Předchozí
1 z 7
Další

Před oběma celky z Kokořínska se o vedoucí příčky dělí dvojice Čečelice – Kostelec, triumfující na hřištích soupeřů v Zálezlicích, respektive v Tišicích. Třetím dosud neporaženým je Řepín, který si v Libiši i při dlouhém oslabení po týdnu zopakoval remízu.

Na šest bodů se vyšvihly Dolní Beřkovice, které hlavně zásluhou svého tradičního a tentokrát pětigólového tahouna Jaroslava Kmocha otočily proti Vraňanů z 0:2 nad 7:4. Beze zbytku tak vytěžily dva domácí zápasy v řadě.

Velký Borek si pro druhou výhru zajel do Horních Beřkovic. Vítězstvím nad béčkem Pšovky přivítaly na svém hřišti okresní soutěž Byšice, odčinily tak porážku v Kostelci.

I. B třída B, 5. kolo (3. hrané): Sokol Chotětov - Union Čelákovice (3:0), 2. 9. 2023
Mělníku dvougólový náskok nestačil, Záryby dokonaly velký obrat v nastavení

Ohlasy trenérů čtěte na dalších stránkách ►►►

3. kolo: Tišice - Kostelec 2:5 (33. Škoda, 85. z pen. M. Novák - 30. z pen. a 51. Banga, 17. Brodňanský, 36. T. Novák, 48. Kokoška), Zálezlice - Čečelice 2:7 (34. a 51. I. Halas - 3. a 68. Palička, 39. a 54. Resl, 52. a 79. Kolínský, 9. Douděra, ČK: 45+1. V. Halas – Zál.), Horní Beřkovice - Velký Borek 1:2 (46. Kratochvíl - 37. Frič, 67. Junek), Libiš B - Řepín 2:2 (26. Svoboda, 45. z pen. Mündl - 37. Kořínek, 50. z pen. Sítař, ČK: 45. Labuť – Ř.), Dolní Beřkovice - Vraňany 7:4 (16., 31., 35., 48. a 77. z pen. J. Kmoch, 42. Patera, 51. Makarenko - 24. a 85. Kešek, 5. T. Pako, 8. Dyrynk), Vysoká - Mšeno 5:0 (14. z pen., 24., 43. a 60. Gabčo, 49. Tichý), Byšice - Pšovka B 4:1 (13. Novák, 31. Vozáb, 76. Holina, 79. Taran - 44. Cemper, ČK: 73. Cemper – Pš.)

Načítám tabulku ...

Tišice - Kostelec 2:5 (1:3)

Martin Zeman, kapitán Tišic: Věděli jsme, co nás čeká – mladé běhavé mužstvo, což se taky potvrdilo. Devadesát minut běhají a k tomu si ještě dokážou přihrát. Porazili nás zaslouženě.

Jaroslav Novák, vedoucí Kostelce: K utkání do Tišic jsme odjížděli s respektem, protože se jedná o sousední derby a taková utkání jsou vždy výjimečná. K zápasu jsme nastoupili s odhodláním zvítězit a hned od začátku jsme domácí přehrávali. Už ve druhé minutě se Banga prosadil po levé straně a minul branku. V 11. minutě vykopával obránce už překonaného gólmana z brankové čáry. Gólu jsme se ale přece jen dočkali v 16. minutě - po pěkné střele Tomana. Kolem 20. minuty domácí trochu hru vyrovnali. Nám se ale vydařila akce ve 30. minutě, kdy Dvořák unikl po pravé straně a přihrál míč do pokutového území na volného Nováka, který byl faulovaný a sudí nařídil pokutový kop. Ten Banga bezpečně proměnil - 0:2. Krátce před poločasem po ojedinělém útoku a zmatku v naší obraně domácí snížili. Nám se ale z protiútoku podařilo dát Tomášem Novákem domácím gól do šatny a v poločase jsme vedli 3:1. Do druhé půle jsme nastupovali s tím, abychom nedovolili soupeři dát kontaktní gól. To nám vyšlo znamenitě a dvěma góly Tomáše Nováka a Bangy jsme ve 49. minutě vedli 5:1 a o zápase bylo rozhodnuto. Domácí ještě penaltou snížili na konečných 2:5. Utkání mělo dobrou úroveň, pouze někteří hráči domácího mužstva, podle mého názoru, kteří jsou a nebo byli opravdu pány fotbalisty, nedokázali unést porážku. Ale to už k takovým derby asi patří.

