Předchozí
1 z 7
Další

V obou případech měl navrch sudí a létaly červené karty. V případě zálezlického zápasu ve Mšeně hned čtyři. Dvě do půle – z toho jedna na lavičce a druhá po dvou žlutých. Stejný počet pak okolo 60. minuty za zmaření šance a následnou polemiku s rozhodčím Petrem Stibůrkem ze strany kapitána a trenéra Lukáše Laksara.

Zdroj: FAČRPodle jeho pozdějšího vykreslení mariáše nešlo o nějakou zákeřnost na hřišti, ale o přinejmenším zcela necitlivý přístup „zamindrákovaného“ rozhodčího. Zároveň ale i sebekriticky přiznal, že situaci nezvládl ideálně a týmu se za oslabení omluvil. Domácí, kteří po vyrovnání skóre osmičkou statečných rozhodli až v drtivé početní převaze, naproti mluvili o neukázněnosti soupeře.

I. B třída - 15. kolo: Sokol Chotětov - Eletis Lužec (2:2), 3. 6. 2023
Vlastní góly a komplikace pro Všestudy, domácí rozlučka nevyšla ani Byšickým

Čečelice sice v Obříství dohrály v plném počtu, pouze z publika ale musel porážku svého celku dosledovat trenér Jiří Kábrt. Ještě na lavičce a také ve hřišti se u hlavního Martina Demetera dožadoval vysvětlení uznání branky po údajném přerušení hry. V pozdějším písemném protestu se pak sám bývalý rozhodčí a nyní i člen vedení okresního svazu ohradil také proti tomu, že by sudího poslal do pr…

Obříství každopádně dovedlo zápas do vítězného konce a na čele tabulky udrželo krok s Vysokou. Ta naložila Tišickým za potupnou podzimní porážku ještě o gól víc a s výrazným příspěvkem (4) u toho pochopitelně nemohl chybět král střelců Gabčo.

IV. třída, skupina B, 30. kolo: Čechie Kralupy - TJ Tursko (9:0), 31. 5. 2023
Zálezlice přišly o čtyři vyloučené hráče, Čechie našla prvního přemožitele

Třetí Velký Borek pokračoval po týdnu ve střeleckém bobříku mlčení, čehož v zajímavém utkání dvou předních týmů využil Kostelec. Překvapením byl domácí bodový výprodej Libiše B. Hostům z Dolních Beřkovic stačily na první jarní výhru dva brejky v kombinaci se schopnostmi Jaroslava Kmocha. To druhé Beřkovice – Horní - jdou na jaře od jedné výhry k další. Tentokrát to doma odskákala v posledních kolech se hledající záloha Pšovky.

V existenčním souboji týmů ze dna tabulky se z posílení vyhlídek na záchranu radovaly Vraňany. Modlit by se ovšem měly, aby z kraje kromě Byšic nespadl už žádný další okresní celek a nezvyšoval se tak počet sestupujících. Pětibodovou ztrátu na dvanácté Zálezlice totiž budou ve zbylých dvou kolech likvidovat jen těžko. Vojkovice už jsou s podobným mankem na předposlední flek jednou nohou ve třetí třídě.

Ohlasy ze zápasů na dalších stranách článku ►►►

25. kolo: Kostelec - Velký Borek 2:0 (34. z pen. a 70. T. Novák), Mšeno - Zálezlice 4:1 (26. a 69. Janoušek, 76. a 89. Ščasný - 66. Halas, ČK: 13. Svoboda, 34. Matoušek, 60. Laksar, 60. Plicka – všichni Zál.), Obříství - Čečelice 4:2 (14. Franz, 39. Reichert, 60. Linka, 65. Sus - 13. a 68. Douděra, ČK: 41. Kábrt – trenér Čečelic), Vysoká - Tišice 8:1 (Gabčo 4, Rolenc 2, Dzimko, Kettner - Blechta), Vraňany - Vojkovice 1:2 (28. vl. Linhart - 15. vl. Šulko, 17. Uhliar, ČK: 90.+ Mikš – Vr.), Libiš B - Dolní Beřkovice 1:2 (9. Čepec - 27. a 59. J. Kmoch), Pšovka B - Horní Beřkovice 1:3 (41. Bursa - 37. Hyka, 68. z pen. Bryslivec, 76. z pen. Bryslivec)


