Podle rozhodčího Oldřicha Edera se problémy vyskytly už během utkání, a to se špatným označením pořadatelů a také urážkami z domácí lavičky. Vše měla korunovat situace po závěrečném hvizdu duelu, který domácí s dosud bezkonkurenčním favoritem prohráli pouze o jediný gól.

Jeden z domácích příznivců si to namířil k rozhodčímu, a rozhodně ne proto, že mu chtěl nabídnout klobásu, které do té doby na hřišti opékal. Podle vyjádření domácích tak reagoval na údajné zkrácení hrací doby zápasu ještě před vypršením 45. minuty.

„Nechápu, jak může rozhodčího do zápisu uvést nedostatečnou pořadatelskou službu, když hned tři pořadatelé společnými silami zabránili tomu, aby urostlý muž od klobás rozhodčímu neublížil. Nebýt jejich zásahu, nedošlo jen ke slovním urážkám, ale přišel k újmě na zdraví. Na místě hlavního rozhodčího bych byl pořadatelům vděčný,“ napsal zástupce Sokola Chlumín do oficiálního protestu.

Odmítl také nařčení, že by se jeden z jejich hráčů po utkání dobýval do kabiny rozhodčího. „Jediná hrozba byla pořadateli zažehnána, když se vyřítil muž od klobás,“ tvrdí.

Disciplinární komise případ uzavřela čtyřtisícovou pokutou za porušení povinností pořádajícího klubu. K sankci přibyl ještě jeden tisíc za nedostavení se hlavního pořadatele na středeční jednání.