Zálezlice - Čečelice 2:7 (1:3)

Jiří Kábrt, trenér Čečelic: Tradičně se nám povedl začátek utkání, už ve druhé minutě jsme šli do vedení a poměrně rychle ještě náskok navýšili. Pak ale přišlo takové kostrbaté období plné faulů, strkanic a nefotbalových okamžiků. Soupeř vstřelil kontaktní branku, na kterou jme naštěstí dokázali rychle reagovat a odskočit znovu na dvoubrankový rozdíl. Ve druhém poločase jsme hru kombinačně zpřesnili, zklidnili a utkání měli pod kontrolou. Máme momentálně nejširší kádr v historii klubu. Většinu postů máme zdvojených i výkonnostně vyrovnaných. Každý hráč, který přijde do hry v jakékoli fázi utkání, je schopen být přidanou hodnotou výkonu týmu. Vidím to jako velkou výhodu a pro nás trenéry komfortní pozici.

Horní Beřkovice - Velký Borek 1:2 (0:1)

Jiří Polák, trenér Horních Beřkovic: Pro nás ztráta tří bodů. Nedostali jsme se do správného tempa. Nebyli jsme dostatečně kvalitní ve finální fázi. Hostům stačilo minimum. I takové zápasy jsou a musíme makat dál.

Lukáš Randák, trenér Velkého Borku: V Horních Beřkovicích se nám už delší dobu nedaří a značné absence v sobotu moc optimismu nepřidaly. Ale chlapci na hřišti to od samého začátku vzali za správný konec, plnili naprosto všechny mé požadavky. Soupeř se snažil hrát rychlý a kombinační fotbal, ale naše obrana odehrála velice dobrý zápas. V první půli jsme se dostali do několika šancí, ale až ve 37. minutě se po důrazu ve vápně prosadil Frič. Důležitým faktorem bylo uhlídat střed hřiště, který mají Beřkovice velice silný, což se nám dařilo, ale hned po začátku druhého poločasu se uvolnil Marek Polák a krásnou přihrávkou za obranu poslal útočníka do velké šance, ze které se nemýlil - 1:1. Naštěstí pro nás se z toho tým rychle vzpamatoval a začal zase šlapat. V 67. minutě se dostal k odraženému balonu Michal Junek a vrátil nám vedení. Zbytek zápasu se nesl v soubojovém duchu, hra se velmi kouskovala. Tlak domácích se nám podařilo odrazit, i když v poslední minutě nastala sporná situace v našem vápně, ale rozhodčí zůstal klidný. Pro naši výhru byl klíčovým faktorem skvělý výkon Mirka Mihalika, který se dokázal postarat o Marka Polaka, přes něhož jdou všechny útoky domácích. Domácím děkuji za hezký zápas, který se odehrál před slušnou diváckou kulisou.

Libiš B - Řepín 2:2 (2:1)

Ondřej Eisner, trenér Libiše B: Šlo o vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli v prvním poločase lepší a dominantnější, ale i hosté byli nebezpeční. Především po pravé straně, kde využívali rychlosti svého krajního hráče. Škoda, že jsme dostali gól po autovém vhazování, kdy se nechytneme s nabíhajícím hráčem. Vyloučení soupeře nám nijak nepomohlo, naopak jsme se ve druhém poločase trápili a přizpůsobili se hře soupeře, který si odvezl zaslouženě bod za remízu. Stejně jako minule, i tentokrát jsme neproměnili velké množství šancí. Jen ve druhém poločase jsme šli třikrát z poloviny hřiště sami na branku a několikrát jsme zakončovali po pěkných akcích ze strany a centrech, ale naše zakončení bylo žalostné a i (ne)brankář Werner neměl problém většinu střel chytit. Případně jsme ho trefili. Řepín se v soutěži určitě neztratí, má dostatečně zkušené mužstvo a i v deseti si vytvořili dostatek šancí na to, aby u nás vyhráli. My musíme jednoznačně zlepšit koncovku, jinak vyhrávat nebudeme doma ani venku.

Adam Sítař, autor druhé branky Řepína: Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním nás soupeř zaskočil svojí hrou a my se nemohli dostat do hry. Kazili jsme spoustu míčů a prohrávali souboje. Domácí zaslouženě vyhráli první poločas 2:1. A k tomu nás nesmyslně oslabil Michal Labuť červenou kartou. Paradoxně druhou půli v deseti lidech jsme soupeře přehráli. Vytvořili jsme si spoustu tutových šancí, bohužel jsme ale vyhořeli v koncovce, proměnili pouze penaltu, a tak se musíme spokojit s bodem. Mrzí nás i neodpískaná penalta v závěru zápasu, kterou viděli všichni hráči i domácí diváci, jen pan rozhodčí ne.

