V pozici mužstva, které hledí na všechny soupeře zdola, strávili podstatnou část loňské sezony. Po sestupu z kraje si něco podobného sotva připouštěli. Jenže ve čtyřech podzimních zápasech urvali jediný bod. Horší bilanci než Tišice aktuálně nemá nikdo.
Naposledy tým schytal potupnou domácí čtyřku od Záryb. Sám síť rezervy jinak tradičního rivala nenapnul ani jednou.

„V každém zápase soupeře přehráváme, bohužel se nám nedaří koncovka,“ našel Zdeněk Zmeškal, který v létě převzal Tišice coby hrající kouč, hlavní příčinu nečekaně špatného vstupu do soutěže. „Na tréninku kluci makají, ale je na nás obrovská deka. Tým si zatím sedá, ale už potřebujeme bodovat, aby opadla nervozita,“ vzývá co nejrychlejší zlomení černé série, třeba hned v příštím kole na hřiště Pšovky B.

Jak třiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z mnoha klubů v Čechách i na Moravě, včetně třetiligových, přiznal, zklamaný je zatím i z vlastních výkonů. „Neodpovídají kvalit bývalého ligového hráče,“ nezříká se ani vlastní zodpovědnosti přímo na hřišti.

Až do víkendového kola patřila poslední příčka Hořínu. Dvakrát v řadě pátý tým konečného pořadí se bodově chytil na Dolních Beřkovicích. Jak ovšem dokládá bezbranková remíza v základní hrací době, směrem do útoku to ještě není od Hořínských to pravé.
„Co je nám platné, že máme herní převahu. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ potvrdil kapitán Zdeněk Cífka. I dva body ale považuje za důležité k nastartování lepších výsledků.

Překvapením, ovšem spíše jen na první pohled, skončil zápas Kel a Všestud. Ač na sebe oba týmy vyrukovaly v nekompletním složení, problémem se absence ukázaly jen u domácích. Ti šli sice po rohovém kopu brzy do vedení, jenže poté soupeři zcela vyklidili pole. Otočeno mohlo být ještě do přestávky. Po ní promarněné šance mrzely viktoriány už jen malou chvíli.

O zasloužené výhře mluvil i kouč poražených Michal Voljanskij. „Všestudy byly lepším týmem. V tomto složení jsme bohužel neměli šanci. Chyběla nám opět spousta kluků. Z výkonu některých jsem zklamaný. Uvidíme, jak to bude dál. Musíme to napravit ve Mšeně,“ komentoval domácí nezdar.

„I přes tři velké absence jsme hráli to, co chceme. Ale práce je ještě dost, a tak musíme pokračovat,“ nabádal stoper hostů Ivo Lorenc.

Pro první porážku si týden před duelem s nadále suverénním Velkým Borkem zajely Horní Počaply. Ve vzájemném souboji s Libiší se naopak o premiérový plný příděl bodů domácí rezervy v sezoně postarala penalta ve druhém poločase. Vykoledoval ji Šobr, jeden ze tří hráčů, který si šel za béčko spravit chuť po dopoledním výprasku v divizi.

Vedoucí Slavia si proti Kostelci vytvořila v úvodních dvanácti minutách dvoubrankový náskok, kterým zápas nakonec i skončil. Hosté korigovali až v závěru.

Domácí triumf viděla i návštěva kola v kralupských Olších. Rozjetý nováček na rozdíl od předešlých dvou soupeřů našel recept na překonání mšenské defenzivy. A to hned třikrát.

„Domácí byli určitě lepším týmem, ale pokud bychom nepředvedli black-out v 78. minutě, mohli jsme se o body rvát až do konce,“ narážel kouč hostí Guttenberg na dva góly inkasované ve dvou minutách.

H. Beřkovice – Pšovka B 3:1 (1:1)
Branky: 15. a 66. Tyle, 74. Novák – 35. Netolický. Rozhodčí: Šulc. Bez karet. Diváci: 65.

Libiš B – H. Počaply 1:0 (0:0)
Branka: 66. Mündl z pen. Rozhodčí: Stibůrek. ŽK: 4:2. Diváci: 60.

Hořín – D. Beřkovice 1:0 np
Rozhodčí: Pixa. ŽK: 3:4. Diváci: 80.

Kly – Všestudy 1:3 (1:1)
Branky: 9. Kudela – 32. vlastní, 47. Růně, 55. Neuman. Rozhodčí: Hampl. ŽK: 0:3. Diváci: 50.

Tišice – Záryby B 0:4 (0:1)
Branky: 23. Popelka, 48. Antoš, 70. Šimek, 77. Šťovíček. Rozhodčí: Eder. ŽK: 0:3. Diváci: 120.

V. Borek – Kostelec 3:1 (2:0)
Branky: 4. Kováč, 12. Kubina, 76. Mihalík – 87. Novák. Rozhodčí: Blahout. ŽK: 1:0. Diváci: 170.

Kralupy 1901 – Mšeno 3:0 (1:0)
Branky: 26. Hemr, 78. Dobiáš, 79. Menčl. Rozhodčí: Obrajtr. ŽK: 1:5. Diváci: 220.