V Kostelci došlo před utkáním s Čečelicemi ke gratulaci k sedmdesátinám trenéra domácích Jaroslava Kotka. Další dárek připojili jeho svěřenci přímo během zápasu. Jako na podzim vůbec první dokázali soupeře porazit už v základní hrací době.

Úvodní poločas gólově orámovaly penalty. Po první se hosté ujali vedení, druhou srovnávali obrat soupeře. Po změně stran už hosté potýkající se s rozsáhlou marodkou na nástup domácích reagovat nedokázali. Pod dalšími dvěma góly byl podepsaný v poločase střídající Dominik Novák, který na vítězný gól přihrál a pojišťovací sám vstřelil.

Kromě Čečelic z týmů lepší poloviny tabulky ztratilo už jen Mšeno v duelu s nováčkem z Liběchova. V duelu proti svému někdejšímu týmu poprvé od svého přestupu z Mělníka v mistráku neskóroval Martin Veselý. Naprázdno vyšli i všichni spoluhráči nadále nejlepšího střelce soutěže. Nepomohla ani více než půlhodinová a v závěrečných deseti minutách dokonce tuplovaná početní převaha po vykartování Maláka, respektive Tříšky.

Trenér domácích Jiří Guttenberg měl rozdělení bodů po vyhraném penaltovém rozstřelu za oboustranně zasloužené. „Hosté přijeli s taktikou ukopat bod za každou cenu, což se jim povedlo. Měli jsme sice územní převahu, ale vyložených šancí jsme si vytvořili málo. Hosté, i když dohrávali v devíti hráčích, udělali pro úspěch maximum a vybojovali remízu. My jsme jim to ale pomalým a profesorským způsobem značně ulehčili,“ rozebíral plichtu.

Po fotbalové stránce toho prý na deštěm skrápěném pažitu příliš k vidění nebylo. „Diváky nemuselo mrzet, že na tento zápas neměli přístup. Fotbal neplakal jen kvůli nepřesné hře, minimu šancí a deštivému počasí. Plakal především kvůli vládnímu nařízení, které nás opět vrhá do stavu nečinnosti a především nejistoty. Přál bych si, abychom se za čtrnáct dnů na zelených pažitech opět sešli. Moc tomu ale nevěřím,“ uvedl dále Jiří Guttenberg.

V suterénu tabulky dosáhla na tři body pouze rezerva Libiše. Na cestě za druhou podzimní výhrou musela proti minule poprvé bodujícím Vojkovicím otáčet těsně prohraný úvodní poločas. Podle trenéra Urbance pomohlo laxní výkon plný chyb zlepšit až poločasové přeskupení sestavy.

„Určitě to nebyla zasloužená výhra, ale tři body nás doufám nakopnou, abychom se už konečně probrali a začali hrát opět alespoň uprostřed tabulky,“ poznamenal k utkání s tím, že hra Libiše trpí zraněním klíčových hráčů.

8. kolo: Kostelec – Čečelice 4:2 (27. a 31. T. Novák, 50. Pazderka, 68. D. Novák – 7. a 45. Palička z pen.), Obříství – H. Počaply 3:0 (65. a 83. Tláskal, 20. Sus), H. Beřkovice – V. Borek 0:2 (70. Kováč, 83. Jindřich), D. Beřkovice – Pšovka B 5:2 (1. a 71. J. Kmoch, 67. a 80. Menčl, 28. Makarenko – 22. Holeček, 32. Kubáč), Všestudy – Tišice 1:4 (82. Rada – 44. Hybš, 38. vl. Loškoski, 76. Karlík, 90. Prejzek), Libiš B – Vojkovice 2:1 (70. z pen. Pilař, 75. Makovský – 14. Temiak), Mšeno – Liběchov 0:0 pen. 5:4 (ČK: 59. Malák, 80. Tříška – L.).