Pět, dva, dva a tři – žádná tajná šifra, ale počty gólů. Hráč nosící pravidelně třináctku na zádech a odjakživa také v datu narození je nasázel ve čtyřech po sobě jdoucích soutěžních zápasech. První a třetí číslo patří v poháru Obříství a Dynamu Nelahozeves, druhé a čtvrté v mistráku Staré Boleslavi a Lužci. Právě tam v rámci víkendového kola I. B třídy naposledy pokračoval v deptání protihráčů.

Při jasném vítězství 6:2 se podepsal pod polovinou branek svého celku. „Ty tři góly si Lužec dal sám chybami v obraně a naším skvělým napadáním. Byl jsem jen ve správný čas na správném místě,“ vykládal později.

Maximem hattrick
Dominik Menčl se stal kanonýrem víkendu mělnického okresu. Hráč B-třídních Kralup třemi góly pomohl k výhře 6:2 v Lužci. Na hattrick dosáhli během druhého kola soutěží ještě tři hráči v nižších třídách – čečelický Pavel Douděra, Tomáš Lajn z Kel a zálezlický Petr Olma (nejlepší střelec loňského podzimu napříč všemi soutěžemi v Česku).

Pokud máte fotbalové jméno Menčlových spojené s Byšicemi, nejste v případě Dominika rozhodně vedle.

Právě u Vitany s fotbalem začínal a do stejného klubu se také vrátil po absolvování střední školy, to byl hráčem fotbalové farmy v Roudnici nad Labem.

V létě roku 2017 dal ovšem před B-třídním týmem, ve kterém nastupoval po boku staršího bratra Petra (ve stejné době odcházel do Dolních Beřkovic), přednost o dvě patra nižší soutěži v Kralupech.

„Do Kralup jsem se dostal přes kamarády. Jen do třetí třídy jsem šel kvůli partě, která se v Kralupech budovala. Jsem rád, že jsem to udělal,“ nelituje dnes.

A rozhodně nemá sebemenší důvod. Nejen, že se po dvou postupech v řadě dostal na stejnou soutěžní úroveň, jakou hrají v Byšicích, právě až v Olších asi odhalili, na jakém postu mu to na hřišti nejvíce svědčí – v útoku!

close AGRO CS Pohár SKFS, 1. kolo: Kralupy 1901 (v modrém) - Dynamo Nelahozeves (2:1) info Zdroj: Jan Sláma zoom_in „Dřív jsem byl stoper, nebo záložník, takže jsem takovou gólovou šňůru jako nyní zažil naposledy možná v přípravce,“ usmívá se hráč, který má po dvou kolech nakročeno, aby ještě výrazně posunul vlastní střeleckou bilanci z předešlých sezon.

Během premiérového podzimu Kralup v kraji sekundoval nejlepšímu střelci mužstva – o tři roky mladšímu Knoflíčkovi – osmi trefami. V postupové sezoně v přeboru atakoval pro změnu po boku zkušeného ostrostřelce Mráze dvacetigólovou hranici. Na jakou metu se prostřílí letos?