Načítám tabulku …

Kostelec - Velký Borek 2:0 (1:0)

Jaroslav Novák, vedoucí SK Labský Kostelec: Zápas, kde bylo vidět, že hrají mužstva z popředí tabulky. Obě předváděla poměrně hezký fotbal, který se snad i divákům musel líbit. K tomu s vítěznou tečkou našich barev. V prvním poločase jsme se dostali do vedení brankou z pokutového kopu za faul na Vojtu Hlavatého. Tu s jistotou proměnil Tomáš Novák. Ve druhé půli po krásném pasu Pazderky potvrdil vítězství druhou brankou opět Novas.

Luboš Randák, vedoucí SK Slavia Velký Borek: Jen se dvěma náhradníky jsme zajížděli na hřiště Kostelce a hned zkraje mohu konstatovat, že jsme si jinak asi remízový zápas prohráli vlastní nemohoucností v koncovce, kdy jsme za celý zápas trefili asi třikrát zařízení, z toho dvakrát tam, kde stál gólman, tedy vlastně převlečený hráč z pole a já mu tímto gratuluji k udržené nule a smekám klobouk. Jinak z obou stran docela hezké a korektně vedené utkání s velkou dávkou pohybu bez větších šancí. První branku jsme obdrželi poté, co domácí hráč v šestnáctce předskočil našeho stopera a ten ho trefil místo míče, takže jasná penalta, kterou domácí s přehledem proměnili. Druhou branku jsme inkasovali po krásné akci domácího hráče, který si pěkně pokryl balón a po snad šedesátimetrovém úprku zvyšoval na 2:0. My jsme mezitím ojediněle zahrozili po standardce, kdy Péťa Šejnoha trefil hlavou tyč. Dvojí střídání naši hru bohužel nepozvedlo, a tak jsme odjížděli domů s prázdnou. Přijde mi, že jaro končíme bohužel ve stejném útlumu jako podzim se skoro nulovou koncovkou. Spoléhat se na to, že vzadu to vždy odehrajeme s čistým kontem, je v okresním přeboru představa poněkud naivní. Kostelci gratulujeme k vítězství.

Libiš B - Dolní Beřkovice 1:2 (1:1)

Ondřej Eisner, hrající trenér Libiše B: V domácím zápase s Tišicemi nás porazila zkušenost, tentokrát to byla účelnost a naše vlastní nemohoucnost. Před pár týdny jsme v Kostelci hráli také z hlubokého bloku a čekali na brejky. My jsme je tehdy nevyužili a prohráli. Beřkovice mají Jardu Kmocha, který nás potrestal. Zápas to byl z mého pohledu férový, rozhodně žádná divočina, jaká byla k vidění později odpoledne ve Mšeně. O tom svědčí i to, že si soupeřovi hráči po zápase normálně lidsky podali ruce s domácími fanoušky, se kterými se během zápasu mezi klandrem a hřištěm „neshodli“. Soupeř dal dvě branky, my jen jednu, takže vyhrál zaslouženě. Nemůžu našemu týmu upřít snahu s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale lehkost a přirozenost, kterou má většina hráčů v tréninku, se s příchodem na hřiště při zápase okamžitě vytratí a hrajeme příliš zbrkle, netrpělivě a soupeři výsledek i body darujeme. Věřím, že už v další sezoně někteří z kluků budou mít zase o něco více zkušeností…

Jaroslav Kmoch, hráč Dolních Beřkovic: Přijeli jsme do Libiše s jasným cílem zkusit urvat nějaké body v boji o záchranu. Chtěli jsme hrát od začátku v obranném bloku a na brejky. Bohužel jsme brzy inkasovali, ale taktika zůstala stejná. Libiš byla celý zápas na balonu. Převážně měla střely z dálky nebo centry. Nám vyšly dva brejky, a to nám stačilo. Musím pochválit celý tým, co předvedl do defenzivy, to byl základ, že jsme udělali tři body.