Krajský přebor, 5. kolo: Sokol Libiš - SK Doksy (5:2), 2. 9. 2023
Libiš si doma zastřílela, trenér Kratochvíl viděl i nedostatky

Vysoká - Mšeno 5:0 (3:0)

Martin Štolba, trenér Vysoké: Po úspěšném venkovním vítězství na Pšovce nás čekal těžký soupeř ze sousedního Mšena. Zápas byl o to pikantnější, poněvadž za Mšeno hrají naši bývalí hráči Malák a Skopka. Zápas byl tradičně dost bojovný. Myslím, že rozhodla naše produktivita a hodně chyb v hostující obraně. A tak nebylo problém, aby Gabčo opět třikrát skóroval, a zastoupil tak kapitána Rolence, který měl pro tento zápas vlhký prach. Ale máme radost, že se naši útočníci doplňují. Tři hattricky za tři zápasy je super statistika. Mšeno nebylo schopné vymyslet nic na naši obranu. Těch pár šancí ze standardek nebo nevýrazné střely z dálky pokryl náš opět bezchybný Chaloupka. Těší nás čisté konto. Dvakrát nulu vzadu po sobě jsme neměli hodně dlouho. Možná nikdy (smích). Pět nula jednoznačné skóre.

Jiří Guttenberg, trenér Mšena: Zápas pro nás začal velmi dobře a my jsme se během prvních deseti minut dostali do tří velmi slibných příležitostí. Bohužel jsme žádnou neproměnili, a tak přišel trest. Nepovedený aut domácích do našeho vápna skončil na ruce Dvorného a rozhodčí písknul penaltu, kterou Gabčo bezpečně proměnil. To s námi nečekaně zamávalo a najednou jsme byli všude pozdě a domácí dominovali. Po naší špatné rozehrávce a podklouznutí stopera i gólmana zavěsil opět Gabčo. A když se stejný hráč trefil i chvíli před poločasem, bylo s námi zle. O pauze jsme si řekli, že začneme jako za stavu 0:0, ale chvíli po pauze jsme dostali gól z rohu po hlavičce Tichého a od té doby byl na hřišti jen jeden tým - domácí. Nám se už nepodařilo vůbec nic, nebyli jsme schopni si nahrát a cokoli vytvořit. Naštěstí pro nás alespoň Miler si udržel svůj standard a tak konečné skóre bylo pouze 5:0 pro domácí. Pro nás to byl klasický zápas blbec. Bohužel jsme si ho vybrali proti kvalitnímu soupeři, a tak z toho byl debakl. Nedá se nic dělat, musíme to hodit za hlavu a soustředit se na další zápas.

Byšice - Pšovka B 4:1 (2:1)

Jan Čurda, trenér Byšic: Zápas pro nás byl prvním doma, tomu odpovídalo i naše očekávání. V prvním poločase jsme byli lepší, ovšem z množství šancí jsme vytěžili pouze hubené poločasové vedení, kdy soupeř skóroval z rohu po našem špatném bránění. Druhý poločas už byl v naší režii a bylo jen otázkou času, kdy dáme pojišťovací gól. Pomohlo nám i střídání, kdy nebyl moc velký rozdíl v kvalitě hráčů, kteří šli do hry. Výsledek pro nás mohl být mnohem příznivější, ale za výhru jsme rádi. Další zápas ve Mšeně pro nás bude šancí navázat na sobotní výsledek a doufám, že předvedeme kvalitní výkon.

Jan Netolický, vedoucí Pšovky B: K zápasu jsme nastoupili opět v silně kombinované sestavě bez tří hráčů základní jedenáctky. Nastoupili tři hráči z A-mužstva, kteří hráli ráno v Poděbradech, a dorostenci, které čekal náročný zápas v neděli ráno. Domácí se dostali po našich chybách do dvoubrankového vedení. Ke konci poločasu jsme snížili Cemperem na 2:1. Ve druhém nás podržel gólman Jenč. Po vyloučení Cempera jsme obdrželi ještě dvě branky. Doufám, že v dalších zápasech se nám podaří trochu ustálit sestavu.

I. A třída - skupina B, 5. kolo: SK Rejšice - Sokol Luštěnice (0:3), 2. 9. 2023
Rychlé vedení zhořklo. Pšovka na Slovanu zopakovala tři dny starý scénář

Dolní Beřkovice - Vraňany 7:4 (4:3)

Petr Štěpánek, jeden z trenérů Dolních Beřkovic: Ačkoliv jsme do začátku vstoupili poměrně aktivně, už v osmé minutě jsme po dvou hrubých chybách prohrávali 0:2 Naštěstí se nám podařilo skóre otočit ještě do poločasu. Po změně stran jsme vstřelili rychle dva góly, tím se uklidnili a zápas v klidu dohráli. Cením si toho, že jsme dokázali zápas otočit hlavně i díky Jardovi, který konečně našel střeleckou pohodu.