Pro Zálezlické se naplnil černý scénář. Vždyť za celý podzim ztratili body pouze v jediném ze čtrnácti zápasů, když ve Chvatěrubech, u největšího konkurenta v boji o postup, vyhráli na začátku listopadu „až“ v penaltách.

„Skončila naše fantastická jízda za celkovým vítězstvím a historickým postupem do třetí třídy. I přes suverénní podzim a osmibodový náskok se postupový sen rozplynul. Velký smutek a zklamání hráčů i našich fanoušků je na místě, nicméně toto rozhodnutí musíme respektovat a připravit se na další sezonu. Věřme, že v ní budeme stejně úspěšní jako v té letošní, cestu do třetí třídy si dokážeme probít znovu a náš klub už nic nezastaví,“ vyjádřil se v těchto dnech na klubovém facebooku Lukáš Laksar, kapitán jediného okresního týmu dospělých, který prošel podzimem bez porážky.

Vedoucí celky zbylých soutěží se podobně luxusní pozicí pyšnit nemohly. Vraňany vedly v A skupině stejné třídy o bod před rezervou Velkého Borku. Ten figuroval na čele také v okresním přeboru. A-mužstvo Slavie zimovalo první se dvěma body k dobru na Tišice a dalším na Libiš B a Všestudy. Ve třetí třídě si Lobkovice vybojovaly čtyřbodový náskok na druhé Vehlovice. Vše už je ale zapomenuto…