Arsenal Česká Lípa - Sokol Libiš: Chalupa se snaží zblokovat přihrávku Valty.
Libiš existenční zápas o všechno nezvládla, kladenské derby zpečetilo její osud

Pšovka B - Horní Beřkovice 1:3 (1:1)

Jan Netolický, vedoucí FK Pšovka Mělník B: Do domácího zápasu jsme chtěli vstoupit daleko lépe než v předešlém kole. To se nám moc nepovedlo. Hra z naší strany nebyla dobrá. Hosté nás ve středu hřiště přehrávali. Po naší chybě v rozehrávce jsme hostům darovali vedoucí branku. Během zbytku prvního poločasu jsme měli několik šancí a po krásné střele Bursy jsme i vyrovnali. Ve druhém poločase jsme několik náznaků šancí nedotáhli do konce. V polovině druhého poločasu jsme dvakrát inkasovali z pokutových kopů, které byly po našich chybách nebo nedůslednosti v obranné činnosti. Do konce zápasu jsme si vytvořili několik šancí , které jsme nevyužili.

Jiří Polák, hrající trenér Horních Beřkovic: Náročné utkání, bez chvilky klidu ve hře nebo zmírnění tempa. Oba týmy se snad předháněly, kdo podnikne víc útoků. Myslím, že nezaujatého diváka to muselo bavit. Jsem rád za vítězství. V herně náročném utkání se mi u týmu líbí náš presink. Dostáváme tím soupeře pod tlak, a ten dělá chyby. Z toho jsme se také dostali ke gólovým příležitostem. Obě penalty oprávněné, domácí ani neprotestovali. Musím pochválit trio rozhodčích, po tom, co se o víkendu událo, si to tato trojice zaslouží.

I. A třída, 14. kolo: Dolnobousovský SK - FK Pšovka Mělník (3:0), hráno 5. listopadu 2022.
Důležitá výhra. Pšovka protrhla střelecké trápení, gól dala i přímo z rohu

Mšeno - Zálezlice 4:1 (1:0)

Jiří Guttenberg, trenér Mšena: Nepodali jsme sice optimální výkon, ale proti neukázněným hostům to bohatě stačilo. Za snahu v předchozích zápasech jsme si už výhru zasloužili. Sice jsme opět museli měnit sestavu, ale od začátku jsme si vytvářeli šance a byli jsme jasně lepší. Bohužel po vyloučeních hráčů hostů hra upadla a ztratila tempo. Víc asi k tomu nemá cenu psát.

Obříství - Čečelice 4:2 (1:1)

Jiří Kábrt, trenér Čečelic: Do utkání jsme vstoupili jako poslední dobou tradičně dobře, ale pak se náš výkon výrazně zhoršil. Soupeř nás trestal prakticky ze všech šancí. My jsme od konce prvního poločasu hráli bez nápadu a potřebné kvality. K průběhu utkání mohu říci, dosud jsem se domníval, že regulární branky není možné dosáhnout v přerušené hře. Jak bylo vidět, účel světí prostředky.

Vysoká - Tišice 8:1 (3:0)

Martin Štolba, hrající trenér Vysoké: Zápas mezi dvěma mužstvy, jejichž střetnutí v minulosti provázelo mnoho emocí, karet a branek, se na můj vkus hrál v poklidné atmosféře. Hostující tým s množstvím zkušených hráčů hrál na naší půdě dost ledabyle. A tak kromě dalekonosné střely z půlky hřiště v podání Škody, která skončila na břevně, neměl gólman moc práce. Na druhé straně se v prvních deseti minutách dvakrát pálilo do ochranné sítě, kdy Gabčo a Kettner netrefili zívající branku. Zlom přinesla půlhodina hry, kdy se dvakrát trefil Rolenc a jednou Gabčo. Poločas 3:0 a byli jsme v klidu. Druhá půlka se nesla ve stejném duchu. Když Gabčo zvyšoval v 53. minutě na 4:0, byl už jen otázkou, kolik gólů Tišickým vrátíme. Podotýkám, že na podzim nás porazili 7:1. A tak když v 90. minutě na ukazateli svítilo skóre 8:1 v náš prospěch, byli jsme spokojeni. Teď se jen nenechat unést a proti týmům z opačného konce tabulky potvrdit roli favorita.