trenér Velkého Borku: Po minulém týdnu, kdy jsme předvedli výborný výkon v Horních Beřkovicích, jsme přivítali doma Libiš B. V přípravném zápase se nám je podařilo 6:1 porazit, a tudíž si nejspíš chlapci mysleli, že to půjde samo, a podle toho vypadal i náš výkon. Bez absolutního nasazení, pohybu. V prvním poločase jsme nebyli vůbec nebezpeční a po zásluze vedla Libiš 1:0. Do druhého poločasu nastalo pár změn v sestavě, ale kýženou branku to nepřineslo. Bohužel tentokrát výkon nebyl na body dostatečný a doufám, že si z toho vezmeme ponaučení do dalších zápasů. Libiši gratuluji ke třem zaslouženým bodům.

Ondřej Eisner, hrající trenér Libiše: Zatímco minulý týden to vypadalo, že budeme muset dělat nominaci na zápas, aby nás nebylo až moc, tentokrát nás bylo tak akorát a z různých důvodů chybělo osm lidí. Naše střídačka s jedním hráčem a žádným „realizákem“ vypadala hodně smutně. Od Borku jsme dostali v přípravě šest gólů, navíc jsme je porazili naposledy před čtyřmi roky, takže se nedalo očekávat nic jednoduchého. V prvním poločase se nám dařilo poměrně dobře zastavovat většinu domácích pokusů o útok a kromě pár nepřesných střel jsme si poradili i se standardními situacemi, ve kterých jsou domácí silní dlouhodobě. Někteří hráči domácích byli ke konci poločasu až frustrovaní tím, že se nedostávali do hry tak, jako v jiných zápasech, a bylo to na jejich hře znát. Nám se navíc podařilo dát gól po krásné akci, kterou zakončil Tomáš Kletečka parádní střelou. Už dlouho jsem nezažil takovou upřímnou radost od všech hráčů po vstřeleném gólu. Pro Tomáše to bylo to nejlepší možné zadostiučinění po těch letech v béčku. Myslím, že i kdybychom nakonec vedení neudrželi, tak by to i tak bylo takové malé vítězství. Na začátku druhého poločasu jsme domácí pustili do mírného tlaku zbytečnými ztrátami i pasivnějším hrou, ale i dál jsme zvládali všechny jejich útoky ubránit. Hru domácích dost oživil střídající Dominik Procházka, který nás svou rychlostí a důrazem větral celý druhý poločas. Až na jednu nebezpečnou situaci po přímém kopu, kdy Peter Chorvát odkopával míč kousek od brankové čáry, si ale nevybavím vyloženou šanci v podání domácích. Tentokrát měli kluci z Borku hodně špatně seřízeno a skoro všechny střely končily nad brankou nebo dost vedle. Sami jsme mohli ještě přidat pojistky po brejcích, ale druhý gól nám tentokrát nebyl asi přán. Zkrátka to měl být Kletyho vítězný gól. Celkově, první poločas byl vyrovnaný, ve druhém byli aktivnější domácí a my jsme hlavně bránili. Nakonec bereme tři body po bojovném, obětavém a týmovém výkonu.

SK Doksy - MFK Dobříš 3:1, KP 9. 9. 2023
Libiš na domácí výhry nenavázala, Průhonice prý proměnily každou druhou šanci

Čečelice - Horní Beřkovice 1:1 (1:0)

Jiří Kábrt, trenér Čečelic: Za mě spravedlivá dělba bodů, na šance, branky i herně vyrovnané utkání. Obě mužstva jsou kondičně dobře připravena, možná i proto bylo utkání hodně soubojové. Měli jsme poměrně dobrou obranou činnost, ale moc se nám nedařila výstavba hry a ofenziva. Největší šance jsme si vytvořili po standardních situacích. Nedostáváme branky, ale málo jich dáváme a na tom musíme zapracovat. Musím ocenit soupeře za korektní chování na hrací ploše i mimo ni. Není úplně běžné, aby po hostujícím týmu zůstala podobně uklizená kabina.

Jiří Polák, trenér Slovanu Horní Beřkovice: Do Čečelic jsme jeli oslabeni o několik hráčů včetně kapitána týmu. Ten měl den před utkáním svatbu a následně už dostal zákaz fotbalu (smích). Většina kádru samozřejmě byla na svatbě též. Utkání ale tým odehrál výborně. Před zápasem bych bod bral, v průběhu už nikoliv. Na druhou stranu jsme v poslední minutě přežili nastřelenou tyčku. Dělba spravedlivá. Dobrý výkon rozhodčích.

Tišice - Zálezlice 6:2 (2:0)

Michal Vítovec, trenér Tišic: Soupeř hrál převážně na dlouhé balony a spoléhal na rychlost svých útočníků. Naštěstí jsme vše v prvním poločase zvládali a naopak se snažili hrát kombinačně. Znovu jsme si vytvořili spoustu šancí, jenže jsme proměnili do poločasu jen dvě. Druhý poločas začal tyčkou soupeře a s následnou dorážkou už si obrana poradila. My si znovu vytvářeli šance a příchodem Laudy na hřiště i větší klid. Soupeř dokázal snížit, ale v závěru jsme své vedení zaslouženě navýšili.

Divize B, 6. kolo: FK Brandýs n. L. - Sokol Nespeky (3:1), 9. 9. 2023